Любите прибирати? А ми розповімо 12 причин, чому корисно навпаки часто не прибирати

Статистика свідчить: 94% людей у світі підтримують чистоту вдома. Українці особливо пильнують за бездоганним зовнішнім виглядом житла “а як хтось в гості прийде?” І саме такі клопоти найчастіше лягають на жіночі плечі. Але ми маємо чудову новину — не прибирати можна і навіть іноді треба!

Тутка, прочитавши найновіші наукові факти, біжить повідомити жінкам і чоловікам, виснаженим прибиранням: деякими моментами важкого щоденного прибирання можна знехтувати. Далі — докладніше.

Певні речі шкідливо прасувати

  • Найперша суперечка — прасування дитячих речей. Молоді матусі — ми дбаємо за ваш спокій та відпочинок, тому скажемо, що не обов’язково прасувати усі дитячі речі. Пелюшки та повзуни для новонародженого малюка — так, звісно і без сумнівів, адже пара на високій температурі вбиває хворобливі бактерії. Але старші діти не обов’язково вимагають ідеально випрасуваного одягу.
  • Далі — прасування постільної білизни. Істинні фанатки порядку й перфекціоністки мусять встигати й це, але вчені стверджують, що таке прасування не обов’язкове. Чому? За високої температури змінюється структура тканини, вона пропускає менше повітря і нам стає важче виспатися.
  • Закінчимо рушниками — досконалі господині прасують і їх. Облиште: так останні не можуть поглинути достатньо вологи після впливу гарячої пари. І відмовтеся від кондиціонера — він покриває тканину невидимою плівкою, яка теж відштовхує вологу.

Читайте також: 13 правил чистоти для тих, хто вже зневірився у справі домашнього прибирання

Занадто ретельне прибирання може бути небезпечним для здоров’я

прибирання

  • Намагаючись видраїти будинок до блиску, ви не тільки витрачаєте сили, а й шкодите здоров’ю його мешканців. Діти — найперші в групі ризику. Певна кількість мікроорганізмів необхідна, щоб формувався імунітет. Та й діагноз «алергія» у всьому світі почали частіше ставити після того, як у наше життя увійшло безліч засобів побутової хімії.
  • Не скрізь варто використовувати мийний засіб. Перевірте, чи не містить побутова хімія у вашому домі триклозан. У ряді країн він заборонений: є ризик виникнення гормональних порушень і алергії.
  • Ми так звикли вважати унітаз найбруднішим предметом в помешканні. Насправді це не так, його досить мити дезінфекційним засобом тільки раз на тиждень. Заощаджений час краще витратити на те, щоб протерти ручки кухонних кранів: на них мікробів в 44 рази більше.
  • Якщо ви постійно вимиваєте квартиру і посуд, то можете заробити контактний дерматит. Подразнення шкіри — це реакція на воду та хімічні речовини зі складу мийних засобів. Тож заради здоров’я можна трохи полінуватися.

Рідше робіть те, що вимагає серйозного фізичного навантаження

  • Незручні пози, які приходиться приймати, намагаючись прибрати у важкодоступних місцях, — фактор ризику для тих, у кого вже є проблеми з тиском. Особливо це стосується домашніх справ, при яких кров приливає до голови.
  • Миєте підлоги руками, повзаючи на колінах? Залишайте цю шкідливу звичку. Вона може привести до проблем з суглобами. Не дарма колись бурсит, тобто запалення суглобової сумки, так і називали — «коліно покоївки».
  • Відмовитися від миття підлоги вручну можуть і ті, у кого є проблеми із зором. За короткозорості лікарі не рекомендують навантаження, при яких треба нахилятися. Бо так можна заробити досить серйозні наслідки, аж до відшарування сітківки.

Розподіліть обов’язки

прибирання

  • Не бійтеся розподілити обов’язки вдома, віддавши половину партнеру. Досі чоловіки все ще менше помагають жінкам вдома, 60% хатніх справ досі лежить на жінках. Виправляйте ситуацію.
  • Поєднувати кар’єру і домашні справи теж шкідливо. Поки ви хвилюєтеся про те, щоб встигнути після офісу заїхати за продуктами, приготувати вечерю і прибрати вдома, підіймається артеріальний тиск. Організм реагує на стрес. Тож облиште неприємні думки: нехай подекуди залишаться розкидані дітьми іграшки, зате настрій псувати не доведеться.

Бонус: замість осіннього прибирання на дачі просто погуляйте по осінньому листі

  • Якщо на найближчі вихідні ви запланували прибирання на дачній ділянці — відмовляйтеся від згрібання листя. В останні роки часто згадують про те, що залишати листя — це корисно й екологічно. Перегниваючи, воно робить ґрунт більш родючим. До того ж в морози шар листя здатний захистити деякі рослини та корисних комах.

Ми вже розмірковуємо про те, на що витратити вільний від прибирання час. А ви? Залишилося вирішити, до якого віку варто прасувати дитячі речі. Як вам наші поради? Візьмете їх собі на замітку?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
Любите прибирати? А ми розповімо 12 причин, чому корисно навпаки часто не прибирати