Якщо таке положення тіла “згорнутися клубочком” ми успадкували ще з материнської утроби, причин не варто шукати в глибокому дитинстві. Обійми — чого б ми не обіймали — іграшку чи подушку — мають свої причини. І вони однозначні.
Ми в Тутка замислилися над причинами, чому люди уві сні тягнуться за предметами. Обійми уві сні — звичка, норма чи потреба?
1. Знижується рівень хропіння чи нічне апное
Нічне апное — це різновид розладу сну, при якому порушується звичний режим дихання. Якість сну значно знижується: людина часто прокидається вночі, накопичена втома з минулого дня дається взнаки.
Обіймання подушки вночі — несвідомий жест, який знижує ризик виникнення такого розладу сну. Тіло розслабляється, а подушка допомагає спати на одному боці.
Читайте також: Чому небезпечно спати з увімкненим вентилятором?
2. Ви хочете зменшити відчуття самотності
Якось один користувач мережі зізнався, що обійми уві сні з якимось предметом нагадують йому обійми з живою людиною.
Не всі люди такі, проте якщо ми довгий час самотні й нарешті нам такий стан набридає, ми шукаємо кого б обійняти… навіть якщо це — подушка.
3. Ви цінуєте близькість
Обійми з подушкою дають вам відчуття комфорту. Така постава уві сні свідчить, що ви цінуєте емоційну близькість, особливо в сімейному колі. Ви — людина, яка завжди прийде на допомогу, особливо тим, кого ви любите й цінуєте.
4. Ви звикли до обіймів уві сні
З віком в людини виробляються свої ранкові чи вечірні звички, і вона ними часто керується. Тож обійми уві сні можуть свідчити, що до цього часу ви вже призвичаїлися до такого виду нічної активності.
5. Ви шукаєте, що обійняти, коли на вас нападає тривога
З тривогою в серці заснути важче. Якщо відчуваєте напади панічних атака, лягайте в ліжко і беріть до рук улюблену подушку. Обійми уві сні знижують тривожні відчуття.
А вам робиться тепліше на серці, коли ви щось обіймаєте вночі? Можете заснути без “обіймашок”?