9 порад із виживання, які якось можуть врятувати вам життя

Стояти під деревом під час бурі та сподіватися, що це надійно, — міф. Натомість краще міцно притиснути щиколотки одна до одної та щільно припасти до землі, щоб, у разі ураження блискавкою, вона пройшла крізь ваше тіло. Знання основоположних фактів, як от про те, що лісова пожежа швидше поширюється на високогір’ях чи кілька крапель питної води можуть бути смертельними, можуть врятувати вам життя.

Тутка бажає всім своїм читачам здоров’я та гарного самопочуття, тож приготував для вас корисні поради, якими можна скористатися в надзвичайних ситуаціях. А наприкінці статті шукайте не менш цікавий бонус.

1. Під час грози хапайтеся за щиколотки

Якщо ви під час грози опинилися надворі та не можете знайти надійного прихистку, міцно стисніть ноги та обхопіть щиколотки руками, голову зігніть якомога нижче до землі. Так ви захиститеся від струму блискавки й вона швидше зможе пройти через тіло та швидше увійде в землю. Такий алгоритм дій кращий, аніж стояти під деревом чи лежати на землі.

2. Наберіть теплу мильну ванну від отруйних уражень плюща

Якщо ви мали контакт з отруйним плющем, якомога швидше прийміть теплу ванну з великою кількістю піни. Вона допоможе зняти подразнення шкіри після рослини, які легко можуть перерости в опіки. А щоб полегшити свербіж додайте до ванни ложку харчової соди.

Якщо ж опіки глибокі, у вас піднялася температура, вони немилосердно сверблять та покривають значну ділянку шкіри – одразу телефонуйте лікареві.

3. Під час припливу не заходьте у воду вище 15 см

Вода – немилосердна стихія, і якщо ви зайшли у воду на глибину 15 см під час припливу, вона легко звалить вас з ніг та віднесе у відкрите море. Ба більше – навіть течія заввишки 2,5 см може знести автівку! Тому навіть якщо водичка не здається швидкою чи глибокою будь-що уникайте її, або знайдіть місце без течії, через яке можна перейти.

Читайте також: 13 маловідомих фактів, знання яких одного разу може врятувати ваше життя

4. Під час пожежі в лісі залишайтеся на низинах

життя

Не кожному відомо, але пожежі найшвидше поширюються на височині – через гаряче повітря. Тож завжди уникайте височин та біжіть по схилі пагорба. Якщо бачите, що вогонь лиже вам п’яти, розвертайтеся та біжіть вглиб пожежі, щоб посеред полум’я знайти чисті ділянки.

5. Навчімося перечекати пилову бурю

життя

Якщо ви бачите наближення пилової бурі, а сховатися ніде, знайдіть, під чим можна присісти. Це може бути камінь чи дерево. Ніс та рот прикрийте шматком тканини (наприклад, пов’язкою), щоб захистити дихальні шляхи та перечекати негоду. Ідеальним варіантом стане мокра тканина.

6. Безпечне місце під час торнадо

Ключова річ тут – поставити між собою та вітром якнайбільше стін та знаходитися якомога нижче до підлоги. Тому підійдуть ванни, гаражі на нижніх поверхах, себе накрийте матрацом. Якщо ви знаходитеся у багатоквартирному будинку намагайтеся не опинитися під важким предметом, котрий може впасти на вас та боляче вдарити.

7. Правильно стрибайте у воду

Найперше знайдіть місце, вільне від каменів, гілок чи сміття, в яке будете пірнати. Під час стрибка злегка вигніть спину дугою, руки над головою, а пальці ніг тягнуться донизу. Щойно опинившись у воді, миттю рухайте руками й ногами, щоб випливти на поверхню. Це дуже важливо, особливо якщо вам не відома глибина водойми.

8. Зірочка підкаже, де найближчий вихід

життя

Не кожному відомий той факт, що при екстреній евакуації допоможе знак зірочки. Саме він вкаже, де знаходиться найближчий вихід з будівлі. А особливо в тому випадку, якщо ви вперше зайшли до будівлі й не знаєте її території.

9. Бляшанка від газованого напою та пляшку від води – і солона вода стане прісною

життя

Щоб солона вода стала придатною для пиття, зріжте низ бляшанки та наповніть її солоною водою. Потім відріжте низ ширшої пластикової пляшки та загніть краї, щоб утворилася заглибина. Обрізану бляшанку покладіть всередину пластикової тари, залиште конструкцію на сонці та зачекайте. Вода буде випаровуватися та стікати уже без солі.

Бонус: Капронові шкарпетки знімуть свербіж після укусу комара

якщо

Укуси комарів дошкуляють кожному, особливо якщо доходить до нестерпного свербіння шкіри. Але від цього рятують капронові шкарпетки. Завдяки тісному матеріалу ви не будете кожних дві секунди пошкрябувати місце укусу.

А які інші корисні поради відомі вам? Чи ставали ви колись живими свідками небезпечних ситуацій – до прикладу, повені?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 порад із виживання, які якось можуть врятувати вам життя