Ці 12 продуктів впливають на твою психіку. Дізнайся, як уникнути наслідків!

Мода на здорове харчування набирає обертів. Оглядаючи магазинні прилавки та вивчаючи склад кожного продукту, який зазначений на упаковці, ми з упевненістю стверджуємо, яка їжа однозначно корисна, а яка може сильно нашкодити організму. Але наукові дослідження підтверджують, що поняття користі – відносне, і багато продуктів приховують в собі безліч різних речовин, про дію яких ми не підозрюємо.

Ми в Тутка склали добірку продуктів, які впливають на психіку.

продуктів

 • Очищений рис містить швидкорозчинні вуглеводи, через які молекули глюкози миттєво надходять у кров. Відбуваються стрибки рівня цукру, які дуже негативно позначаються на здоров’ї мозку та нервової системи.
 • У попкорні містяться протеїн, золото, фосфор, залізо та кремній, а також магній, який дозволяє нервовій системі працювати безперебійно. А вітаміни групи В, якими також багатий попкорн, допомагають при депресіях і стресах.

 • В тунці багато ртуті, надлишок якої в організмі може призвести до проблем з пам’яттю. Також він містить поліхлоровані дифеніли – синтетичні речовини, які діють як гормони та порушують роботу нервової системи.
 • Сало містить рідкісну арахідонову кислоту. Вона знаходиться в тканинах організму та незамінна для роботи мозку. Її дія допомагає протистояти хворобі Альцгеймера.

продуктів

Читайте також: Божі ліки: 17 продуктів, схожих на органи, які вони бережуть

 • Злаки містять глютен, який необхідний для проростання. Антитіла (білкові сполуки, які перешкоджають розмноженню мікроорганізмів і знищують токсичні продукти, які виділяються останніми) до глютену здатні атакувати дуже важливі для нас речовини, порушення регуляції яких може викликати напади паніки й депресію.
 • Темний шоколад містить флавоноїди – речовини, відповідальні за активацію мозкових клітин. Ці корисні ласощі розширюють судини, стимулюють роботу мозку та постачають його киснем.

продуктів

 • Твердий сир містить тирамін – речовину, яка утворюється в ході розпаду білка й старіння продукту. Тирамін значно підвищує кров’яний тиск і може провокувати мігрень.
 • Печена картопля багата калієм, який посилає кисень до мозку. Крім того, в ній містяться глюкоза, вітаміни групи В і амінокислоти: всі вони збільшують приплив крові до голови, завдяки чому мозок отримує необхідну енергію.

 • Бобові містять дубильну кислоту, надлишок якої перешкоджає правильному засвоєнню природних мінералів, наприклад, заліза. Це загрожує порушенням кровопостачання головного мозку та розвитком анемії.
 • Куркумін, основний інгредієнт карі, містить багато антиоксидантів. А вони якраз борються зі старінням мозку, підтримуючи когнітивні функції, що погіршуються з віком.
 • Шафран містить цілий комплекс мінеральних речовин, велику кількість вітамінів групи В, аскорбінову кислоту. Він покращує роботу мозку та навіть лікує нервові розлади.
 • Кориця сприяє активній діяльності мозку завдяки вмісту трьох важливих компонентів: коричневого спирту, коричневого альдегіду та ціннамілацетату. Запах кориці допомагає при розв’язанні завдань, пов’язаних з концентрацією уваги, візуальною пам’яттю та швидкістю реакції.

А в цьому переліку є ваші улюблені продукти? Вони виявилися шкідливими чи корисними?

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
Ці 12 продуктів впливають на твою психіку. Дізнайся, як уникнути наслідків!