9 причин нічної пітливості та чи варто через неї бити на сполох

Сьогодні звернемо вашу увагу на таке явище, як нічна пітливість. Які найпоширеніші причини нічної пітливості? Чи варто хвилюватися і вдаватися до допомоги спеціалістів? Тутка прочитав — поділиться з вами.

Нічна пітливість створює людині чималий дискомфорт. Причина пітливості може критися в таких природних джерелах, як, наприклад менопауза. В іншому випадку сильне потовиділення може свідчити про серйозні патології: ВІЛ-СНІД, туберкульоз, онкологічні захворювання лімфатичної системи та інші хвороби. Якщо в нічний час доби надмірно виділяється піт, це триває протягом деякого проміжок часу — варто звернутися за належною медичною допомогою.

Причини нічної пітливості: 9 ознак хвороби

1. Нічна пітливість при менопаузі

Пітливість вночі часто виникає при гормональних змінах. На жаль, жінки можуть відчувати ряд симптомів при менопаузі (і при перименопаузі, тобто безпосередньо перед менопаузою), серед яких різкі зміни настрою, сильне потовиділення, депресивні стани. Нічна пітливість створює значний дискомфорт для жінки на цьому етапі життя.

Читайте також: Прості вправи для покращення роботи ендокринної системи

Щоб піт не продукувався організмом вище норми, необхідно створити оптимальні умови для сну. Температура кімнати повинна бути нижчою від звичайного показника, приймати прохолодний душ перед сном, носити одяг, що дозволяє шкірі дихати.

Нічна пітливість
Фото: econet.ru

2. Кислотний рефлюкс як причина поту

Ще однією причиною нічної пітливості є це гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), або кислотний рефлюкс. При захворюванні відбувається відтік шлункового соку в горло або стравохід, викликаючи напад печії. У нічний час доби дискомфорт більш відчутний через анатомічно горизонтальне положення тіла людини під час сну.

Пітливість вночі також супроводжує симптоматику ГЕРХ. Приймання лікарських препаратів допоможе врятуватись від печії й від того, що організм надмірно виробляє піт серед ночі.

3. Сильне потовиділення через обструктивне апное уві сні

Найчастіше хропіння вважають «поганою звичкою» або навіть забаганкою. Однак це не так. Хропіння може бути ознакою серйозної патології — апное уві сні. Нічне апное провокує порушення в процесах дихання, роблячи його прискореним і нерівним, з можливими навіть короткочасними зупинками. Тому і виникає сильне потовиділення, що ще більше додає дискомфорту.

Щоб піт не вироблявся надмірними кількостями, а дихання було стабільним, застосовують ряд рекомендацій із ліквідації цього захворювання. Серед них: скидання зайвої ваги, відмова від вживання тютюну та алкогольних напоїв, застосування спеціальних пристосувань, що сприяють розвитку щелепних м’язів. Якщо терапія виявляється неефективною, то від негативної симптоматики допоможе оперативне втручання.

4. Нічна пітливість при гіпертиреозі

Чергова причина нічної пітливості — підвищений рівень гормонів в щитоподібній залозі. Гіпертиреоз провокує підвищення температури, тим самим утворюючи піт у великій кількості. Нічна пітливість при цьому легко усувається за допомогою спеціальної дієти й медикаментозних засобів.

З харчових продуктів варто виключити кольорову і білокачанну капусти, ріпу, просо, продукти з сої. Усі ці продукти викликають збої в роботі щитоподібної залози, і провокують не тільки пітливість вночі, але і порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

5. Сильне потовиділення при гіпоглікемії

Сильне потовиділення часто виникає внаслідок різкого зниження рівня цукру в крові людини й належить до очевидної причини сильного потовиділення. Люди, які страждають гіпоглікемією, крім нічних кошмарів і поганого сну, часто до того обливаються потом вночі. Усунути ознаки захворювання можна за допомогою належного контролю рівня цукру в крові.

