Чому нам важко дістаються гроші, стосунки і щастя

Особисте щастя не приходить просто так. Якщо ви давно б’єтеся чолом, а потрібного результату немає, — ви стикнулися з блокуючим переконанням. І не треба плутати це з ситуацією, коли у вас немає результату просто тому, що ви нічого не робите.

Чому нам важко дістаються гроші, стосунки і щастя

Оленка була скромною відмінницею з двома кісками. Любила закутатися в товстий мамин светр після уроків і, поки батьки на роботі, почитати книжку, забившись з ногами в старе м’яке крісло. Тільки один звук міг підняти її і змусити підійти до вікна. Дзвінкий веселий голос новенького однокласника.

Банальна історія з небанальним кінцем

Він з’явився в їхньому класі зовсім недавно. І майже відразу її врятував. Олена пам’ятала, як всі реготали, коли вона розгублено дивилася на тарілку з борщем, яка незрозуміло як вискочила з рук і розлетілася по всій їдальні. А він сказав прибиральниці:

– Я вам допоможу, тільки Олену не сваріть.

По-господарськи взяв швабру і став розвозити по підлозі червону рідину.

Читайте також: Для чого потрібні стосунки з іншою людиною?

Тепер вона впізнавала його голос, коли хлопці веселою галасливою компанією проходили повз її вікна на ковзанку.

Щастя
Фото: pinterest.com

– Мамо, купи мені ковзани? – попросила ввечері Оленка.

Батьки вважали, що це тимчасова примха. Покатається кілька раз і закине — не спортивна у них дівчинка. Тому запропонували самій зібрати на них гроші.

І вона почала збирати. Кишенькові гроші не витрачала, їла хліб. Два рази пропустила кіно. Почала проситися піти в магазин, щоб мама потім дозволила залишити собі частину решти.

До кінця зими назбирала, і батьки купили ковзани. Ось коли Оленка дізналася, яке щастя на смак. Наступного дня всі уроки здавалися їй страшенно цікавими, шкільний сніданок — надзвичайно смачним. Всередині неї начебто спалахнув ліхтарик, що освітлював все навколо. Цим ліхтариком було її очікування чудесного вечора на ковзанці.

Нарешті, натягнувши пальто, рейтузи і шапку, вона стоїть біля під’їзду з ковзанами за спиною і чекає, коли підійдуть хлопці. Крижаний вітер, а їй не холодно, навпаки вона відчуває сильне тепло в грудях і щось іще… Нове приємне відчуття. Яке? А таке — у мені є все!

На ковзанку Оленка встигла сходити перший і останній раз. Але запам’ятала назавжди! Гарячі пончики на морозі поруч з ним, музика, сніг летить з-під жовтих ліхтарів. Він тримає її за руку, а вона постійно падає і плаче. Всі думають — боляче. А вона — від щастя!

Чудова ж історія, чи не так? Історія успіху дитини, яка захотіла і досягла. Але тривожний побічний ефект полягає в тому, що в підсвідомості записалися програми: щоб відчути щастя, потрібно довго терпіти нещастя. Гроші і стосунки дають щастя тоді, коли важко здобуваються.

щастя
Фото: pinterest.com

Доросла Олена всього досягла сама. Бізнесу, чоловіка, найкращих курортів. Начебто живи і радій, але сил радіти вже немає. Вони давно скінчилися, але вона терпить. Тому що маленька Оленка всередині вмовляє: «Ну почекай, ось ще трохи — трохи, потерпимо, і буде щастя!»

Це історія реальної людини. Такі цікаві програми або переконання розкриваються на індивідуальних сесіях із застосуванням тета-хілінгу. Тета-хілінг — це технологія, що дозволяє вийняти програми, які записані в нашій підсвідомості. Ці програми визначають сценарії життя. На сьогодні тета-хілінг вважається найшвидшим методом, який дає змогу виявити внутрішні блоки, забрати їх і замінювати іншими, більш продуктивними. «Тета» – тому що технологія занурює мозок на частоту тета — хвиль. Зазвичай наш мозок знаходиться на цій частоті, коли ми спимо.

Якщо продовжити далі розбирати цю внутрішню програму, то… щастя просто так не буває. А ось якщо напружитися, докласти зусиль, — тоді так! Заробити його треба. Коли заробиш — воно дуже сильне, яскраве. Але недовге. «Щастя довго не буває, кожному відведена своя доза щастя». Тому доросла Олена, сама того не усвідомлюючи, боїться, що воно швидко закінчиться. І не може собі вже 35 років дозволити це щастя випробувати. Не дає внутрішнього дозволу. Потерпимо ще. Зате потііііім, потіііім.

