Навіщо доливати оцет до пральної машинки при пранні

Пральна машина значно спрощує життя господарочкам і економить час. Кожен може дозволити собі купити пральну машину, вибір величезний, завжди можна знайти собі помічницю по кишені. Пральна машина може прослужити десятки років, якщо її регулярно чистити, але вона не завжди гарантує ідеальне прання. Поліпшити якість прання допоможе оцет. Сьогодні Тутка розповість, для чого потрібен оцет при пранні в пральній машині та як ним можна очистити машинку-автомат.

оцет

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ОЦЕТ

Столовий оцет можна застосовувати не лише в кулінарії. Останнім часом господині стали більше звертати увагу на екологічні мийні засоби, які безпечні для використання в будинку, де живуть маленькі діти та тварини. Одним з таких засобів є оцет. Він прекрасно усуває неприємний запах, дезінфікує поверхню і видаляє забруднення. А що з пранням? Столовий оцет можна застосовувати при пранні білизни та відпирати плями на одязі. Розберімся, як і навіщо його додавати до пральної машинки.

Кондиціонер для білизни

Оцет пом’якшує цупкі тканини, тому його додають замість спеціального кондиціонера для прання. Засіб використовували для прання дуже забруднених речей ще тоді, коли не було спеціальних кондиціонерів. Крім того, що оцет пом’якшує тканину, він усуває неприємні запахи, після прання з ним одяг не електризується. Господині рекомендують додавати 100 мл оцту до відділу для кондиціонера-ополіскувача, особливо коли переш рушники. Після прання з оцтом вони стануть м’які, як пух.

оцет

Читайте також: Як очистити пральну машину-автомат — і продовжити термін її служби у 2-3 рази

Відбілювач

Після прання в пральній машині білі речі поступово перетворюються на сірі або жовтуваті й втрачають вигляд. Щоб цього не сталося, по-перше, білу білизну краще в пральній машинці з іншими речами не прати. А по-друге, додавайте 100 мл столового оцту у воду при ополіскуванні або до відсіку для кондиціонера в машинку. Оцет збереже білизну речей і позбавить від жовтих розводів поту на одязі, на постільній білизні. Цей спосіб добре підходить для прання фіранок і скатертин.

Оцтом можна прати делікатні тканини, наприклад, білизну та купальники без інших засобів для прання речей. Замочіть речі у воді з 50 мл оцту на 15 хвилин, потім добре прополощіть і розвішайте сушитися.

Засіб для виведення плям і неприємного запаху

Плями на одязі можна вивести, якщо нанести оцет на забруднену ділянку за допомогою розпилювача. Залишіть оцет на 10 хвилин, потім без запирання виперіть річ в машинці. Такий спосіб підійде для виведення плям з бавовняних тканин і тканин з поліестеру. З оцтом можна прати фіранки, диванні подушки та чохли, щоб позбутися від запаху нікотину, вогкості та затхлості.

Прання одягу яскравого кольору

Яскраві речі мають властивість линяти. Щоб червона футболка НЕ ​​вилиняла на білі речі, постарайтеся відокремити кольоровий одяг від білих речей. А якщо ви боїтеся, що при пранні яскравих речей якась кофта вилиняє, замочіть її у воді зі 150 мл столового оцту на 20 хвилин. Потім виперіть у звичайному режимі.

Видаляє мильний наліт

Під час прання речі не завжди добре обполіскуються чистою водою. Для цього краще увімкнути додаткову програму ополіскування. Пральні порошки дуже добре миляться, а після декількох циклів прання залишають мильний шар на одязі. Через те, що річ не до кінця прополоскалася водою, вона може викликати свербіж і подразнення на чутливій шкірі. Тому час від часу запускайте прання з додаванням 200 мл оцту, особливо при пранні постільної білизни та рушників.

оцет

Шерсть вихованців на одязі

Вона всюди, якщо вдома живе кіт або собака. Можна змиритися з вовняними шкарпетками та штанами, а можна випрати речі зі 100 мл оцту. Так шерсть краще відстане від тканини, а велика її кількість прополощеться ще при пранні.

оцет

Видаляє накип і цвіль в машинці

Очищувати пральну машинку треба і від накипу, і від цвілі. Запах цвілі ні з чим не можна сплутати. Вона найчастіше з’являється на гумці барабана пральної машини. Особливо якщо ви перете спортивне взуття або інші сильно забруднені речі, барабан варто чистити кожного разу після прання таких речей, щоб залишки бруду не потрапили на білизну.

Щоб продезінфікувати машинку та очистити її від бруду та накипу, додайте 200 мл оцту до відсіку для прального порошку. Тепер увімкніть режим прання з високою температурою, не нижче 60 градусів. Коли прання закінчується, вимкніть пральну машинку з мережі, протріть барабан і гумку-ущільнювач всередині столовим оцтом.

оцет

Після процедури очищення запустіть режим ополіскування. Потім протріть барабан і гумку в машинці насухо чистою ганчіркою. Залиште дверцята відчиненими, щоб машинка провітрилася. Щоб у ній не з’являлася цвіль, залишайте дверцята відчиненими після кожного прання. Завдяки такому простому очищенню і речі будуть краще випрані, і машинка прослужить довгі роки.

А ви чистите оцтом пральну машинку чи використовуєте спеціальні засоби?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Навіщо доливати оцет до пральної машинки при пранні