Чому батьки-жителі холодних країн вкладають спати дітей на обідній сон надворі?

Дітки, які взимку практикують сон надворі в обід — звична річ для сімей із північних країн. Попри те, що досі немає науково підтверджених чи спростованих плюсів чи мінусів такого сну, батьки зауважують позитивні зміни та динаміку після таких холодних дрімань.

Тутка поважає різноманітні традиції та стилі життя. Сон надворі жахає багатьох із нас, та батьки таких діток запевняють: не такий страшний чорт, як його малюють.

Сон надворі на морозі шокує цивілізований світ

сон

Якби ви жили в Норвегії, Ісландії чи в інших скандинавських державах, то могли б стикнутися з такою ситуацією: маленьких діток вкладають спати на морозному холоді. Якби ви вже захотіли бити на сполох, послухайте думки тамтешніх батьків про такий сон.

1. Дитина добре закутана

Попри низьку температуру зовні турботливі матусі тепло закутують своїх чад: у теплий одяг — і нижній, і верхній (часто з вовни), у товсті покривала та пледи.

Читайте також: Чому французькі діти не падають в істерики

2. Посилюється імунітет

сон

За даними спостережень батьків та шкіл північних країн зазначають, що дітки, які практикують сон надворі, набагато рідше хворіють на застудні захворювання та пропускають уроки в школі. Дрімання на холодному повітрі покращує нічний сон, укріплює імунітет та заспокоює малюків. А ще матусі таких сміливців-діток відзначають, що ті стають активнішими та мають кращий апетит.

3. Сон триває довше

сон

У дослідженні, проведеному у Фінляндії, батьки зауважили, що надворі малі сплять довше, аніж у приміщенні: на морозі — до 3-х годин, а в кімнаті – 1-2 години.

4. Школи заохочують таку практику

сон

У Швеції та Норвегії, а нещодавно й у Великобританії, шкільна влада заохочує діток якомога більше часу проводити надворі: гратися, їсти та навіть спати. Такі учні менш схильні до сезонних захворювань, не пропускають шкільні заняття. Шведи навіть мають свої приказки: “Трохи свіжого повітря ще нікому не зашкодило”, “Не буває поганої погоди — є неправильний одяг”.

А ви б залишили свою дитину спати на морозі?

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
Чому батьки-жителі холодних країн вкладають спати дітей на обідній сон надворі?
Синдром подразненого кишківника. 10 продуктів, які допомагають при цьому