Ігри, що дають дітям емоційної стійкості

Як відомо, характер дитини закладається в ранньому дитинстві. Тож щоб виростити сильну, готову до життя особистість, дуже важливо приділяти їй більше уваги.

Тутка підготував 8 розвивальних ігор, з якими можна розвинути певні якості дитини й просто весело провести з нею час.

Я з тобою не згоден

Дитині дають питання про особисті уподобання. Краще над усе грати її не сам на сам зі своїм чадом, а в компанії дітей, розділивши їх по парах. Наприклад, когось із них запитуємо: «Яку книжку ти недавно прочитав?» Вона може відповісти: «Гидке каченя». А на це їй потрібно відповісти: «Це погана книжка, її не потрібно читати». Завдання дитини — довести, що казка насправді хороша і читати її потрібно.

Зрештою, питання можуть бути різноманітними. Так діти вчаться відстоювати свою точку зору та впевнено розмірковувати.

Хто на що здатний

Ця гра також призначена для компанії дітей. Найперше кожен учасник повинен отримати якесь завдання від ведучого: щось заспівати, кудись піти, зателефонувати, прокукурікати — немає абсолютно ніяких обмежень. Після того як кожен придумає і скаже своє бажання, дітям пояснюють правила гри. Вони полягають у тому, що кожен гравець повинен виконати своє побажання сам. І хто намагався підставити ведучого, сам потрапить у свою пастку. Це дозволить навчити їх відповідально ставитися до ролі лідера.

дитини

Складаємо розповідь

Ця гра чудово розвиває уяву. Як завдання потрібно дати дитині логічно не пов’язані між собою слова та попросити з’єднати їх в розповідь. Наприклад: ліс, колесо, чай, машина, хвиля, місяць, заздрість, хутро, стеля, сніг.

Ви самі здивуєтеся неймовірній фантазії дітей!

Читайте також: Про що не можна питати дітей?

Повітряна куля

«Повітряна куля» — це прекрасна гра, яка навчить дітей правильно дихати, розслаблятися та допоможе вам самим краще зрозуміти свою дитину. Треба дати малюкові яскраву повітряну кулю і попросити його надути, а потім дуже повільно випустити повітря назад собі в рот, не розмикаючи губ, ніби тепер повітряна куля надуває його, а не навпаки. А потім повільно випустити повітря, ніби ця кулька потихеньку здувається.

Після цього можна попросити дитину розповісти ситуації, в яких вона почувалася як ця повітряна куля: коли вона не могла чогось стерпіти та хотіла просто луснути, як дуже надута куля. Таким чином ми покажемо дитині, як можна заспокоїтися в складні моменти, запропонувати варіанти розв’язання проблем, в загальному дізнатися, що її турбує та допомогти подолати труднощі. Ну і заодно потренувати «дихалку», звичайно.

Задути свічку

Ця гра також спрямована на те, щоб навчитися глибоко дихати: вдихаючи через ніс, надуваючи живіт, повільно видувати повітря ротом, ніби задуваючи свічку. Після того як дитина зрозуміла всі інструкції, ми садимо її на стілець у 2 метрах від свічки, яка стоїть на столі.

При цьому не можна вставати, підходити та навіть трохи нахилятися до свічки. Потрібно спробувати задути свічку саме з відстані 2 метрів. Гра не закінчиться, поки дитина не задує свічку.

Компліменти

Це вправа розрахована на групу дітей. Вони сідають у коло та повинні сказати, дивлячись в очі, кілька добрих слів своєму сусідові. А сусід повинен у відповідь подякувати та перейти до наступного гравця.

Деяким дітям важко вигадати або сказати комплімент, їм необхідно допомогти навідними питаннями або як приклад зробити комплімент самим. Діти багато чого можуть навчитися, адже робити компліменти — це ціле мистецтво.

дитини

Вгадай, що сталося

Знайдіть картинки або фотографії з зображенням якоїсь життєвої ситуації, наприклад нагородження людини якоюсь грамотою. Попросіть дитину припустити, що передувало цій ситуації та що, на її погляд, може статися далі.

Це завдання розвиває логіку та уяву. Чим більш докладна розповідь вийде у дитини, тим краще. Для допомоги можете ставити навідні запитання.

Творимо історію

Гра призначена для компанії дітлахів. Всі сідають в коло і ви — ведучий — починаєте історію: «Жив собі…» Потім перший малюк поруч з вами продовжує історію. І так далі по колу по одному реченню. Коли черга доходить до вас, ви можете скеровувати сюжет історії в більш логічне річище. Дітей ця вправа тішить, захоплює і, головне, — змушує працювати уяву.

Фото: freepik.com

Оцініть статтю
Тутка