Чого не можна забороняти дітям: 11 речей

Чого не можна забороняти дітям, батьки? Особливо молоді матусі? Матері іноді забувають і забороняють малюкам… практично усе. А так не можна: от саме речень, які починаються з частки “не” треба якомога частіше уникати. І дитині добре, і вам спокійніше. Звісно, охоронити дитину від можливих небезпек потрібно, але робити це треба вміло і правильно.

Тутка відшукав 11 речей, яких категорично НЕ можна забороняти дітям. Нехай оце “не” буде останнім, на сьогодні та назавжди.

1. Зачіпати крихкі речі

А звідки дитині знати, що цей предмет — кришталевий, легко може впасти і розламатися? Замість того, щоб на всіх парах летіти до малюка, виривати в нього предмет з рук і сварити, поясніть чаду, наскільки ця річ крихка і які можуть бути наслідки від її можливого псування.

Читайте також: Як не перекрити дитині шлях до успіху: 12 порад

2. Розповідати вигадані історії

Чого не можна забороняти дітям — це розповідати смішні історії чи небилиці. Таким чином ви пригальмовуєте стрімку дитячу уяву, адже вигадки — природний і закономірний процес розвитку правої півкулі мозку, а вона відповідає за уяву, пам’ять, емоції, творчість тощо.
Тож уважно сядьте і вислухайте дитину, проявіть інтерес до її придумок, разом посмійтеся чи посумуйте.

Чого не можна забороняти дітям
Фото: pexels.com

3. Бігати, веселитися, жартувати

Чого не можна забороняти дітям
Фото: pixabay.com

Звісно, все залежить від ситуації. Якщо ви перебуваєте в людному громадському місці, дитині треба роз’яснити доцільність чи якраз недоцільність такої поведінки. Натомість якщо ви знаходитеся вдома, у звичній для малих атмосфері — дайте дітям волі. Так дитина вихлюпує свої емоції, енергію, яка в неї накопичилася. Рідний дім — місце затишку, спокою і сили для дитини.

4. Висловлювати свою думку

Дитина — це також повноправний член сім’ї, хоч і маленький, вона переживає світ по-своєму, відчуває різні емоції. Тож негарно не приділяти їй уваги чи закривати малечі рота. Чого не можна забороняти дитині — мовчати. Порозмовляйте з малюком, запитайте, що його турбує.

5. Не доїдати обід

Чого не можна забороняти дітям
Фото: pixabay.com

Дитина, хоч і маленька, чудово знає і контролює своє тіло, тож якщо мале відмовляться від половини обіду чи нудотно відсуває гречку чи печінку, — варто до неї прислухатися. Найкраща порада батькам — дозвольте малюкові самому регулювати розмір порції, яку він готовий з’їсти. Повірте: в майбутньому в нього не виникне проблем з переїданням.

6. Гратися з водою

Напевне, найбільш улюблена дитяча забавка — вода — найчастіше підпадає під категорію “ні, не можна”. Вчені ж сигналізують, що вода — ідеальне середовище для розвитку дитячої фантазії, та навіть і дорослі люблять воду. То не забороняйте діткам хлюпатися у воді, човгати у гумових чобітках по калюжах, “прати” у воді свої речі. Все під вашим пильним наглядом.

7. Їсти самотужки

Корисно давати дитині можливість самій зреалізуватися, спробувати свої сили, навіть в такому маленькому, як їсти самотужки. Звісно, якщо ми її нагодуємо самі, вона буде чистішою і охайнішою. Та коли вона навчиться робити це сама? А так і самостійність виховаємо, і дрібну моторику руки розвинемо.

8. Помилятися

Чого не можна забороняти дітям
Фото: freepik.com

Ще один момент, який категорично не можна забороняти діткам, — це помилятися. А хто не припускається помилок? Ми, дорослі, щодня! Хай дитина спробує все, що хоче, нехай помилиться і виправиться — для неї цей досвід стане найкориснішим. Так мале саме на своїй шкірі зрозуміє, що — добре, а що не дуже.

9. Лазити по спортивних майданчиках

Вічне занепокоєння матусь — ті спортивні майданчики з безкінечними перекладинами, турніками і гойдалками. Але як втримати непосид поруч себе? Та дитині треба, необхідно вихлюпнути свою енергію, побігати, — з цим нічого не вдієш!

Не варто забороняти їй відвідувати такі місця! Знову ж таки, нехай перебуває під вашим пильним наглядом. Зрештою, можна вдома прилаштувати гімнастичну стінку і вчити малечу вправлятися на ній.

10. Малювати і бруднитися

Якщо дитина хоче малювати — дозвольте їй це робити! Так, це додаткове прання, так, це вимазюкані руки і столи, але це — її бажання, її творчість, світобачення. Нехай так проявляється її модель розуміння цього складного світу.

11. Допомагати мамі

Фото: freepik.com

Змалку ми контролюємо дітей: “Дай, я сама”, “Ти не донесеш, розіллєш і розіб’єш”, а потім кажемо: “Вона нічого не вміє робити”.

Дозвольте дитині допомогти вам, дайте їй зробити все, як вона вміє і в будь-якому випадку похваліть. Дайте стимул і мотивуйте! Вона побачить, що ви цінуєте її прагнення!

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чого не можна забороняти дітям: 11 речей