Дерматолог розповіла про ази догляду за шкірою, і ми зрозуміли, що багато чого робили не так

Ельміра Володимирівна Ханджян — лікарка-дерматологиня та косметологиня, яка чесно розповідає про естетичну медицину. В Інстаграм і Твіттер ця дівчина розвінчує популярні міфи про догляд за шкірою та дає прості поради, які допомагають мати чудовий вигляд.

Ми в Тутка уважно прочитали тексти Ельміри та вибрали найкорисніші рекомендації.

Вмиватися треба за правильним алгоритмом

догляд за шкірою

Знову ж таки правильним домашнім доглядом за шкірою найперше є просте вмивання. Знаю, знаю. Чекали відразу класний засіб від чорних цяток, а ні… Щоб чорних цяток не було, одним з вирішальних факторів є правильне вмивання. Вмиватися необхідно 2 рази на день. Вранці після сну та ввечері перед сном. Якщо ви пропускаєте хоча б одне з умивань, — не дивуйтеся цяткам, прищам і запаленням. А тепер, власне, до алгоритму вмивання. Тут важлива правильна послідовність. До речі, це стосується і чоловіків в тому числі.

  • Починати потрібно з міцелярної води. Завжди. Без виключень. Навіть якщо на вас немає косметики. Тому що міцелярна вода — це не засіб для зняття макіяжу, а засіб для зняття поверхневих забруднень. Улюблений міф: «Міцелярну воду можна не знімати». Ні. Її обов’язково потрібно змивати, тому що, по-перше, вона знімає лише верхній шар бруду, а отже якщо далі ви не продовжите вмиватися, то процедура буде неповноцінною і неефективною. По-друге, міцели жирних кислот, що входять до складу міцелярної води, після очищення частково залишаються на шкірі. Якщо їх не змивати, то в довготерміновій перспективі вони будуть накопичуватися на шкірі, забиватися в пори та призводити до подразнення і запалення шкіри.
  • Другий етап правильного вмивання — повноцінне вмивання гелем, пінкою або молочком. Ми глибоко очищуємо шкіру, якісно знімаючи всі забруднення, і таким чином звільняємо пори від усього, що накопичилося за день чи ніч. Шкіра починає дихати.

Читайте також: Навіщо японці вмиваються 10 хвилин

  • Далі — тонік. Ні, це не прозора водичка. Це обов’язковий засіб для щоденного догляду. Якщо ви його пропускаєте, ви сприяєте погіршенню стану вашої шкіри. Ось завдання, з якими справляється тонік: завершує процес вмивання, відновлює pH шкіри, тонізує та зволожує шкіру, підвищує ефективність крему, черга якого от-от настане.
  • Останній етап — це крем або сироватка. Багато людей вважає, що під словом «догляд» маються на увазі креми, поживні маски, скраби та інше. Ні, крем — це лише одна складова правильного догляду.

З додатковим доглядом важливо не перестаратися

Все, що не входить до переліку вище — це додатковий догляд за шкірою. Сюди відносяться маски, скраби, домашні пілінги, олії й так далі. Я регулярно стикаюся з пацієнтами, які передають куті меду з додатковим доглядом. Часто дівчата скуповують різного роду маски, пілінги, скраби та хаотично наносять на обличчя. Частота, порядок і кількість застосування засобів додаткового догляду строго регламентовані.

  • Їх потрібно застосовувати не частіше 1-2 разів на тиждень.
  • Маски, пілінги або скраби потрібно наносити на обличчя після вмивалки на очищену шкіру.
  • Використовувати можна щось одне, максимум 2 різних засоби один за одним з додаткового догляду, але це насправді небажано.

Щоб зменшити чорні цятки, раджу ретельно вмиватися та використовувати спеціальні серветки

догляд за шкірою

Чорна цятка — це даність. Якщо у вас жирна або комбінована шкіра — змиріться. Не шукайте способів назавжди позбутися від чорних крапок. Тому що вона — це не бруд зовні, який прилип до вас. Чорна цятка — це пора, яка забита сальним секретом.

Точка чорна тому, що сальний секрет темніє шляхом окислення та до якоїсь міри внаслідок меланіну. Цятки будуть завжди. Але зменшити «чорноту» та загальну кількість крапок можна. Найперше треба правильно вмиватися. Я вам вже набридла зі своїм правильним вмиванням? Знаю-знаю, але це так. Абсолютно всі, хто почав правильно вмиватися, відзначають, що крапок стало менше, та й шкіра в цілому стала чистішою. Але одного вмивання може бути недостатньо.

Додатковим методом боротьби з чорними цятками є спеціальні серветки. Вони містять натуральні інгредієнти, які глибоко проникають в шкіру. Формула допомагає сальним пробкам в порах розм’якшитись та піднятися над поверхнею шкіри, що дає змогу видалити їх з легкістю, не подразнюючи шкіру та не збільшуючи пор. Я давно вже їх використовую і призначаю своїм пацієнтам. Використовувати серветки бажано 1 раз у 2 тижні, не частіше. Якщо вас цікавить, на якому етапі умовно їх застосовувати, — після вмивалки, до тоніка.

Вичавлювання прищів може бути небезпечним

Так, ви знаєте, що прищі та будь-які інші гнійні елементи на обличчі не можна вичавлювати, що може бути запалення. Ви навіть знаєте, що може залишитися посттравматична пігментація. Але вас же це не зупиняє, правда? Знаєте, я ж теж не завжди розуміла, чим загрожує вичавлювання прищів. І дізналася я це не в дерматології та косметології, а в щелепно-лицевій хірургії, де колись працювала. Ось так. З найгрізнішими проблемами від вичавлених на обличчі прищів пацієнти потрапляють саме туди. Мої колеги не дадуть збрехати, що на обличчі є зона, яку категорично не можна чіпати. І називається вона носо-губним трикутником. Якщо вичавлювати прищі в цій зоні, можна отримати тромбоз кавернозного синуса. Той самий грізний діагноз, який може зачинити кришку труни. Звучить неприємно. Ну а нам, лікарям, уявляєте, як неприємно, коли життя наших пацієнтів висить на волосині через прищ?

Розкажіть, а який догляд за шкірою використовуєте ви?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Дерматолог розповіла про ази догляду за шкірою, і ми зрозуміли, що багато чого робили не так