Чого навчити дитину, щоб на старості не плакати

Навчити дитину базових вмінь та навичок має кожен з батьків. Тутка виокремив найпотрібніші знання, яких дорослі повинні навчити молодше покоління.

Виховання і розвиток особистості дитини

Щоб ваші діти однозначно подякували вам за гарне виховання, зверніть увагу на 9 важливих уроків, які ніколи не пізно їм дати.

Готувати їжу

Експерти вважають, що приготування їжі допомагає висловлювати любов і розвивати навички спілкування. Насправді, це справжній акт альтруїзму, який дарує щастя і почуття єднання з людьми. То чому б не навчити дитину цього?

Читайте також: Заціловуйте своїх дітей – вони цього заслуговують

До того ж, дізнаючись, з чого готуються страви, дитина швидше зрозуміє різницю між корисною і шкідливою їжею, стане більш усвідомленою у виборі продуктів. Починайте з простих рецептів, але головне — будьте щедрими на пояснення. Все це, ймовірно, змусить дитину в майбутньому ретельно думати перед тим, як купити черговий гамбургер в компанії друзів.

2. Проявляти ніжність

Психологи стверджують, що більшість дітей в підлітковому віці (9-13 років) відмовляються від тактильних проявів своїх почуттів, а іноді взагалі перестають приймати їх з боку дорослих. Таким чином вони демонструють свою «дорослість». Зростає ймовірність того, що через це людина втратить безцінну здатність до невербальної близькості. Без неї неможливо будувати довірливі стосунки з ближніми.

Щоб допомогти підлітку, важливо також висловлювати свою любов дотиками, проте в менш ніжній формі. Поплескування по плечу та недовгі обійми при зустрічі цілком припустимі. Коли дитина подорослішає, вона зуміє повернутися до обіймів і поцілунків.

3. Заробляти гроші на задоволення

Щоб гарантувати матеріальне благополуччя дитини, варто познайомити її з базовою фінансовою грамотністю і привчити працювати. З 3 років можна розповідати малятку все про гроші. Пояснити, що це таке, як вони з’являються в родині і чому не можна купити всього, що ми бачимо в магазинах. За грамотного виховання до дошкільного віку чадо буде мати здорові переконання, пов’язані з грошима.

Просячи дітей про допомогу в дрібних домашніх справах, покупках, догляді за собакою, можна ненав’язливо прищеплювати любов до праці. Але пам’ятайте, що платити дитині за хатню допомогу — погана ідея. У такому випадку її будуть мотивувати гроші, а не причетність до сім’ї і загальних турбот. Пізніше, в більш свідомому віці (10-14 років), важливо допомогти їй знайти справу, за яку вона зможе отримувати грошові винагороди. Так дитина дізнається, що таке радість від фінансової незалежності, і буде прагнути до неї надалі.

4. Бути щасливим наодинці

Навчити дитину такої навички дуже корисно. Провідні психотерапевти світу запевняють, що всім без винятку треба вміти проводити час на самоті. Така практика підвищує працездатність, креативність і слугує профілактикою від психічних недуг. Людина, яка цінує час наодинці, стає більш самостійною, ініціативною і краще відчуває свої потреби.

Над цим потрібно працювати з ранніх років. Відомо, що діти, які вміють розважатися самостійно, виростають більш незалежними і знаходять гідних супутників життя. Звичайно, адже їх не лякає перспектива залишитися самими, а тому і нема потреби хапатися за першого зустрічного.

5. Не соромитися бути справжнім

Дуже маленьким дітям не знайомий сором. Спочатку вони кажуть і роблять лише те, що відчувають, не намагаючись догодити або сподобатися комусь. Однак пізніше приходить розуміння, що іноді краще приховати емоції заради власних інтересів. Так можна не зіпсувати мамі настрій, отримати другу цукерку або поїздку в аквапарк.

Пригнічені емоції призводять до страху заперечити вчителеві або безглуздо повестися серед друзів. Щоб все це не переросло в розмиття або втрату власного «Я», батькам треба завжди бути відкритими до всіх проявів настрою дитини, розуміти і приймати її такою, якою вона є. Коли дитина впевнена, що її негативні емоції та дивні бажання не відштовхнуть близьких людей, вона зберігає сміливість в рішеннях і творчу свободу.

6. Швидко адаптуватися до змін

Якщо ваша дитина любить контролювати все навколо і хоче знати все наперед, варто поговорити про те, що невизначеність — це невіддільна, природна частина життя. Краще відразу навчити дитя приймати зміни і не тривожитися через те, що щось може піти не за планом. Готовність до змін дозволить дитині бути гнучкою і вміти підлаштовуватися під будь-які зміни.

7. Терпіти, щоб отримати більше

Науково проведені дослідження, які підтверджують взаємозв’язок між здатністю дитини до самоконтролю і її успішністю в зрілому віці. Ця навичка впливає на все, починаючи з фінансового благополуччя і закінчуючи навіть швидкістю старіння. Якщо ви навчите дитину терпіти в чергах і довгих прогулянках, а також під час виконання утомливих шкільних завдань, то через кілька десятків років вона досягне набагато більшого. Спокійно пояснюйте малюкові, що здійснити велику мрію можна шляхом поступового досягнення маленьких цілей.

8. Піклуватися про слабших

Діти від народження отримують багато уваги і турботи. Проте щоб вона виросла турботливою, уважною людиною, потрібно навчити дитину не тільки приймати турботу, а й проявляти її. Найкраще знайти когось, за ким дитина буде доглядати. Чудово підійдуть кіт, маленька собачка або хом’ячок. Годування та прогулянки з домашнім вихованцем будуть з дитинства виховувати в дитині відповідальність. Але, звичайно ж, допомога батьків теж буде потрібна, інакше малюк може перевтомлюватися і оголосити протест.

А ось коли в родині кілька дітей, старша може піклуватися про молодшу. Тільки не перестарайтеся, поклавши всі обов’язки на плечі маленької людини. Функції батьків повинні залишатися за батьками. Просто дозвольте дитині проявляти ласку до братика або сестрички і допомагати батькам в нескладних справах догляду за нею.

9. Стежити за чистотою тіла

На відміну від немовляти, якого можна легко покупати, зі старшою дитиною зовсім інше поводження. У будь-якому випадку необхідно проявити терпіння і показати крихітці, як за собою доглядати. Вкрай важливо не акцентувати увагу на поганому запаху або неохайних зубах, а змістити фокус в бік задоволення від процесу догляду за собою. Спробуйте вмотивувати дитину смачною зубною пастою, незвичайною щіткою, рушником з улюбленими мультгероями або шампунем із запахом шоколаду. Незабаром ви побачите, як вона сама з радістю буде бігти до ванної.

А на що Ви звертаєте найбільшу увагу у вихованні самостійності своїх дітей?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Чого навчити дитину, щоб на старості не плакати