Чому не варто вити гніздо з психом?

Психопатія — означене та небезпечне захворювання, яке впливає на життя людей і на стосунки між ними. І психопати сьогодні не рідкість, вони зустрічаються частіше, ніж ми можемо уявити.

Від токсичних стосунків ніхто не застрахований: ми ж не можемо знати про всі сторони людини за кілька місяців чи рік знайомства. Чому токсичні стосунки варто і треба припиняти, особливо якщо ваш обранець — психічно неврівноважена особа? Тутка з’ясовував. Розповімо і вам.

Щасливі стосунки — почуття обопільне. Якщо вам добре з людиною, то і їй буде добре з вами. Якщо вам дарують любов — ви однозначно захочете її віддавати. Зараз поговоримо про таку більш-менш приховану рису людини, як психопатія.

Читайте також: «Нічого страшного»: Як ми себе руйнуємо — системно і постійно

Психопатія — психопатологічний синдром, що виявляється у таких рисах, як бездушність щодо оточуючих людей, знижена здатність до співпереживання, нездатність каяття, егоцентричність та поверхневість емоційних реакцій. Справжній психопат не підніме на вас руку — він буде добивати вас емоційно.

Психопатія

Насправді, такими людьми народжуються, а не стають. Вони не розуміють ваших нормальних, людських почуттів, вони будуть маніпулювати саме емоційно сильними та психічно врівноваженими людьми, повними життєвих сил і натхнення.

П’ять основних (але не єдиних) ознак психопатологічних (токсичних) стосунків:

1. Ви завжди винні

Емоційні психопати можуть бути втіленням чарівності. Він вміло виставить вас у негативному світлі, звинувативши у всіх проблемах. У нього проблеми з роботою, бізнесом, здоров’ям? Винні ви!

Такий чоловік може бути з цілком нормальної сім’ї, пристойною та освіченою людиною. Не намагайтеся виправдати таку поведінку. Не звинувачуйте себе. Ваш чоловік поводиться так тому, що він так хоче, він така людина. І все. Не шукайте комфортних пояснень його поведінки. Повірте, він знайде їх собі сам. Тікайте від нього.

2. Промиває вам мізки, спотворює інформацію, застосовує техніку “газлайтингу”

Коли в емоційного психопата немає виправдань, він придумає їх (змушуючи вас повірити у власне безумство). Запевняє вас, що у вас психічні проблеми, галюцинації, поганий характер, ви зла, ревнива та інше. А насправді ви просто адекватно реагували на зовнішнє середовище, яке раптом стало не доброзичливим, небезпечним, брехливим для вас.

Психопатія

3. Він принижує вас

Емоційні психопати знають, що не гідні Вас і стосунків з вами, тому будуть намагатися принижувати Вас. Щоб Ви не думали, що гідні кращого.

4. Він ізолює вас

Будь-яка робота, крім тієї, яку він Вам вибере, не підходить. Скаржитися вам не можна, але він буде скаржитися на вас і розповідати всім яка ви токсична, щоб сформувати проти вас громадську думку.

5. Подвійні стандарти

Відсутність емоційної та поведінкової стійкості. Відсутність стійких переконань, понять і цінностей. Сьогодні Вам кажуть люблю, завтра що Ви нічого не варті. Сьогодні на Вас дивляться закоханими очима і людині з Вами цікаво. Завтра від Вас відвертаються, розмовляють зневажливо, Ви не цікаві, Вас починають принижувати і про Вас починають погано говорити за Вашою спиною.

Психопатія

Вірте в себе. Якщо навіть Ви могли щось зрозуміти або витлумачити неправильно, то не кардинально.

Орієнтуйтеся на факти. Інші теж можуть помилятися. Але найгірше те, що вас можуть навмисно вводити в оману. Пам’ятайте про це.

Знайоме? Тікайте! Психопата легше вбити і з’їсти, ніж побудувати з ним здорові стосунки. Бережіть себе!

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому не варто вити гніздо з психом?