9 шкідливих звичок, через які ладу в будинку не буде, скільки не прибирай

Безлад в будинку — це не лиш питання естетики, а й джерело стресу, який значно впливає на психічний стан мешканців житла. Щоби у квартирі завжди легко дихалося, треба не лиш ретельно прибирати в певний день, але і підтримувати порядок протягом всіх інших. А перешкодити цьому можуть деякі поширені та неусвідомлені звички.

Тутка вивчив, здійснюючи які звичайні дії ми непомітно захаращуємо свої будинки та дозволяємо речам висмоктувати дорогоцінну енергію.

9. Приносити додому непотрібні речі

Щоб було простіше підтримувати порядок, в будинку від початку не повинно бути зайвих речей, а отже варто сортувати їх ще до того, як ви перенесли їх через поріг. Так, намагайтеся не приносити додому те, що створює візуальний шум, але не приносить користі. Наприклад, безглузді сувеніри, символічні подарунки, листівки, чеки та журнали. Крім того, намагайтеся не дублювати предмети. Якщо ви зважилися й вже купили новий чайник або джинси на заміну порваним, не варто про всяк випадок приберігати старий зношений мотлох.

8. Використовувати порохотяг тільки для прибирання підлоги

Насадки для збирання пилюки та очищення диванів чомусь не завжди користуються популярністю, хоча вони можуть значно полегшити процес прибирання та навіть допомогти зробити його якіснішим. Запилюжені полиці, підвіконня, радіатори, дивани та матраци, важкодоступні кути внизу й нагорі — все це можна успішно обробити за допомогою порохотягу. У деяких випадках цього вже буде досить, і надалі вологе прибирання як мінімум стане легшим.

7. Не мити відразу мильні розводи у ванній

Щоб мильний наліт і шар іржі не накопичувалися і не приходилося потім докладати зусиль, щоб все відмити, навчіться ополіскувати поверхні у ванній відразу після використання або, у випадку з раковиною, хоча б вкінці дня. Більш того, ванну корисно протирати насухо, щоб забрати значну частину мильної плівки. Ця традиція забере не більше кількох хвилин у день, зате у ванній кімнаті довше збережуться чистота та свіжість.

Читайте також: 18 найпростіших порад, які зроблять ваше життя простішим, а дім — чистішим

6. Не знімати сухі речі з сушарки

Погодьтеся, ви не можете собі дозволити розвісити речі після прання через кілька днів, тому що вони набудуть неприємного запаху. Того ж правила варто дотримуватися і щодо сухого одягу. Адже часто звичка не знімати його тижнями пов’язана з тим, що йому «нічого не буде». Але, по-перше, речі спокійно можуть припасти пилюкою або «вбратися» в шерсть домашнього вихованця, якщо такий є. По-друге, ця строката конструкція неодмінно буде тиснути на вас і провокувати у вас стресовий стан, як уже йшлося у вступі.

5. Складати речі купками

Зберігати вертикально зручно не лише кухонне начиння типу сковорідок, а й одяг. Як би ви не старалися, футболки, складені одна на одну, будуть виглядати охайно буквально кілька днів, а потім ви стомитеся поправляти зруйновані купки. А розподіливши ті ж, наприклад, светри вертикально в спеціальному боксі, ви не лише розумніше розпорядитеся простором, але й зробите собі додаткову послугу. Адже так вам буде легше побачити та вибрати те, що потрібно.

4. Вперто завалювати столи непотребом

порядок

Речі першої потреби зручно мати під рукою, але найчастіше поверхні виявляються завалені всім підряд. Тому і на кухонному, і на робочому столі намагайтеся тримати лиш декілька предметів. Або ж грамотно організуйте простір, щоб для доступу до всього необхідного було потрібно лише відчинити дверцята.

3. Не мити посуд в процесі приготування

порядок

Щоб гора посуду після вечері не наводила на вас жах і не спокушала залишити все на потім, спробуйте натренувати звичку складати використані предмети в раковину, наповнену мильною водою, а потім обполіскувати їх прямо в процесі приготування їжі, коли з’являється вільна хвилина. Погодьтеся, змити бруд, який розм’якшився, набагато легше та швидше, ніж відтирати засохлий. І таким чином до кінця трапези у вас залишиться набагато менше турбот.

2. Не прибирати перед тим, як ви маєте піти з дому та перед сном

порядок

Звичка залишати вдома безлад перед тим, коли ви йдете на роботу чи ще деінде та перед сном, як ніщо інше забирає дорогоцінне відчуття чистоти та затишку, навіть якщо ви завжди справно прибираєте. Щоб насолоджуватися результатами своєї праці, заведіть звичку присвячувати 10-15 хвилин щовечірньому прибиранню. Можна скористатися готовим планом з п’яти кроків: прибрати зі столу, помити посуд, повернути на місця всі речі, підготувати одяг на завтра та зібрати сміття.

1. Зберігати потрібні й непотрібні речі разом

порядок

Ще одне джерело вічної плутанини в шафах і на полицях — речі, якими користуєтеся постійно, і вже непотрібні, що зберігаються упереміш. Якщо вам потрібна пауза на обмірковування, перш ніж остаточно розлучитися з якимись предметами, заведіть кілька тематичних коробок для зберігання, наприклад для електроніки, одягу, іграшок, кухонних аксесуарів і так далі.

Всі речі, які ви поки не готові викинути, відкладайте туди та ставте собі нагадування на місяць. Якщо за цей час вам нічого не стало в пригоді та ви навіть не згадали про цих «вигнанців», сміливо викидайте.

Для того, щоб почати робити порядок вдома, ви можете знайти будь-який список в Інтернеті, за допомогою якого буде легше провести ревізію вже сьогодні.

Можливо, у вас є власні унікальні секрети, які допомагають вам підтримувати порядок в домі? Розкажіть про них в коментарях.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
9 шкідливих звичок, через які ладу в будинку не буде, скільки не прибирай
10 хвороб, які лікує інтимна близькість