Чому під очима з’являються темні кола і як від них позбутися

Вперше побачивши у людини темні кола під очима, на гадку спадає: “О, вона точно не виспалася”. Та вчені дослідили значно більше факторів, які призводять до потемнінь під очима, аніж звичайна втома.

Тутка розгляне сьогодні можливі причини утворення темних кіл, а також напишемо про методи їх профілактики та способи повернення обличчю свіжого вигляду.

Звідки ж з’являються ці потемніння під очима?

Причина в кожної людини різна, та спільна — одна: кровоносним судинам не вистачає кисню, чим і зумовлюється надмірна пігментація шкіри під очима. Остання продукується амінокислотою — меланіном. Іноді мішки під очима виникають, якщо ми надто сильно натираємо шкіру під очима, замало спимо чи забагато перебуваємо на сонці, а ще не забувайте про такі фактори, як генетика чи вікові зміни. А ще на темні кола впливають алергії, екземи, дерматити й анемія.

Читайте також: Науковці називають 5 причин, чому не варто затримувати в собі гази

Як з ними боротися?

темні кола

Меланін — це природний пігмент нашого організму, завдяки якому очі, шкіра, волосся не втрачають свого кольору. Зараз порадимо, як не допустити накопичення надмірної кількості меланіну під очима і вберегтися від ненависних “темних кіл”.

1. Зберігайте правильну позицію під час сну

Сон у припіднятій позиції знімає набряки. Під час сну зайва рідина збирається під очима, особливо якщо ви спите у рівній позиції. Дещо припідняте положення під час сну корисне для свіжого вигляду вранці.

2. Уникайте прямих сонячних променів

темні кола

Запитайте будь-якого дерматолога, і він порадить вам триматися якнайдалі від прямого сонця. Шкіра від сонця не лише швидше старіє, але й нищівне ультрафіолетове проміння дуже її руйнує. Саме останні спричиняють темні кола під очима. Тож якщо плануєте довго перебувати на сонці, рясно намащуйтеся кремом від сонця та ховайтеся в тінь. Хоча б і під капелюшок.

3. Користуйтеся природніми засобами

Такі популярні продукти, які воюють з темними колами під очима як огірок чи пакетики чорного чаю, можна знайти в кожному домі. Огірок має прекрасні охолоджувальні й антизапальні властивості, що забирають припухлості з-під очей, а кофеїн і танін із чорного чаю знімають запалення й стягують шкіру. На 5 хвилин прикладіть охолоджені кружечки огірка чи чайні пакетики до очей, і результат не змусить на себе чекати.

4. Забезпечте обличчю холод

Так само як пакетики чорного чаю або огірок знімають набряки, в цьому можуть допомогти холодні компреси — вони прибирають припухлість та темні кола з-під очей. Лід прискорює загоєння шкіри, дарує їй відновленого та свіжого сяяння.

5. Добре висипайтеся

За нестачі сну шкіра тьмяніє, що і видно під очима. Через свою делікатну структуру зона під очима легко темніє навіть після звичайної втоми. Дорослій людині необхідні 7-9 годин щоденного сну, якщо вона хоче мати молодий і здоровий вигляд.

6. Користуйтеся зволожувачем і живильними олійками

темні кола

Утворенню зморшок та заломів шкіри запобігає використання зволожувальних кремів та живильних олійок. Обирайте засоби для обличчя, багаті антиоксидантами, котрі борються проти потемнінь шкіри під очима. Масажні рухи під час нанесення засобів для шкіри також сприяють кращій циркуляції крові по судинах. Ідеально щодня насичувати шкіру кремами з вітамінами Е та С, мигдалевою та кокосовою олійками.

А як ви забираєте темні кола з-під очей?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Чому під очима з’являються темні кола і як від них позбутися
16 провальних випадків, коли люди по повній розплатилися за свою забудькуватість