9 способів забезпечення ідеального функціонування травної системи

Якщо споживати багато капусти — закрепів та метеоризму не уникнути. Так, шлунок не може перетравити всю кількість цукру, та певні його пози чи сон на лівому боці покращують циркуляцію крові та процес травлення. І не забуваймо, що на шлунок впливає і наш емоційний стан. Насправді, як підтверджують наукові дослідження, високий рівень стресу та тривожності дуже б’є по травній системі.

Тутка зібрав 9 дуже ефективних і простих методів для щоденного покращення роботи шлунково-травного тракту, за що наш організм нам однозначно подякує.

1. Спіть на лівому боці

Шлунок і підшлункова залоза розміщуються в нашому організмі зліва. Лежання на лівому боці сприяє легшому проходженню їжі зі шлунка до тонкого кишківника. А ще сприяє вироблення ензимів підшлункової залози, котрі відповідають за розщеплення їжі. Якщо ви лежите чи спите на лівому боці, зменшуються ризики утворення печії.

2. Споживати більше клітковини та ферментованої їжі

шлунок

Клітковина допомагає врегулювати газоутворення. Більшість продуктів з клітковиною у своєму складі є знежиреними та низькокалорійними, і, звісно, дуже корисними для здоров’я. До них належать вівсянка, бобові та фрукти. В йогурті містяться пробіотики — бактерії, особливо корисні для нашого тонкого й товстого кишківника. Найпоширенішими пробіотиками вважаються лактобактерії та біфідобактерії: вони покращують травні процеси та знімають симптоми синдрому подразненого кишківника.

Читайте також: Здоровий кишківник — красива шкіра: Як оздоровити свій мікробіом

3. Уникайте продуктів, що важко перетравлюються

шлунок

Жирна їжа — чизбургери, картопля фрі та піца можуть на багато годин після споживання посилити дискомфорт у шлунку, адже організму важко її перетравити. Вона ж посилює метеоризм, бурчання шлунку та нетравлення. Тому так важливо стежити за збалансованим харчуванням із білків, жирів та вуглеводів.

Все ж варто бути обережним: до прикладу, капуста провокує метеоризм через надмірну кількість рафінози у своєму складі (рафіноза — полісахарид, що важко перетравлюється шлунком).

4. Під час їжі не відволікайтеся та намагайтеся їсти сидячи

Харчуючись “на ходу” ми, звісно ж, споживаємо більше їжі, бо не стежимо за її кількістю і шлунок швидше порожніє. При сидінні внормовується кровообіг, а з ним заспокоюється і травний процес.

5. Вода полегшує закрепи

шлунок

Вода розщеплює їжу, яку ми споживаємо, тож організм краще засвоює поживні речовини. Попри популярний міф, що їжу на варто запивати водою, це не зовсім правда. Вода насправді корисна для травлення та активно бореться із закрепами. І допоможе зменшити кількість споживаної їжі.

6. Практикуйте йогу

шлунок

Йога покращує кровообіг у певних ділянках тіла, тож задля допомоги травленню знайдіть 15 хвилин для йоги у щоденному розкладі. До прикладу, при позі марджирасані, коли одна нога підіймається вгору, а все тіло напружується, засвоюються основні мікроелементи їжі, стимулюється робота внутрішньочеревних органів — печінки й нирок; заспокоюються думки.

Поза атанасана з її нахилами зі стоячої позиції має дуже багато терапевтичних переваг. При стисканні черевної порожнини стимулюється робота внутрішніх органів, а ще вона — прекрасне розслаблення для організму. Ранок — найкраща пора доби для йоги, і пам’ятайте, що не варто виконувати вправи після їжі: вас може знудити.

7. Їжте щодня в один і той самий час

Так налагодиться біологічний годинник і тіло знатиме, коли йому перетравлювати їжу. Нерегулярне харчування підвищує ризики розвитку хвороб серця, ну і не забуваймо про додаткові кілограми. Якщо у вас дуже щільний графік, постарайтеся приготувати їжу заздалегідь та поїсти у визначений час.

8. Практикуйте хвилини спокою та контролюйте стрес

шлунок

Під час стресу організм, відчуваючи напруження, уповільнює перетравлювання їжі. Тому і ми страждаємо від здуття живота, закрепів, нетравлення тощо. А може спостерігатися і протилежний ефект: проноси та нетримання.

Під впливом стресу апетит то збільшується, то зникає. Жоден варіант не є корисним для нас, тож старайтеся щодня рівномірно розподіляти обов’язки. Не намагайтеся бути Суперменом і переробити всю роботу за один день: здоров’я важливіше.

9. Спробуйте дихальну техніку 4-7-8

шлунок

Вона впорядкує неконтрольовані переїдання, покращить сон, знизить рівень тривожності та налагодить емоційну взаємодію. Техніка дуже проста: на рахунок 4 секунди вдихніть, на рахунок 7 затримайте повітря, і на рахунок 8 повністю видихніть. Рекомендовано повторити вправу 4 рази.

І головне: прислухайтеся до сигналів свого тіла. Якщо закрепи, здуття живота і болі в шлунку турбують вас досить часто — треба звернутися до лікаря.

Як ви боретеся з такими проблемами? Розкажіть і нам у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 способів забезпечення ідеального функціонування травної системи