Безпечна швидкість схуднення: здоров’я в гарному стані й вага не повертається

Схуднення покликане зменшити жирову тканину. Зробити це можна шляхом підвищення фізичного навантаження, нормалізації обмінних процесів, дієтичного харчування, приймання «жироспалювальних» препаратів або хірургічного втручання (зменшення об’єму шлунку, ліпосакція й інші операції).

Але проблема в тому, що більшість із перерахованих методик знижують не тільки кількість жирової, а й м’язової, сполучної тканини. Наприклад, відвідування російської лазні допоможе втратити близько кілограму ваги, але при цьому кількість жирової тканини залишиться однаковою.

схуднення

Як відбувається процес схуднення

Використовуючи будь-який спосіб втрати ваги протягом тижня, окрім зменшення жирової тканини відбудеться втрата рідини. Якщо через тиждень режим не зміниться, організм пристосується до нових умов і почне змінюватися процес обміну речовин. Змінюватися буде також співвідношення жирової та м’язової тканини, особливо при практикуванні фізичних навантажень.

Швидкість схуднення визначається різницею між отримуваною і витраченою кількістю калорій. При повному голодуванні організм почне витрачати свої резерви, тобто чим більше він буде витрачати калорій та менше споживати їх з їжею, тим швидше вдасться скинути вагу. На перший погляд, все просто та зрозуміло, але є один нюанс — при стрімкому зменшенні жирової тканини не будуть зачіпатися навколишні тканини й органи, тобто не буде стабілізуватися їх стан. Тому багато людей і стикаються з таким дефектом, як обвисла шкіра.

Читайте також: Як схуднути при ходьбі: 10 кроків

Річ у тім, що організму потрібен час на перебудову. Якщо дотримуватися деякий час дієти, а потім знову повернутися до звичайного режиму харчування, то незабаром повернеться і вага, причому з надлишком, щоб наступного разу в організму було більше запасів у разі «аварійної» ситуації. Щоб уникнути цього, худнути потрібно правильно та поступово.

схуднення

Оптимальна швидкість схуднення

Згідно з численними дослідженнями безпечними вважаються такі варіанти схуднення:

  • на 500-900 г за тиждень;
  • на 2 кг за тиждень;
  • на 2-3 кг на місяць;
  • на 3-5 кг на місяць.

Показники різняться, і це пов’язане з індивідуальними особливостями організму. Наприклад, жінки мають в середньому 25% жирової тканини, а чоловіки — лише 18%. Велике значення має зріст і первісна вага людини. Логічно розраховувати оптимальний показник зниження ваги у відсотках, виходячи з початкової маси тіла.

Незалежно від обраного способу схуднення не можна вживати менш як 1000 Ккал на добу, — це небезпечно для здоров’я. При втраті 2-3% від початкової маси тіла на місяць в організмі не відбудеться порушень. Якщо схуднення базується на регулярних тренуваннях, то безпечна швидкість зниження ваги може підвищитися у два-три рази, тобто допускається втрата 10% від початкової маси за місяць, але тільки за відсутності хронічних захворювань. Перед початком схуднення потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем і переконатися, що обрана методика не зашкодить здоров’ю.

Ефективні дієти — чи безпечні вони?

Більшість дієт, розрахованих на швидку втрату ваги, передбачають обмежене споживання солі, що сприяє швидкому виведенню рідини з організму. Безсольові дієти дозволяють скинути за місяць від 3 кг, тобто мінімум 3% від початкової маси. Вага зникає швидше, але чи так це безпечно?

Сіль утримує рідину в організмі, а при дефіциті останньої знижується тиск, з’являється слабкість та запаморочення. Людина стає нездатною вести активну діяльність та може навіть періодично непритомніти. Фахівці стверджують, що повністю виключати сіль з раціону не можна ні в якому разі, — визначена добова норма її споживання в межах 12-16 мг. Тому добре подумайте, перш ніж відмовитися від вживання солі.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
Безпечна швидкість схуднення: здоров’я в гарному стані й вага не повертається