Чому в СРСР жінки швидко старіли

Жінки у ті роки виглядали на 10-15 або навіть 20 років старшими, аніж їхні ровесниці у наші дні.

жінки

Друзі, сьогодні запропонуємо вам на обговорення дуже цікаву та важливу тему — а чому, власне, в СРСР жінки так швидко старіли? Думаю, ви неодноразово помічали й на старих фото, і в старих фільмах те, що жінки в ті роки виглядали на 10-15 або навіть 20 років старше, ніж їхні ровесниці в наші дні.

Який вигляд мали радянські жінки насправді

На фото вище зображено дві героїні фільму «Осінній марафон», яких грали радянські актриси Марина Нейолова та Наталія Гундарева — ті самі радянські жінки, які виглядали навіть краще за багатьох «середньостатистичних радянських жінок», тому що за своєю професійною діяльністю стежили за собою та в загальному не надто перенапружувалися (не клали шпали, не працювали на заводі, не валили ліс у тайзі тощо). Як ви вважаєте, скільки років актрисам на фото? Заради інтересу покажіть знімок іноземцям та поставте це питання. Я зробив такий експеримент і отримав такі відповіді — «тій, що зліва (Нейоловій) років десь зо 52-54, тій, що праворуч (Гундаревій) — близько 60». Особисто у мене склалося приблизно таке саме враження — овал обличчя, контур повік, зморшки та зачіска справляють враження саме про такий вік актрис.

Скільки років актрисам цього фільму було насправді? Відкриваємо «Вікіпедію», зазираємо у фільмографію актрис і бачимо, що Нейоловій під час знімання фільму було 32 роки, а Гундаревій — близько 30 років. 30 років, люди Божі! Зараз у 30 років жінки виглядають як вчорашні школярки – як юні дівчатка, а в СРСР це були вже такі собі «старі тітоньки» з обвислими обличчями та згаслим поглядом.

Читайте також: 15 речей, які для наших мам були звичними, а нинішньому поколінню здаються дивними

Можна звичайно сказати, що це такі ролі та грим, але насправді Нейолова і Гундарева і в інших ролях виглядають не краще, та й інші радянські актриси здебільшого не вражають молодістю. Згадайте, наприклад, актрису Світлану Немоляєву з фільму “Службовий роман” – на час створення стрічки їй було 39 років, а у фільмі вона виглядає років на 60, якщо не більше.

Чому радянські жінки так швидко старіли?

У цьому є цілий комплекс причин, що криється у самому способі життя та способі мислення радянської жінки. По-перше, мати гарний вигляд та стежити за собою в СРСР вважалося моветоном — красива жінка була схожа на «нетрудовий елемент» або навіть на «жінку легкої поведінки». Жінка в СРСР — це укладальниця залізниці, робітниця на цілині або на крайній варіант — солдатська мама, її призначення — віддати всю себе, свою душу заради держави. У радянських фільмах та іншій пропаганді всіляко висміювалися жінки, які мали гарний вигляд та стежили за собою, з них робили антигероїв на тлі якоїсь там героїні Марії, яка у ватнику лізе вночі в -30 на опору електростанції натягувати провід, що обірвався.

Як наслідок такої доктрини — в СРСР були відсутні нормальні засоби для догляду за волоссям, зубами та шкірою — шпалоукладальницям та монтажницям кранового обладнання не личило стежити за собою, треба було цілими днями думати про Комунізм. Країна, яка запустила людину в космос, не могла випустити нормальні жіночі прокладки та нормальний крем для обличчя, а зуби пропонувала чистити абразивним порошком, який повністю стирав зуби до 35 років, якщо не швидше.

жінки

Ті жіночки, хто уникнув важкої роботи та більш-менш влаштувався в житті (як ті ж Гундарева й Нейолова), все одно не були захищені від побутового радянського рабства — в СРСР вважалося, що жінка повинна «тягнути сім’ю», на всіх готувати сніданок, обід із трьох страв та вечерю, шити та перешивати речі, перевіряти уроки у дітей, відвідувати батьківські збори, водити дітей на гуртки та секції, а також мотивувати та всіляко догоджати чоловікові (а часто й потурати його алкоголізму) — саме так у СРСР жило 85% (якщо не більше) жінок.

Додайте до цього щоденні багатогодинні черги, скандали та стреси, примножте погане харчування — і ви самі побачите всі причини, чому радянські жінки у 30 років виглядали на 50 чи навіть старшими.

А що сьогодні?

Фанати СРСР не втомлюються наводити всякі докази, чому в СРСР було добре — народжуваність була якою високою, ви лише погляньте! Про те, що висока народжуваність характерна насамперед для малорозвинених країн, у яких немає засобів контрацепції, і більшість народжених таким чином дітей є небажаними (що відкладає відбиток на все їхнє подальше життя) — фанати СРСР згадувати не люблять.

А особисто я бачу зовсім інше — сучасні жінки виглядають на 20 років молодшими, ніж їхні ровесниці в СРСР. Нинішня тридцятирічна панночка — це зовсім іще дівчисько, якому можуть не продати пиво в магазині, а до нинішніх п’ятдесятирічних панянок, які стежать за собою, на вулиці часто звертаються «дівчино». Їхні ровесниці в СРСР уже мали зігнуті спини, золоті зуби та ходили в хустинках на голові й із візочками на коліщатках.

Саме це і є для мене показником прогресивності — хочете дізнатися правду про життя у тій чи іншій країні? Погляньте на її жінок, а не слухайте казки про космос та ядерні бомби – вони не мають жодного відношення до життя 99,99% населення.

Напишіть у коментарях, що ви думаєте на цю тему – цікаво.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому в СРСР жінки швидко старіли