«Ефект Тетчер»: психолог продемонструвала на знаменитостях, як легко обдурити наш мозок за допомогою перевернутих облич

Зараз в TikTok можна знайти не тільки підлітків, які танцюють або котиків, але і професіоналів всіх форматів, навіть психологів. Формат таких відео дає їм змогу розповідати про цікаві факти та ділитися корисними моментами зі своєї професії. Такий канал є і у клінічного психолога, доктора Джулі Сміт. Жінка розповідає не тільки про психологію, а й про те, як працює наш мозок. Пояснимо сьогодні таке явище як “ефект Тетчер”.

Психолог ділиться цікавими трюками, які пов’язані з роботою мозку

@drjuliesmith

Like if you saw colour. Check out IG for why this happens #psychologyfacts #illusion #psychologytest #psychologytricks #psychology #learnontiktok

♬ original sound – Dr Julie Smith – Psychologist

Британка Джулі Сміт демонструє досліди, які розкривають роботу нашого мозку з незвичайного боку.

Ось, наприклад, післяобраз — феномен зорового сприйняття, коли людина продовжує бачити предмети або кольори після того, як довго на них концентрувалася. Під час експерименту Джулі потрібно постійно дивитися на хрестик у неї на лобі, а коли зображення зміниться на чорно-біле, то ви зможете побачити його кольоровим.

Читайте також: Дрібниці, які крадуть вашу енергію

А ось «Ефект Тетчер»

@drjuliesmith

check out my IGTV video for why this happens (link in bio) #psychologyfacts #illusion #psychologytest #psychologytricks #psychology #learnontiktok

♬ Dr Julie Smith The Thatcher Effect – Dr Julie Smith – Psychologist

Спробуйте перевернути зображення, які показує Джулі, на 180 градусів — найкраще це вийде зробити на телефоні. Помітили, як дивно вони виглядають?

Суть такого ефекту полягає в тому, що зміни в перевернутому зображенні важче помітити

ефект Тетчер

Як розповіла Джулі виданню Buzzfeed, цей ефект демонструє, що зміни в рисах обличчя здаються явними, якщо обличчя знаходиться у звичайному положенні. Але от якщо перевернути картинку, то людині буде здаватися, що все нормально.

Ефект отримав свою назву на честь британського прем’єр-міністра.

«Ефект Тетчер» вперше продемонстрував професор Пітер Томпсон в 1980 році, і для прикладу використав обличчя прем’єр-міністра. Так ефект одержав її ім’я.

Перевернуті обличчя здаються нам нормальними, тому що мозок сприймає зображення в цілому, а не запам’ятовує окремо різні риси.

Працює ефект не тільки з Маргарет Тетчер, а й іншими особами.

Барак Обама

Джастін Бібер

ефект Тетчер

Кейт Міддлтон

Тож своєму мозку не варто довіряти на всі 100% – іноді він дійсно нас обманює!

ТУТКА - Відпочивай корисно
«Ефект Тетчер»: психолог продемонструвала на знаменитостях, як легко обдурити наш мозок за допомогою перевернутих облич