9 речей, на які багатіям начхати, а бідні ладні брати на них кредити

Заведено вважати, що багаті люди купують лише дорогі товари й витрачають шалені гроші на різні послуги. Але не завжди це так: невідповідно до своїх статків живуть якраз ті, хто ледве зводить кінці з кінцями. І хоча 3-поверхові вілли та приватні літаки доступні не кожному, але назбирати на шубу чи новий гаджет під силу більшості з нас.

Ми в Тутка любимо руйнувати стереотипи. І цього разу під приціл нашої уваги потрапила різниця у ставленні до покупок між багатими та аж ніяк не багатими людьми. До вашої уваги список невиправдано великих витрат звичайних людей, які не заробляють мільйони. А вкінці на вас чекає бонус — історія про людину, яка любить жити невідповідно до своїх достатків.

1. Хутра й діаманти

Дівчата, в чиєму оточенні натуральне хутро досі вважається ознакою багатства, мріють про норкову шубку або купують її в кредит, ніби підтверджуючи свою значущість такими речами. Але справжні модниці знають, що сучасні дизайнери піклуються про природу та давно використовують екохутро.

Що стосується діамантових прикрас, які знаменитості поважно «вигулюють» на червоних доріжках, то найчастіше вони їх не купують, а позичають у відомих ювелірних будинках. Звичайним дівчатам теж хочеться бути «як зірки», але їм треба пам’ятати, що у світі багатих і впливових людей до коштовностей додається професійна охорона.

багаті

Ще один аксесуар, який давно втратив свою актуальність, — це годинники, прикрашені золотом і діамантами. У них немає жодної необхідності, адже на годинник можна поглянути, наприклад, на смартфоні або іншому гаджеті.

Тому продажі елітних швейцарських годинників помітно падають, а деякі бренди ризикують взагалі зникнути. А як прикраса на руці значно ефектніше виглядатиме браслет.

2. Харчування в ресторанах

Серед людей середнього достатку модно хвалитися фотографіями з ресторанів. Знімки їжі користуються великою популярністю, а вершиною кулінарних фотовподобань залишаються страви з морепродуктів. Буває так, що люди навіть беруть якісь речі в кредит — аби зробити круту фотографію та обдурити знайомих.

Багаті ж харчуються в ресторанах зовсім не бажаючи демонструвати свої необмежені фінансові можливості. Для них це — необхідність, адже в неофіційній атмосфері легше проходять серйозні переговори з партнерами або конкурентами по бізнесу. Однак останніми роками з’являється все більше поціновувачів смачної домашньої їжі, а в респектабельних будинках популярністю користується послуга «Домашній кухар».

  • Згадалося, як в юності ходили з подругою в кафе, де замовляли мінеральну воду, каву та жуйку. Розтягували задоволення на 3 години, фотографувалися та відчували себе «багатими». Уявляю, що про нас думав персонал закладу.
  • Багаті люди, яких я зустрічав, готують собі їжу так само часто, як звичайні люди. Бідні люди харчуються поза домом в McDonald’s. Якось ми готували різдвяну вечерю для генерального директора компанії Clorox. У нього була прекрасна кухня, де вони з дружиною готували кожного дня. Нас же вони найняли тільки на Різдво, тому що вирішили провести час зі своїми онуками, а не на кухні.

3. Дороге медичне обслуговування

багаті

Ще одне мірило успіху у світі середнього класу — це лікування в престижній клініці. Небагатим людям приходиться багато працювати, щоб забезпечити себе необхідним, а профілактичний догляд за здоров’ям не завжди входить до списку цих вкрай важливих речей.

Багаті ж люди роблять акцент на профілактиці та вважають за краще користуватися послугами сімейних лікарів, які часто «передаються» з покоління в покоління. Сьогодні такий сервіс називається «медичний консьєрж», і його мета криється в тому, щоб платити лікареві певну суму за домовленістю, а натомість отримувати якісні медичні послуги в будь-який час.

  • Профілактика дешевша й простіша, а лікування може бути страшенно дорогим і болісним. Якщо я одного разу не пристібну пасок безпеки та потраплю в серйозну аварію, моє життя зміниться, і не в кращий бік. Ймовірно, доведеться звертатися до лікарів різних спеціалізацій, і вартість мого лікування легко перевищить вартість будинку. Якщо порівняти цю ціну з ціною на пасок безпеки, то відповідь стає очевидною.

Читайте також: 18 багатіїв, які позбулися всього та дізналися, як це – жити від зарплати до зарплати

4. Участь у фінансових пірамідах і мережевому маркетингу

Ми в жодному разі не збираємося давати будь-яку оцінку мережевому маркетингу як одному зі способів одержання прибутку. Але люди, які вже заробляють досить серйозні суми, і ті, хто поки ще не навчився це робити, абсолютно по-різному ставляться до інформації.

І якщо перші прекрасно розбираються у фінансових схемах, де лідери будують мережу під себе, то більше довірливі вступають до лав дистриб’юторів, часто роблячи це на емоціях, а потім не знають, як збути продукцію, яка коштує досить недешево.

