“Мала, ми вже навряд чи побачимося. Кільце стискається на «Азовсталі». Інтерв’ю з дружиною захисника Маріуполя

Чоловік Наталії Зарицької останній раз виходив на зв’язок із підвалів «Азовсталі» 7 травня на 15 хвилин. Під час розмови він дозволив показати своє фото.

«Мала, норм. Живий, здоровий. Більш, на жаль, нічого втішного. Пишу вже майже з того світу. Кільце стискається на «Азовсталі», ми відступаємо далі».

Також він попросив допомогти його мамі по можливості, та написав, що ООН і Червоний хрест цікавляться виключно цивільними і про екстракцію, то все казочки. «Ми просто не люди, а сміття, люди другого чи третього сорту для них». Бійці помирають у підвалах заводу від елементарних поранень, бо немає антибіотиків, пораненим ріжуть кінцівки в темряві без обезболювання.

Наталя й інші дружини та матері захисників Маріуполя роблять все, що можуть, аби врятувати своїх рідних, які все ще живі та все ще тримають оборону. Наталя розповіла Великому Києву, що вона написала сотні листів, затегала сотні можновладців та лідерів думок. Дала понад 15 інтерв’ю українським та закордонним медіа.

“Я писала Президенту Зеленському, Олені Зеленській, Шмигалю. Олексію Арестовичу писала ще від початку. Він навіть мої перші повідомлення за березень не читав. Ніхто з них не відреагував”. 

“Єдиний, хто узагалі відповів на мої листи – помічник генштабу ЗСУ зі стратегічних комунікацій. Він сказав, що треба вірити… Також я дзвонила Лесі Забуранній, депутатці від Слуг Народу. Вона сказала, це не її напрямок. Спілкувалася також з впливовими людьми, яких не буду називати, передала міркування мого чоловіка про те, як можна врятувати наших. Але ці деталі також не хочу розкривати. І я продовжую, сьогодні написала Ірині Геращенко та Яні Зінкевич. Я готова зустрічатися з Аваковим, з ким завгодно.

Ось, вам все розповідаю, оприлюднюю наші особисті листування, бо я пообіцяла чоловіку, що буду говорити з усім світом через журналістів”

“Гадаю, якби були реальні дії у напрямку порятунку героїв Маріуполя, ми б мали результат. Минуло понад 70 днів. Де дотримання Женевської конвенції, чому не застосовується процедура екстракції?!

Тут потрібна воля і рішучі дії. Але вже маємо позитивний результат зі звільненням цивільних. Бійці – теж люди, вони виснажені нерівними боями, нестачею ресурсів та ранами. Є два шляхи порятунку – військовий і дипломатичний. Військовий – це втрати. Але ж і наших кинули на такі ж втрати на найкритичніших позиціях. Я маю надію на дипломатичний шлях. Світ сильніший від Росії і сильніший за військо, яке заблокувало Маріуполь”.

“Чоловік каже, що полону не буде, не буде такого подарунку ворогові. Буде бій до останньої краплі крові. Чоловік схуд на 20 кілограмів, пожовтів, змінилися очі, та він, як завжди, сильний духом і тілом. Я вірю, що побачу його. Коли він зник зі зв‘язку на два тижні, мені всі говорили, що шансів нема, він загинув. А я вірила, що живий. І він живий! І інші хлопці живі. У багатьох – важкі поранення. Наші хлопці, вони сталеві, вони вважають, що померти не страшно, страшно жити у двадцять першому столітті, де можливий такий жах”.

ТУТКА - Відпочивай корисно
“Мала, ми вже навряд чи побачимося. Кільце стискається на «Азовсталі». Інтерв’ю з дружиною захисника Маріуполя