Хребет, який осів: причина хвороб і старіння організму

Як хребет впливає на всі органи людського тіла? Чому він деформується та як зберегти здоровий хребет за допомогою простої гімнастики. Читайте сьогодні у статті Тутка.

З віком в тілі людини відбувається процес старіння: її м’язи стають менш пружними, втрачається гнучкість та еластичність. До організму надходить менше корисних речовин, це призводить до того, що міжхребетні диски та хрящові тканини зношуються. Хребет мовби стискається, тому люди, старші 60 років, немовби «ростуть вниз», їх зріст зменшується. Однак Поль Брегг — дієтолог зі США, писав, що це відбувається не тільки від старості, а через вживання нездорової «штучної їжі», а багато людей серед нас цікавляться спортом лише як уболівальники.

хребет

Здоров’я та хребет

Здоровий хребет — це молодість тіла. Напевно, багато людей приймає як належне той факт, що до вечора ми не такі бадьорі, ніж в ранкові години. Виявляється, втома тут відіграє зовсім мізерну роль. Річ у тому, що протягом дня наш хребет «просідає». Щодо цього є навіть дослідження, які підтверджують, що після нічного сну ми на кілька міліметрів вищі. Такий процес «просідання» хребта відбувається кожен день протягом усього життя, тому з віком ми «стоптуємось», тобто наш зріст зменшується.

Мізерно мала кількість людей будує своє життя так, що хребет виконує тільки ті функції, які закладені природою: витримувати силові навантаження, коли ми займаємося спортом, стрибаємо, бігаємо чи щось кидаємо. Бич сучасної людини — сидячий спосіб життя: ми сидимо за кермом авто, застряємо в багатогодинних заторах, сидимо за екраном монітора, в кінотеатрі та ресторані. Для нашого хребта згубний такий ритм життя.

Читайте також: Ніякі ліки не допомагали мені від болю в спині. Я вирішила робити щоденне 10-хвилинне розтягнення протягом 30 днів, і ось що змінилося

Тіло людини унікальне, та частина організму, яка менше працює, отримує менше кровопостачання, а разом з цим менше поживних елементів і кисню. Такий «неробочий орган» ніби засинає. Щоб витримувати удари та навантаження, міжхребетні диски повинні бути пружними й еластичними, а коли рік за роком вони не одержують належного навантаження, їх еластичність втрачається, вони старіють та стоншуються.

Коли міжхребетні диски стоншуються та втрачають пружність, сусідні хребці здавлюють один одного, посилюється їх тертя. Спинний мозок, який знаходиться всередині хребта, має дуже важливе значення: від нього відходять нервові волокна до всіх органів тіла. Коли відбувається здавлювання хребців, то і з нервовими закінченнями відбувається те ж саме. Саме тому біль виникає у певній частині тіла.

хребет

Пошкодження сьомого хребця призводить до зниження зору, якщо проблеми з хребцями біля основи черепа — можуть мучити головні болі, проблеми в грудному відділі — причина дискомфорту в шлунку й так далі. Ми починаємо обстежуватися, лікувати той орган, який нас турбує, не замислюючись про те, що причина цього — проблеми в хребті.

Вправи для витягування хребта

1. Гімнастика для зміцнення верхньої частини хребта: стимулюємо роботу органів зору, органів травлення.

Прийміть положення лежачи на животі, підніміть таз. Потім необхідно вигнути спину. Обіпріться на кисті та пальці стоп, голову опустіть, а таз підійміть вище голови, ноги знаходяться в положенні ширше від плечей. Коліна та лікті випрямлені, таз опускаємо. Далі підіймаємо голову та закидаємо її. Таз намагайтеся опускати майже до підлоги, а потім підіймаємо, вигинаючи спину. Виконуйте цю вправу не поспішаючи, дозволяючи розслабитися хребтові.

2. Стимуляція відділу хребта, який відповідає за функціонування нирок і печінки. Вихідна позиція, як в попередній вправі. У цьому положенні зробіть поворот тазом вправо, опускаючи правий бік, а потім ті ж дії виконайте лівим боком. Робимо гімнастику не поспішаючи.

3. Допомагає зняти напруження з ділянки тазу. Розслаблення для всього хребта.

Сидячи на підлозі, руки випрямити та трохи відвести назад, обіпріться на них. Зігніть ноги в колінах, підіймайте таз. Зробіть кілька повторень. Робити таку гімнастику потрібно інтенсивно.

4. Вправа для розтягування хребта та опрацювання нервів, що відповідають за роботу травної системи.

Прийміть положення лежачи на спині, витягніть ноги, руки розведіть в сторони. Зігнуті коліна підтягніть до грудей та обхопіть їх руками. Відштовхуйтеся стегнами від грудей, продовжуючи охоплювати їх руками, погойдайтеся. При цьому спробуйте торкатися колін підборіддям.

хребет

5. Наступна вправа допомагає максимально розтягнути хребет і стимулює роботу кишківника. Для її виконання вам необхідно поповзати на колінах, вигинаючи спину, голову опустіть вниз. У такому положенні пройдіть кілька метрів.

Дуже добре допомагає для розтягування хребта висіння на перекладині. Виконуйте всі вправи розумно, починаючи з невеликих навантажень, поступово збільшуючи кількість повторень й тривалість занять. Робити таку гімнастику для хребта спочатку потрібно щодня.

Якщо ви помітили, що почали краще почуватися, надалі виконувати цей комплекс вправ достатньо двічі на тиждень. Пам’ятайте, що деформування хребта відбувалося протягом багатьох років, тому швидкого ефекту ви не одержите. Наберіться терпіння — і все у вас неодмінно вдасться.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Хребет, який осів: причина хвороб і старіння організму