Але ми ж розуміємо, що ніякого потім немає. Тому що завтра це «завтра» стане сьогодні.

В цьому випадку, ми замінили програми «щоб відчути щастя, потрібно довго терпіти нещастя, щастя просто так не буває», на інші: «я гідна щастя ще з народження, чим частіше я відчуваю щастя, тим більше його стає». Програму: «Гроші та стосунки приносять щастя, коли важко дістаються» замінили на: «Я легко притягують гроші та стосунки, які дають мені щастя».

Щастя
Фото: pinterest.com

Що відчула Олена після заміни переконань? Вона сказала: «У мене всередині умиротворення, спокій. Неначе гонка закінчилася. Я не виграла в ній, але мені добре. Неначе у мене вийняли з сонячного сплетіння пружину, і не треба більше постійно намагатися стрибнути вище голови». Це внутрішні зміни, на рівні відчуттів. Непідготовленій людині може здатися, що це дурниця. Подумаєш, почуття спокою з’явилося. Але це породжує великі зміни в навколишньому просторі, тому що зовнішні ситуації завжди створюються під наш внутрішній стан.

Що сталося на рівні дій? Олена вела переговори з великого договору. Вони зависли, тому що жодна зі сторін не готова була прийняти умови іншої. Через тиждень абсолютно несподівано її партнери написали і запропонували умови, які були навіть кращі, ніж ті, на які вона розраховувала домовитися. Після цього її мозок повірив, що тепер результати і щастя можуть дійсно приходити легко.

Як зрозуміти, що у вас є обмежувальні програми і переконання?

На це можуть вказувати повторювані ситуації у вашому житті. Персонажі, обстановка, події в цих ситуаціях можуть бути різними, але суть залишиться однаковою. Наприклад, людина, приходячи на нову роботу, сповнена сил, ентузіазму, їй здається, що зараз вона яккк розбіжиться, якккк злетить. І спочатку все дійсно стрімко розвивається, а потім починаються перешкоди, сил стає менше, і років через два вона виявляє, що зупинилася і нікуди не рухається. Застрягла, хоча на початку були грандіозні плани. Людина думає, що це просто робота така або керівник, чи ще щось. Вона змінює роботу, але ситуація повторюється. Це може бути дія дуже глибинної програми «Коли я досягну мети, я втрачу свою життєву енергію». Іншими словами – «коли я досягну мети, я помру», яка в нас закладена генетично.

Деякі програми ми можемо подолати самі. Досить їх усвідомити і просто дати собі дозвіл відмовитися від них, щоб легко, без надриву отримувати те, що хочеться.

Роздумайте над ситуацією, яка вас «дістала». Виберіть час і місце, коли ви можете спокійно посидіти і подумати, щоб вас ніхто не смикав. Заплющте очі, розслабте своє тіло, глибоко, повільно подихайте і запитайте себе «Чому це повторюється в моєму житті? Яке переконання може стояти за цією ситуацією?»

Візьміть ручку і запишіть перші думки, які спадуть на думку. Це буде вашою програмою.

На цьому місці люди часто думають «А якщо я помилилася, а якщо я неправильно виявила програму, раптом мені просто здається?». Дійсно, ми часто не довіряємо собі й тому звертаємося до фахівців. Якби ми собі трохи більше довіряли, то зрозуміли б, що те, що спало на думку — це і є відповідь на наше запитання, то можна було б заощадити час і гроші. Але нам потрібні підтвердження.

Так ось, вам не здається. У перші 30 секунд на наші запитання відповідає підсвідомість. Коли ми пишемо ручкою на папері, ми також даємо голос нашій підсвідомості. Побачивши програму, яка гальмує вас, перепишіть її на нову, яка буде вас просувати вперед. І далі частіше запитуйте себе «А як діє людина, у якої працює нова програма?» І робіть так.

Щастя
Фото: pinterest.com

Дуже швидко ви побачите зміни

Звичайно, є такі програми і переконання, які ми не бачимо, не усвідомлюємо, з якими не можемо впоратися самі, і вони гальмують наш ріст, чого б він не стосувався — грошей, стосунків, здоров’я і т. д.

Якщо ви давно б’єтеся чолом, а потрібного результату немає, — ви зіткнулися з блокуючим переконанням. І не треба плутати це з ситуацією, коли у вас немає результату просто тому, що ви нічого не робите.

Як гадаєте, чи слушні спостереження і думки психолога? Розкажіть нам про них у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чому нам важко дістаються гроші, стосунки і щастя