9 видів масажу, які допоможуть впоратися з болями в шиї та спині

Всі ми схильні до перевтоми, і всім нам треба вміти розслаблятися. Для цього і потрібен масаж. Він — прекрасний спосіб полегшити біль у спині та шиї, а ще масаж заспокоює нерви. Мешканці США відвідують масажний кабінет 230 млн разів на рік, і 88% з них згодні з тим, що дана процедура ефективна як знеболювальний засіб.

Тутка ділиться з вами 9 видами масажу, які знімають напруження в м’язах шиї та спини. І не забудьте перевірити бонус вкінці статті.

Техніки самомасажу

1. Точковий масаж від болю в плечах і шиї, розслаблювальний

масаж

Відповідно до практики та досліджень, це дуже ефективний спосіб. Виявляється, акупресура і рефлексологія продемонстрували знеболювальний ефект у 9 з 10 досліджень. На тілі людини знаходиться безліч акупунктурних точок, тому перш ніж вдатися до цієї практики, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем. Можна впливати на точки, пов’язані зі спиною. Відомі точки для розслаблення шиї й навіть всього тіла цілком.

 1. Не поспішайте, виконуйте рухи повільно.
 2. Сядьте або ляжте в зручній позі.
 3. Розслабтеся, дихайте глибоко, закрийте очі.
 4. Натискайте на точки з зусиллям, виконуючи невеликі обертальні рухи або руху по напряму вгору-вниз.

2. Зняття болю в спині тенісним м’ячем

Біль у спині може бути викликаний низкою причин, який зазвичай охоплюють м’язове перевантаження і неправильну поставу. Щоб полегшити стан і розслабити спину, можна спробувати масаж парою тенісних м’ячів.

 1. Ляжте на спину. Коліна повинні бути зігнуті, а стопи стоять на підлозі.
 2. Підійміть стегна і покладіть під спину 2 тенісних м’ячі.
 3. Полежте в такому положенні 60 секунд.

Ви можете поекспериментувати з переміщенням м’ячів, щоб опрацювати різні ділянки м’язів і знайти різні точки напруги. Наприклад, можна покатати м’ячі вниз і вгору. Однак стежте за тим, щоб не тиснути на хребет тенісним м’ячем.

Читайте також: Проста інструкція, яка зробить з вас профі в масажі

3. Зняття болю в шиї та спині гарячим рушником

Для використання цієї техніки масажу вам знадобиться тільки рушник. Просто нагрійте його і, поки він не охолов, помасажуйте ним спину.

 1. Скрутіть м’який рушник в тугий джгут.
 2. Покладіть його на задню частину шиї, тримаючи за одного кінця рушника в кожній руці.
 3. З помірним тиском рухайте рушником вгору і вниз по шиї.
 4. Повторіть процедуру 2-3 рази.

Зняття болю у верхній частині спини

масаж

У повсякденному житті ми часто використовуємо м’язи верхньої частини спини. Ви можете самостійно знімати з них напругу за потреби:

 1. Випряміться.
 2. Злегка натисніть лівою рукою на місце, що викликає больові відчуття, рухаючись вниз.
 3. Продовжуйте масажувати, поки не відчуєте розслаблення в ділянці масажної точки. Приділіть не менше 30 секунд кожній ділянці.
 4. Будьте обережні, уникайте надмірного тиску.

Професійний масаж

1. Шиацу

Цей метод лікування використовується в традиційній японській і китайській медицині. Дослівно термін можна перекласти як «тиск пальцями». Це перевірена часом техніка. Великими пальцями й долонями масажист опрацьовує певні групи м’язів, що сприяє виправленню різних внутрішніх порушень.

2. Масаж гарячими каменями

Як випливає з назви, для такого масажу теплі гладкі камені розташовують на основних точках тіла, а їх тепло допомагає зняти напругу з м’язів і розслабити їх. Тепло від каменів дозволяє майстру краще впливати на глибші м’язові шари й знімати біль.

3. Аюрведичний масаж потли

масаж

Бере свій початок в індійській аюрведичній медицині, масаж потли охоплює використання трав, які допомагають розслабити й зцілити тканини зсередини. Ефект досягається завдяки нагрітим мішечкам з травами (потли) в поєднанні з омолоджувальною олією, якою майстер натирає шкіру. Кожна трава багата своїми характерними властивостями. Таку розслаблювальну процедуру точно варто спробувати!

4. Тайський йога-масаж

Можна подумати, що ця цілюща техніка родом з Таїланду. Однак насправді вона виникла в Індії близько 2 500 років тому, а Таїланд успішно її перейняв. Тайський йога-масаж — це вид сухого масажу в одязі, що полягає у поступовому розтягненні тіла в поєднанні з базовим масажем. Така техніка дозволяє виявити напружені точки в тілі й розслабити м’язи в різних позах з йоги. Ця процедура робить м’язи більш гнучкими.

5. Глибокий масаж внутрішньом’язовий

масаж

Цей метод, як правило, використовується для розв’язання проблем з опорно-руховим апаратом, наприклад при розтягненнях і спортивних травмах. Виконуючи глибоке опрацювання м’язів і тканин, спеціаліст фокусується на цільовій групі м’язів, щоб зняти хронічне напруження. Тут, щоб досягти результату, використовується сильне натискання долонями, передпліччя і навіть ліктями.

Важливо: цю процедуру повинен проводити лише досвідчений майстер.

Бонус: вам може сподобатися ефективна техніка шведського масажу

Підходить новачкам і допомагає розслабити все тіло. Під час цієї процедури фахівець розминає вас з ніг до голови, робить пасивний масаж суглобів, виконує довгі удари та глибокі кругові рухи. Все це необхідно для того, щоб розслабити, простимулювати нервові закінчення і поліпшити кровообіг і струм лімфи.

Важливо: перед сеансом проконсультуйтеся з фахівцем, щоб підібрати техніку відповідно до ваших потреб.

А який вид масажу ви полюбляєте? Розкажіть про свій вибір в коментарях.

Джерело: social.org.ua

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 видів масажу, які допоможуть впоратися з болями в шиї та спині