9 засобів, які допоможуть вам назавжди попрощатися із болем у шиї

Згідно зі статистикою, 10% дорослого населення страждає від болю в шиї в будь-який час доби, 65% стикається з ним хоча б раз в житті. Його найпоширенішими причинами є перенавантаження при тренуваннях, неправильне положення тіла під час сну чи сидіння, перебування надто довго в одній позиції, важкі стресові ситуації. Однак боротись з ним можна такими засобами.

Використовуйте мішечок із льодом для тимчасового/гострого болю

Потримайте мішечок подрібненого льоду 15 хвилин на найболючішій ділянці. Холодні компреси найкраще підходять для різкого болю, вони знімають набряк, допомагають відновити рух крові по судинах. Ніколи не застосовуйте лід прямо на місці болю – покладіть його в мішечки, це допоможе уникнути свербіння та обмороження.

Для хронічного болю: візьміть теплі компреси

шиї

Маленькі мішечки рису чи пшениці 2 хвилини підігрійте у мікрохвильовці, прикладіть до болючого місця. Тримайте 15 хвилин на місці ураження. Для кращого ефекту радимо використовувати засіб вранці після пробіжки та перед тренуваннями. Прийміть гарячу ванну – це також допоможе, скористайтесь сіллю магнію та сульфатної кислоти, додайте її до води. Магній, що входить до її складу, розслаблює та пом’якшує напружені м’язи та сухожилля.

Читайте також: 8 методів побороти надокучливий біль у спині та шиї

Куркума

болю

Можна використати всю цінність куркуми, якщо вживати її з сезонними продуктами, а також вживаючи чай з медом та з куркумою. Вона має у своєму складі потужний антиоксидант під назвою куркумін – він допомагає організму в боротьбі із запальними процесами.

Харчові продукти, багаті вітаміном В12

Споживання їжі, багатої вітаміном В12, допомагає полегшити біль внаслідок потовщення захисного шару, що покриває нерви, так що вони не реагують на біль.

Вправи на обертання шиї

Наступні 3-ступеневі вправи допоможуть не лише розім‘яти закостенілу шию, але й укріплять м’язи шийного відділу:

 • Повертайте шию по колу. Повторіть процедуру тричі.
 • Поверніть вправо голову – якнайсильніше, потім – вліво. Знову тричі.
 • Нахиляйте голову вперед і назад – тричі.

Вправа з рушником

шиї

Найперша причина головного болю та болю в шиї – це неправильна постава під час сидіння та часті розмови телефоном. Цей біль можна усунути так:

 • Закрутіть рушника навколо шиї, кінці його притримуйте руками
 • Повертайте голову назад проти тиску, тягніть підборіддям до шиї (а не до грудної клітки)
 • Стисніть рушника тісніше, щоб привести м’язи в тонус
 • Перебувайте в такому положенні, поки не відчуєте легку втому в м’язах

Масаж

Відвідайте масажиста. Масаж може створити справжні чудеса, звільнити напружені м’язи, усунути запальний процес та покращити самопочуття. Масаж допоможе також запобігати відкладенню солей в шиї.

Акупунктура

шиї

В організмі людини наявні 4 акупунктурні точки для полегшення болю в шиї:

 1. Плече: точка знаходиться на плечі між м’язами плечового поясу та хребтом. Знайти її легко – натисніть на м’язи плеча великим та середнім пальцями. Натискайте у напрямку донизу великим та вказівним пальцями. Промасажуйте ділянку 4-5 хвилин.
 2. Ворота свідомості: точка розташована на задній ділянці шиї біля черепа. Великим пальцем масажуйте ділянку протягом 4-5 секунд.
 3. Zhong Zhu: зона знаходиться між фалангами пальців безіменного пальця та мізинця. Сильно натисніть на ділянку 4-5 секунд.
 4. He Gu: розміщується в сухожиллі між великим та вказівним пальцями. Сильно натисніть на ділянку, промасажуйте її 4-5 секунд

Зміна способу життя

шиї

Часто біль в шиї виникає через невідповідний спосіб життя. Невеликі зміни у життєвому устрої стануть в пригоді для лікування та попередження болю:

 1. Відпочинок: Часто болі в шиї спричинені стресами та повторюваними діями, якщо ми багато часу сидимо за комп’ютером, спимо у неправильній позиції. Щойно ви відчуєте біль, варто припинити робити дії, що його спричиняють. Відпочиньте кілька днів – дуже часто болі в шиї тривають кілька днів. Якщо довше – зверніться до лікаря.
 2. Змініть позицію під час сну: почніть спати на спині, а потім – на боці. Не спіть на животі, візьміть лише одну подушку, не надто об’ємну. Варто скористатися спеціальною ортопедичною подушкою.

Ви мучилися від болю в шиї? Якщо ні – вам справді поталанило, поділіться в коментарях, як вам вдалося цього досягти. А ті, хто страждає від тимчасового болю у шиї, можуть спробувати один із запропонованих способів та усунути проблему. Якщо вони допоможуть вам, радимо використовувати їх в комплексі упродовж усього життя!

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
9 засобів, які допоможуть вам назавжди попрощатися із болем у шиї
20+ пухнастих аргументів, які підтвердять, що для котів немає заборонених місць. Ніде