Доведіть, що ви розумніші за другокласника, розв’язавши хитрий приклад

Буває так, що найскладнішим несподівано виявляється найпростіше. І ми зараз мовимо не про рецепт людського щастя та таємниці атомних ядер. Візьмемо порядок дій у прикладах. Його проходять у початкових класах школи та, за ідеєю, повинні пам’ятати усе життя.

Проте мільйони людей в Інтернеті знову й знову ламають списи навколо досить невигадливих математичних виразів. Причому дивовижна різноманітність відповідей ставить під сумнів сам статус математики як цариці точних наук. Пропонуємо і вам можливість перевірити себе, назвати правильну відповідь та освіжити в пам’яті призабуті знання зі старих шкільних підручників.

ПОРЯДОК ДІЙ У ПРИКЛАДАХ

Побачивши запропонований приклад у Facebook, ми, щиро кажучи, розгубилися. Майже 8 мільйонів коментарів під завданням на три дії? Про що тут сперечатися? Це ж математика!

порядок дій

Однак реальність часто перевершує навіть найсміливіші фантазії. А відповіді користувачів соцмережі просто заганяють у глухий кут. Розглянемо найпоширеніші, зберігаючи логіку та написання їх авторів.

Читайте також: Кожний учень молодших класів спокійно розв’язує цей приклад, а багато дорослих помиляються

«Я думаю, що всі коментатори хоч би довчилися до 4-го класу. Слава Богу, я довчився. 10 − 10 × 10 + 10 = 0 × 10 + 10 = 0 + 10 = 10»

«10 – гарна відповідь», — стверджує один із коментаторів. Згодні, в нумерології 10 – прекрасне число, що обіцяє успіх і щастя. От лише чи підходить 10 на роль правильної відповіді?

Прокручуємо стрічку далі. “Це дуже просто. Щоб розв’язати задачу, ми робимо (10 – 10) × (10 + 10) = 0 × 20 = 0, тоді як будь-яке число × на 0 = 0. Результат – 0!»

“За правилами найперше 10 × 10 = 100. 10 – 100, тому що 100 більше = 90 і 90 + 10 = 100”. Хм… З першою частиною складно не погодитися, але потім логіка махає нам ручкою і повністю губиться з поля зору. А ми продовжуємо далі.

Досвідчені користувачі пішли особливим шляхом і запитали поради у Калькулятора Google. Розумна програма відразу взяла 10×10 у дужки та видала відповідь «–80».

ЩО КАЖУТЬ ПРАВИЛА?

Порядок обчислення виразів визначається двома простими правилами. По-перше, за відсутності дужок дії виконуються по черзі зліва направо. По-друге, спочатку виконується множення та ділення, а потім — додавання й віднімання.

порядок дій

Якщо у виразі є дужки, то спочатку виконуються дії в дужках, потім у встановленому порядку — множення та ділення, потім — додавання та віднімання. У цьому прикладі немає дужок, але є віднімання, множення та додавання. Пам’ятаючи про пріоритет множення, почнемо з нього.

10 – 10 × 10 + 10 = 10 – 100 + 10

Тепер нам залишилося додавання та віднімання, які виконуємо зліва направо. Віднімання стоїть першим, коли ми дивимося на рівняння зліва направо, тому спочатку віднімаємо.

10 – 10 × 10 + 10 = 10 – 100 + 10 = -90 + 10

Нарешті, останній крок – додавання.

10 – 10 × 10 + 10 = 10 – 100 + 10 = -90 + 10 = -80

Відповідь: -80. А який результат вийшов у вас? Можливо, ми десь прорахувалися та припустилися помилки? Висловіть свою думку щодо цього.

порядок дій

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Доведіть, що ви розумніші за другокласника, розв’язавши хитрий приклад