Чемна дівчинка — найгірше, що батьки можуть зробити для своєї дочки

Найгірше, що батьки можуть зробити для своєї дочки — це виховати її “чемною дівчинкою”. Я не маю на увазі “порядною”, “розумною”, “відповідальною”, а саме – “чемною”.

Бути чемною — це означає орієнтуватися на чужі оцінки, боятись образити будь-яку тварину, яка плює тобі в душу, намагатися знайти добре в кожному лайні. Бути чемною — це означає бути зручною. Це страшний вантаж, від якого ой як не легко позбутися. І усього життя буде замало.

Але чемних дівчаток дуже люблять батьки, вихователі в дитячому, вчителі, та й взагалі всі дорослі, адже з ними немає ніяких проблем. Скажеш такій дівчинці доїсти бридкий суп — вона чемненько все доїсть. Буде давитися, але доїсть — бо так треба. А вона ж чемна, головне, щоб дорослі не сердились на неї. А потім дивуються, звідки в неї зайві кілограми та ця звичка запихатися їжею, коли не хочеться. Звідки? Звідти, що дівчинка так і не навчилась прислухатися до себе, не чує своє тіло. Їсть і дивиться на виховательку: ще їсти чи вже можна залишити?

Читайте також: 5 причин, через які я більше не хочу бути «гарною дівчинкою» та іншим не раджу

Чемна дівчинка не сперечається з дорослими, не поводиться грубо. Підтакує і слухає, посміхається. Боїться говорити нарівні. І коли сама стане дорослою, буде боятися з усіма дорослими говорити на рівні. І коли з’являються ознаки жіночності, якийсь дорослий дядько притиснеться до такої чемнюні з хтивою посмішкою, ця чемна дівчина не зможе дати відсіч, не вміє вона. Терпить. І прийдеться багато терпіти там, де інша, нечемна дівчинка, сміливо та суворо сказала б — відчепися, забери руки!

Чемна дівчинка — обов’язково відмінниця. А як інакше? Нижчі оцінки для неї – кінець світу. В школі вона звикає орієнтуватися на оцінки, що і далі так живе, очікуючи ці оцінки від інших: що про мене скажуть? Чи достатньо я гарна? Чи добре я зробила? Дівчинка думає, що від світу теж потрібно отримувати одні високі бали. Проте в дорослому світі свої закони, там оцінки не такі, як в школі. Він не поспішає похвалити, а облити брудом і дати стусанів він завжди готовий. Чемна дівчинка страждає, п’є антидепресанти. Добре, щоб хоча б не щось міцніше…

чемна

Чемна дівчинка прагне бути зручною, як диван чи домашні капці, щоб всі нею були задоволені. Жертвує собою, піклується про всіх і догоджає. От тільки люди такі жертви швидше сприймуть, як ознаку слабкості, не оцінять їх. Вони такими жертвами залюбки користуються, приймають як належне і кажуть, що їм мало. І дуже часто такі чемні дівчатка, ідеали жертовності, виходять заміж за лінивих альфонсів, які сідають дружині на голову і батогом поганяють.

Чемна дівчинка знає, що треба терпіти. Вона до цього звикла змалку. Вона знає, що дорослих не можна відривати, не чіплятися до них зі своїми “не вартими уваги” проблемами. Вона знає, що треба чемно чекати, поки на неї звернуть увагу. Вона звикається з терпінням, зі стражданням, як з необхідністю, що знаходить його там, де його нема. Страждання стає її другою натурою. Вона роками може спати на старому матраці та не помічати, як від цього болить спина і шия. Просто звикла, що страждання мають бути завжди.

Дорослі дуже хочуть мати чемних дітей. Це як квіти, які ви розставили на вазах і милуєтесь ними. Але в реальному житті, бути чемним дуже погано. Від цієї чемності так важко потім позбутися. Потрібно чималих зусиль. Іноді й без психотерапевта не обійтися.

Хай краще ваші діти не будуть зручними. Хай грублять, коли потрібно дати здачі! Такі діти знають чого вони хочуть, знають свої потреби, вони сміливі! Самі себе оцінюють і не чекають похвали від вчителя.

Хай ваші діти не будуть чемними. Хай будуть щасливими…

Нас цей текст зворушив до сліз, а вас?…

Фото: freepik.com

Оцініть статтю
Тутка
Чемна дівчинка — найгірше, що батьки можуть зробити для своєї дочки
Розшифрування символів на бирках одягу