Наука пояснює: чому дорога додому коротша, навіть якщо ми повертаємося однаковою дорогою?

Коли Алан Бін повертався з Місяця на Землю, дорога видалася йому коротшою. Погодьтеся, вам теж таке здавалося після довгої мандрівки. Такий феномен відбувався із кожним з нас, і вчені нарешті розгадали його таємницю.

Тутка також цікавився і розкаже, чому дорога додому є справді коротшою?

Навіть якщо ми їдемо різними дорогами — вона також коротша

дорога

Спочатку вчені гадали, що “ефект повернення з подорожі” спричинений звичкою: ми вже їхали цим шляхом, нам знайомі околиці і, повертаючись додому, час втікає. Проте гіпотеза не підтвердилася, бо таке ж відбувалося і після мандрівки літаком, і навіть якщо ви поверталися іншою дорогою.

Так наше тіло вимірює та відчуває час

дорога

Мова йде не про сам концепт часу, а про відчуття, яке про нього закарбувалося в пам’яті. Під час подорожі ми не відчуваємо його плину, а коли вона завершилася — час втікає швидше, і дорога додому стає коротшою.

А ще, виходячи з дому, ми плануємо час перебування і повернення. Тому й на годинник поглядаємо частіше, і відчуваємо, що час стоїть на місці.

Читайте також: Чому дітям до 13 років не варто сидіти в соцмережах?

Оптимістичний настрій перед подорожжю

Схвильовані перед майбутньою мандрівкою, ми не можемо на неї дочекатися. А повертаючись додому, настрій падає.

Схожий ефект спостерігається при перегляді фільму

дорога

Остання частина експерименту стосувалася саме перегляду фільму. Вони увімкнули два відео, де дівчина повертається додому на велосипеді, кожне на 7 хвилин, і учасники мали сказати, чи відчувають вони “ефект повернення додому”. І майже всі одноголосно підтвердили: так, ефект зберігається. Майже всім здавалося, що героїня повернеться додому швидше.

А ви відчували колись, що дорога додому була коротшою, ніж з нього? Розповідайте нам.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Наука пояснює: чому дорога додому коротша, навіть якщо ми повертаємося однаковою дорогою?