«До мене на консультацію прийшла виснажена жінка». Чесна розповідь психолога про зворотний бік багатьох шлюбів

«Якось до мене на консультацію прийшла виснажена жінка, — пише психолог Оксана Ципіна. — Вона сіла на стілець і майже відразу потоком полилися сльози. “Чому мені ніхто не сказав, що буде так?” — крізь ридання повторювала вона. Наша з нею розмова дала серйозне підґрунтя для роздумів».

Ми в Тутка поділимося з вами такими важливими, а головне — правдивими словами.

жінка

Отже…

 • Вам ніколи не скажуть, що шлюб не рятує ні від проблем, ні від порожнечі, ні від самотності. Інша людина не закриє і не компенсує ваш власний дефект, скоріше навпаки, вона його або посилить або оголить, і тільки вам доведеться з цим давати раду.
 • Вам чесно не скажуть, що чесніше і правильніше залишатися самій (самому), ніж хапатися за якийсь єдиний варіант через страх, що іншого чоловіка ви не знайдете.
 • Діти — це не завжди щастя. Це проблеми, недосипання, повна відсутність свого часу, а іноді й життя. Якщо ви це усвідомлюєте — прекрасно. Але якщо у вас є ілюзії, що з народженням дитини ваше життя запахне трояндами — подумайте добре, чи варто вам взагалі мати дітей.

Читайте також: До всіх жінок, які втратили надію, звертається психолог

 • Стосунки — це спільна відповідальність, і якщо кожен буде відповідати за себе, а не за партнера, то всім буде краще і комфортніше.
 • Майже у всіх сім’ях є зради. Тільки вам вирішувати, що з цим робити.
 • У тих сім’ях, які ви вважаєте ідеальними, є свої проблеми та своє «темне дно». Ідеальних сімей немає.

жінка

 • Всі «кохаю» швидко закінчуються. Якщо ви не навчилися розмовляти, поважати, піклуватися одне про одного, то вам не варто починати стосунків. Ви не доросли до них.
 • У більшості пар люди брешуть одне одному про пристрасть. Жінка імітує яскраві відчуття, чоловік вважає спазм внизу живота близькістю. Обидва ходять невдоволеними та злими. Навчіться чесно говорити про свої бажання — навчіться говорити про все.
 • Любов проходить. Якщо ви не створили за цей час чогось більшого, то будете просто в кращому випадку співмешканцями.
 • Якщо з самого початку у вас з партнером немає нічого спільного, то навряд чи воно з’явиться. Тому не треба скаржитися через час: ви з початку бачили, кого вибираєте.
 • Навчіться визнавати свої помилки. Якщо усвідомили, що помилилися з вибором і поруч з вами не ваша людина — відразу закінчуйте ці стосунки. Не дуріть ні себе, ні його.
 • Люди не змінюються. Вони просто більше розкриваються і знімають маски. Ви з вашою любов’ю нікого ніколи не зміните. Якщо людина сама вирішить, що ви цінність, заради якої можна змінити своє життя, — це її вибір. Але якщо ви вирішили взяти на себе функцію «доброго чарівника» — ви ідіот.

жінка

 • Жодна духовна практика не врятує від реальних проблем. Те, що ви перестали їх бачити, ще не означає, що вони зникли. Тому проблеми об’єктивного, реального світу розв’язуйте в цій реальності конкретними діями.
 • Не живіть чужими порадами та не впускайте у свій внутрішній світ і світ своєї сім’ї непрофесіоналів. «Кухонна психологія» працює як спосіб зняти напруження, але дуже погана як система дієвих рекомендацій. Зазвичай все зводиться до обміну «мозковими тарганами».
 • З чоловіками просто: їх треба підтримувати, вислуховувати, годувати, ніжити їх і не відбирати у них їх місце вдома. З жінками просто: з ними треба розмовляти та давати відчуття захищеності й любові. З усіма просто, якщо бути щирими та не хотіти будь-якими шляхами зламати партнера.
 • До створення сім’ї та народження дітей треба підходити тоді, коли знаєте, навіщо вони потрібні саме вам. Чужі думки та засади суспільства тут не працюють.
 • Якщо ви помилилися — вибачте собі та йдіть далі. Життя занадто цікаве і прекрасне, щоб своїми руками перетворювати його на пекло.

У кожного своє життя і свій вибір. Не орієнтуйтеся на когось в цьому виборі. Прислухайтеся до своєї душі. Якщо є сумніви — не робіть. Якщо розумієте, що не ваше, — відпускайте. Кожен має право на свій шлях і свої помилки. Саме так і будується наше неповторне життя.

Як гадаєте, чи правдиві слова психолога? Діліться думками в коментарях.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
«До мене на консультацію прийшла виснажена жінка». Чесна розповідь психолога про зворотний бік багатьох шлюбів