Чому сон з увімкненим обігрівачем може вам нашкодити?

Коли надворі падає температура повітря, ми одразу вмикаємо обігрівачі. І якщо вранці нам тепло й ми не мерзнемо, імунітету не так солодко. Сон з увімкненим обігрівачем знижує нашу опірність до мікробів та інших серйозних хвороб, а повітря стає токсичним.

Вимикання опалення щоночі не тільки захистить вам імунну систему, але суттєво зменшить рахунки за опалення. Тутка хоче сьогодні розповісти, чому так небезпечно спати з увімкненими обігрівальними пристроями.

Порушується якість сну

Ввечері організм природно знижує температуру, сигналізуючи, що час лягати спати. За високої температури тіла порушується його природна терморегуляція, тому з’являється втома й дискомфорт.

Висока температура довколишнього середовища скорочує час фази швидкого сну. Тож вранці ми почуваємося розбитими, немовби й не спали. За такого стану організму дуже складно відновлюватися, страждає пам’ять, концентрація та увага. Спробуйте вкритися ще однією ковдрою, але вимкнути опалення і спати в більш прохолодному приміщенні.

З’являється ризик болю в грудях і серці

сон

Обігрівачі віддають багато тепла, та після них значно зростає рівень оксиду вуглецю. Не залишайте його увімкненим надовго, бо сполука дійсно може нашкодити здоров’ю.

За тривалого користування обігрівальними приладами зростає ризик виникнення болю в грудях та навіть серцевих захворювань. Тут особам з серцево-судинними захворюваннями й астматичними нападами треба бути особливо уважними.

Читайте також: 5 позицій уві сні, які можуть полегшити біль у спині (Бонус: Таємна порада, яка назавжди забере дискомфорт зі спини)

Впливає на плідність чоловіків

сон

Довге перебування в теплому приміщенні впливає на плідність чоловіків. Та ситуацію можна виправити: увімкнути обігрівач на мінімум і спати в прохолодному приміщенні.

Шкіра стає пересушеною

Через випаровування від обігрівача та недостатнє зволоження шкіра пересушується, лущиться, стає подразненою. Особливо ці симптоми спостерігаються в осіб, котрі сплять поблизу нагрівальних приладів.

Повітря в кімнаті стає шкідливим

Якщо кімната не провітрена (таке важко зробити, коли ви спите), постійне тепло негативно впливає на якість повітря. Воно стає обтяженим шкідливими сполуками та тягне за собою хвороби дихальних шляхів, як от астму, алергії та інші, більш серйозні захворювання.

Знижується опірність імунної системи

сон

Мікроби живуть довше у сухому повітрі. Тому тепле повітря — ідеальне середовище для їх розмноження. Тому і не дивно, що ми частіше хворіємо та підхоплюємо нежить взимку, коли повітря в наших будівлях пересушене.

Немовлята також не люблять спекотне повітря в кімнаті

сон

Маленькі діти дуже чутливі до задушливого приміщення, адже їх шкіра дуже швидко пересихає. Тим більше пересихає слиз у носику малечі, котрий зобов’язаний захищати від мікроорганізмів. Він висихає — і дитинка легше підхоплює нежить. Ми, дорослі, ще можемо самотужки впоратися з недугою, а малята — ні. Маленькі діти дуже чутливі до інфекцій.

А ви спите з увімкненим обігрівачем? Поділіться думками в коментарях — шкідливо це чи ні.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому сон з увімкненим обігрівачем може вам нашкодити?