Спеціальний постійний пристрій контролю глюкози (ПУКГ) допоможе хворому спати спокійно в нічний час доби та не боятися, що все тіло огорне рясний піт. Однак, щоб отримати рівень глюкози в крові 6,2 ммоль/л попередньо варто проконсультуватися з лікарем, і провести всі необхідні рекомендації щодо настроювання приладу. Апарат завжди буде контролювати й сигналізувати про стрибки глюкози в крові.

Нічна пітливість

6. Нічна пітливість і туберкульоз

Однією з найстрашніших інфекційних хвороб є розвиток патогенної бактерії в організмі людини під назвою Mucobacterium tuberculosis. Статистика така: 9,6 мільйона осіб у світі хворіють на цю патологію, з них 1,5 мільйона вмирають щорічно. Варто бути уважним і не ігнорувати симптоми, адже нічна пітливість є однією з ознак туберкульозу.

Пітливість вночі через патологію може тривати кілька місяців, перш ніж бактерія знайде собі вигідний стан. Паралельно необхідно стежити за супутніми ознаками: лихоманка, зниження нормальної маси тіла і кашель.

7. Пітливість вночі при лімфомі

Онкологічне захворювання імунної системи — лімфома — ще одна з причин нічної пітливості. Якщо серед ночі виявляється, що піт повністю намочив нічну сорочку і все простирадло, то це можливо сигналізує про наявність онкологічної патології в організмі людини. Цей симптом виникає через спрямованість організму на боротьбу з раковими клітинами й супутнє підняття температури тіла.

Варто звернути особливу увагу на комплекс ознак: втрата апетиту і зниження маси тіла, втома, нічна пітливість і сонливість, які часто є симптомами лімфоми. Необхідно пам’ятати, що причини пітливості бувають різного характеру, але ігнорувати сигнали свого організму не варто. Найкраще відвідати лікаря, щоб переконатися у відсутності серйозних патологій.

8. Сильне потовиділення при ВІЛ-СНІД

Причина пітливості може полягати та в розвитку такого захворювання, як вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Однак на ранніх стадіях у хворого ВІЛ спостерігаються такі ознаки, як втома, сильна головний біль, нічна пітливість і навіть висипка. При захворюванні вірус прагне сформувати у людини синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

Оскільки причини пітливості в нічний час доби настільки різні, варто уточнити у лікаря відмінні симптоми ВІЛ. Серед основних симптомів можна відзначити зниження маси тіла, пітливість вночі, запалені лімфатичні вузли, нездужання й озноб. Деякі хворі на ВІЛ також стверджують, що такого сильного потовиділення вони ніколи не відчували раніше.

9. Нічна пітливість внаслідок приймання медикаментів

Побічні явища після приймання лікарських препаратів можуть викликати пітливість вночі. Така причина пітливості часто обумовлена ​​вживанням антидепресантів, антигіпертензивних і жарознижувальних засобів. Одне з досліджень довело, що сильне потовиділення в нічний час доби було викликано прийманням пароксетину. Після рекомендації лікаря замінити препарат або зменшити його концентрацію, пітливість вночі перестала турбувати пацієнта.

Часто корекція приймання препаратів залежить від специфіки реакції організму хворого. За необхідності сильне потовиділення можна лікувати за допомогою ципрогептадину або бензотропіну. Піт в нічний час також може періодично виділятися через героїно- і алкозалежності. В такому випадку пітливість вночі можна буде ліквідувати тільки за допомогою проходження курсу лікування від цих залежностей.

Як підтримати організм дренажними напоями

Якщо ваша нічна пітливість не пов’язана з серйозними проблемами зі здоров’ям, то скоріше за все організм перенасичений токсинами, зайвою рідиною та іншими шкідливими речовинами. Після обов’язкової консультації у лікаря спробуйте деякий час пропити натуральні дренажні напої для чищення організму.

Чи страждаєте ви на надмірну пітливість?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 причин нічної пітливості та чи варто через неї бити на сполох