  • Потрібно розуміти одну річ: лише верхівка людей в MLM заробляє реальні гроші, інші будуть боротися за “крихти, які падають зі столу”. І якщо ви наділені лідерськими навичками, то є багато інших більш реальних способів розбагатіти, ніж участь у мережевому маркетингу. Моя порада: не витрачайте свій час і почніть власний бізнес.
  • Теоретично в MLM ви можете мати пасивний дохід завдяки тим, хто приєднався до компанії пізніше. Це не погано. Але на практиці ринок настільки перенасичений схожими компаніями, що скоро продавців стане більше, ніж покупців. В принципі, в цьому бізнесі навіть звичайна людина може стати багатою, але якщо вона заснувала компанію сама або приєдналася до неї на етапі її заснування.

5. Надбання сучасного мистецтва

багаті

Щоб бути «ближчим до мистецтва», не обов’язково купувати картини художників або роботи скульпторів. Але буває, що, купуючи артоб’єкт, людина ніби хоче продемонструвати свою приналежність до аристократичного суспільства.

Серед знаменитостей світового рівня є чимало поціновувачів сучасного мистецтва, але якщо вони й купують витвори мистецтва, то задля вкладення коштів, попередньо порадившись з фахівцями, або вчаться розбиратися в цьому самостійно.

  • Я купила собі на 30-річчя подарунок — картину, яку написав не найвідоміший художник, але коштувала вона як гарний меблевий гарнітур. На жаль, ніхто з близьких не оцінив придбання (робота художника була виконана з претензією на імпресіонізм). А коли картину захотілося продати, серед знайомих не знайшлося жодного колекціонера творів сучасного мистецтва. Ось і лежить дорогий подарунок в коморі серед інших забутих речей.

6. Лотерейні білети

Бідні беруть участь в лотереях значно частіше за багатих. Цю гіпотезу підтвердив журнал, присвячений азартним іграм – Journal of Gambling Studies, провівши у 2011 році відповідне дослідження. Люди з низьким доходом розглядають витрати на лотерейні білети як своєрідну інвестицію для швидкого поліпшення свого фінансового стану.

Багаті люди мислять по-іншому. Найперше вони беруть відповідальність за свій матеріальний добробут у власні руки та змінюють звички, які заважають їм заробити достатньо грошей.

  • Бідні люди бачать в потенційному доході швидше азартну гру, а не таку, де необхідна майстерність. Багаті ж вважають, що саме наполегливість та працьовитість мають бути винагороджені, тому цінність лотерейних білетів як спосіб отримання легких грошей дуже низька в очах багатьох людей.

7. Пишні бенкети

багаті

Погуляти люблять усі, незалежно від достатку. Та от кредо «гуляти на всі гроші» часто притаманне людям з низьким доходом.

Для багатьох, свято — це можливість встановити нові зв’язки, познайомитися з потрібними людьми, а не витратити гроші з основного доходу на розваги.

Якщо людина не успадкувала багатство і не є мільйонером, це не привід відмовлятися від задоволень. Важливо інше: яку частину своїх грошей витрачати на святкування. Життя невідповідно до своїх достатків — це одна з причин безгрошів’я. Невміння керувати своїми грошима — друга.

  • Знайомі збиралися одружитися. Наречений з сім’ї людей поважних, у самого посада пристойна, але дуже великих грошей він поки не заробляє. Тато з мамою допомагати не будуть. І вирішив він назбирати на розкішне весілля. Наречена казала: “Давай просто одружимося та поїдемо на тиждень-два в подорож. А він — ні, вперся, як осел. Рік збирали, рік вона переконувала його, що це не важливо. Через рік суми все одно не вистачало. Врешті наречена сказала: «Ну зробімо на ті гроші, що є, і все. Ти ж не заради весілля на мені одружишся». А він: «Весілля має бути багатим». Отак вона його покинула.

8. Білосніжні вініри

багаті

Занадто білі вініри відразу викажуть людину, для якої їх встановлення — надважлива подія в житті, на яку довелося довго економити. Багаті люди ставляться до процедури як до чогось буденного та вибирають вініри природних відтінків.

Річ у тому, що є різниця між терапевтичними вінірами, які накладаються прямо на зуб, і ортопедичними (люмініри, голлівудські вініри), які виготовляються в лабораторії по зліпку. Вони зроблені з якіснішого матеріалу, не вимагають обточування зубів і виглядають природно. Саме люмініри й вибирають багаті люди, поки бідні граються в ярмарок марнославства.

9. «Сумка сезону»

багаті

Культ сумок It bag як ознаки екстравагантності, стилю і достатку припав на кінець 1990-х – початок 2000-х років. Культ пройшов, і дизайнерська сумка вже не є мірилом успішності й достатку. Але звичка вкладати в цей аксесуар гроші, «щоб від подруг не відставати», збереглася. Але сумка, як і будь-які інші аксесуари, повинна доповнювати образ, замість того щоб робити свою господиню схожою на всіх інших панянок з головною модною сумкою сезону.

Бонус: історія про людину, яка любить жити невідповідно до своїх статків

  • Маю знайомого, він живе з дружиною та дочкою в орендованій квартирі, їздить на старенькому Opel. І тут бабуся залишає йому в спадок гарну 2-кімнатну квартиру. Сиджу я за комп’ютером, і тут дзвінок від цього знайомого: виходь, кави поп’ємо. Ну я виходжу, а він на новому Land Cruiser Prado приїхав, світиться весь.

Я: «Звідки така розкіш?»

Він: «Квартиру продав, ось купив агрегат».

Я: «А живеш де?»

Він: «Та там само, в малосімейці, орендую».

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 речей, на які багатіям начхати, а бідні ладні брати на них кредити