9 продуктів, які викликають в організмі хронічне запалення

Запальні процеси в організмі виникають як відповідні реакції на багато порушень його роботи. І якщо деяким захворюванням, вірусним інфекціям або травмам важко запобігти, то завжди можливо скорегувати своє харчування та виключити з нього продукти, що провокують запалення.

Такий захід допоможе людині захиститися від багатьох захворювань, дозволить швидше відновлювати пошкоджені тканини та органи. Це дуже важливо, тому що тривалий запальний процес переходить у хронічну форму та підвищує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, хвороб обміну речовин — цукрового діабету, ожиріння та інших патологій.

Продукти, що викликають запалення: ТОП-9

1. Цукор і підсолоджувачі

Всі медичні фахівці та вчені всього світу вважають цукор одним з найбільших «ворогів» людства. Дійсно, люди вживають його у величезних кількостях, адже підсолоджувачі додають практично в усі страви, що виготовляються промисловим способом. У цукрі та таких популярних підсолоджувачах, як в кукурудзяному та кленовому сиропі, міститься більш ніж половина фруктози.

Численні дослідження підтвердили, що фруктоза сприяє запаленням в клітинних структурах ендотелію, який вистилає стінки кровоносних і лімфатичних судин, порожнин серця. Також, фруктоза блокує роботу насичених кислот, котрі пригнічують запальні процеси. Її присутність в натуральних овочах і фруктах не чинить такого впливу, а навпаки, дає користь організму. Але рафінований цукор і штучні його аналоги у великих кількостях згубно впливають на всі системи та органи. Особливо багато фруктози міститься в готових сніданках, молочному шоколаді, солодких лимонадах та інших газованих напоях, кондитерських виробах.

запалення

2. Крупи з вмістом глютену

Думки різних вчених, дієтологів та інших фахівців щодо вживання продуктів, що містять крупу з глютеном, кардинально розходяться. Хтось вважає, що клейковина, яка міститься в насінні злакових рослин, викликає запальні процеси у людей, чутливих до цього компоненту, а хтось різко це заперечує. Але більшість сходиться на думці, що відмова від продуктів з жита, ячменю та пшениці дійсно полегшує стан хворих при запальних процесах суглобів, травного тракту, дерматологічних захворювань.

3. Готові м’ясні продукти

М’ясо, оброблене промисловим способом, насичене кінцевими продуктами глікації — речовинами, які провокують запальні процеси в товстому відділі кишківника. Тому продукти з обробленого м’яса сприяють ризику виникнення злоякісних новоутворень в кишківнику. До таких видів продуктів відносяться всі ковбасні та м’ясні вироби копченого та в’яленого приготування, шинка, бекон.

Читайте також: ТОП-10 продуктів, які нейтралізують кандиду

4. Рослинні олії

Багато видів рафінованої олії зазнають дуже жорсткої промислової обробки. В кінцевому підсумку, у них порушується здорове співвідношення кислот омега-3 та омега-6, баланс переважує до кислот, які підвищують ризик запальних процесів. Тому рослинні олії вживати необхідно, але тільки ті, які виготовлені за допомогою холодного віджиму.

5. Трансжири

Інша їх назва — частково гідрогенізована олія. Трансжири створюють за допомогою водню, його додають до рідких жирних ненасичених кислот, що робить їх твердими. Вони викликають підвищення показника С-реактивного білка, що свідчить про процес запалення, знижується вміст «доброго» холестерину, що захищає серце та судини. Продукти з такими жирами шкодять серцевій діяльності та провокують запальні реакції.

Рекордсменом за трансжирами є картопля-фрі та інші представники системи швидкого харчування, які слід обсмажувати. Також багато їх міститься в попкорні, кондитерській випічці, маргарині та всіх рафінованих продуктах.

запалення

6. Молочні продукти

Багато лікарів вважають, що у дорослих людей відсутні харчові ферменти, які допомагають засвоювати в організмі молоко та продукти з його вмістом. Після вживання молочних страв у них частішають головні болі, метеоризм, шкірні висипи, виникають болі та бродіння в кишківнику, дискомфортний стан. При виникненні таких реакцій краще виключити молоко, сири, йогурти зі свого раціону та поспостерігати за самопочуттям. Результат або його відсутність будуть помітні через тиждень або два.

7. Перероблені вуглеводні продукти

Вони всі мають високий рівень глікемічного індексу, тобто миттєво підвищують показник цукру в крові. А він, своєю чергою, сприяє зростанню кишкових мікроорганізмів, підвищує концентрацію токсинів та інших продуктів розпаду. Природний імунітет запускає запальні реакції з метою придушення їх життєдіяльності. Рафіновані вуглеводи є у всіх видів продукції, що містять цукор або білі сорти борошна — цукерки, білі хлібобулочні вироби, випічка, безалкогольні напої й так далі.

8. Соєві продукти

Страви з сої є основними джерелами білка у людей, які відмовилися від продуктів тваринного походження. Дійсно, бобові добре насичують організм і підтримують його роботу в нормальному стані. Але соєві продукти проходять жорстку обробку. Це призводить до утворення токсичних речовин — лізиноаланіну та нітрозаміни, що провокують запальну реакцію захисних сил організму. Тим, хто дотримується вегетаріанського харчування, краще замінити соєві продукти на грибні, бобові, сочевицю та тофу.

9. Алкогольні напої

Спиртні напої не дають організмові ніякої користі. Одним з факторів частого вживання алкоголю є стоншення стінок кишківника, і внаслідок цього, проникнення в організм токсинів бактеріального походження. Ці продукти життєдіяльності потрапляють в кров’яні річища та розносяться по всьому організму, викликаючи численні запалення його органів і систем. Якщо вживання алкогольних напоїв стає постійним, то і запальні процеси переходять у хронічну форму, викликаючи виснаження захисних сил організму та множинні хронічні захворювання. Обмеження алкоголю допоможе істотно оздоровити організм і продовжити життя людини.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 продуктів, які викликають в організмі хронічне запалення