9 помилок, яких ми всі хоч раз припускалися у взуттєвому магазині, а потім страждали

У XIV столітті розмір взуття визначали за допомогою ячмінного зернятка: 3 насінинки відповідали одному дюйму. Сьогодні дізнатися свій розмір набагато легше, але знайти відповідну пару взуття, в якій можна піти й на бенкет, і на базар, і на роботу як і колись нелегко.

У цій нелегкій справі є безліч нюансів, які ми зазвичай зовсім не беремо до уваги. Тутка підготував список поширених помилок при виборі взуття та пропонує прості способи їх уникнути.

Не дивимося на розташування підбора

взуття

Підбор потрібен не лиш для краси: він покликаний забезпечувати підтримку стопі. Ми робимо крок з п’яти на пальці — отже і максимальна підтримка потрібна саме цій частині стопи. Тому каблук повинен знаходитися строго під п’ятою. Якщо він зміщений ближче до краю або центру стопи, навантаження буде розподілене неправильно, і ви швидше втомитеся. Особливо важливо враховувати це при виборі шпильок, широкий каблук стійкий сам по собі.

Поєднуємо високий підбор з гострим передом

взуття

І надмірно високий підбор, і не в міру гострий перед можуть нашкодити нашим ніжкам. Уявіть, яке комбо вийде, якщо вибрати туфлі-човники на високих підборах: тиск на пальці буде дуже сильним. Тому краще віддати перевагу чомусь одному. Наприклад, якщо вибираєте високий каблук, шукайте ширший перед.

Обожнюєте гостроносе взуття? Підбирайте туфлі так, щоб вони не сиділи на нозі занадто щільно (в ділянці пальців має залишатися досить місця для пальців), або надягайте таке взуття з особливої ​​нагоди на нетривалий час.

Читайте також: 15 курйозних випадків, коли поділ речей на чоловічі та жіночі доходив до повного абсурду

Не враховуємо привід, для якого підбираємо взуття

взуття

Це може здатися дивним, але не всі кросівки підходять для занять спортом. Більш того, різні види спортивної активності вимагають особливого ​​взуття. Наприклад, для баскетболістів найкраще підійдуть високі кросівки, у бігунів в пріоритеті надійна амортизація і підтримка склепіння стопи. Зручні кеди для прогулянок взагалі не підійдуть для спортмайданчика: через плоску підошву вони не підтримують стопу, що критично при бігу та стрибках.

Якщо займатися спортом у прогулянковому взутті, воно швидко розірветься. Втім, кеди та взуття на плоскій підошві підходять для деяких видів спорту: кеди та будь-яке взуття без невеликого підбору на тренуваннях можна носити важкоатлетам. Плоска підошва забезпечить краще зчеплення з поверхнею при присіданні, віджиманні лежачи та становій тязі.

Звертаємо увагу лише на розмір

взуття

Розмір — безумовно один з найважливіших факторів при виборі тієї самої пари. Але не поспішайте на касу, якщо річ вам гарно сіла на ніжку. Уважно розгляньте всі частини туфель або черевиків: чи рівно сидять пряжки? Чи достатньо міцні шнурки? Чи надійно пришитий декор? Перевірте, як функціонує блискавка. Наприклад, якщо вибираєте сандалі, перевірте, чи не спадають вони при ходьбі, наскільки комфортно облягають ногу, чи достатньо регулюються ремінці.

Приміряємо взуття тільки на килимку

У багатьох взуттєвих магазинах біля дзеркала постелений килим. Часто при виборі взуття ми ходимо лише по ньому. Але симпатичний м’який килимок може зробити ведмежу послугу. Ворс створює відчуття, що підошва взуття м’яка або в ній є додаткова підкладка, якої насправді може і не бути. Щоб перевірити зручність та товщину підошви, вийдіть за межі килимка й пройдіться по торговому залу — так ви точно зрозумієте, наскільки вони комфортні.

Недостатньо довго ходимо у взутті при примірці

взуття

Кількох кроків явно недостатньо, щоб зрозуміти, наскільки зручне взуття. Це не дозволить як слід відчути колодку та відчуття при носінні. Отже, ймовірність, що ви занадто швидко втомитеся в новому взутті або виберете невдалу пару, буде вищою. Рекомендується приміряти кожну пару взуття близько 15 хвилин, проте не кожен готовий до таких подвигів. Спробуйте походити по залу магазину трохи довше, ніж звикли.

Купуємо занадто відкрите взуття

Ми не ведемо мову про пуританські звичаї. Верхня частина деяких босоніжок складається лише з декількох ремінців. Мала кількість матеріалу вже не так міцно фіксує стопу. Через це взуття втрачає стійкість. При тривалому використанню ваші ніжки можуть швидше втомлюватися.

Не враховуємо форму стопи

взуття

Не всі знають форму своєї стопи та вже тим більше не кожен враховує цей фактор при виборі фасону взуття. Тим часом анатомічні особливості можуть впливати на зручність при носінні тієї чи іншої пари.

Отже, головний критерій — довжина пальців, відповідно до неї виділяють 3 типи стопи. У «єгипетської» стопи найдовший палець — великий, довжина інших пальців зменшується по спадній лінії. З такою ногою можна носити витягнутий або круглий перед, занадто вузьких або гострих пальців краще уникати, щоб не викликати деформацію пальців.

У «римської» стопи перший, другий та третій пальці мають рівну довжину. Власники такої ноги будуть комфортно себе почувати у взутті з круглим або квадратним передом. «Грецька» стопа відрізняється тим, що найдовший палець — другий. Для такої ноги прекрасно підійде взуття з гострим передом — при такій конструкції буде досить місця для всіх пальців.

Приміряємо взуття в невідповідних шкарпетках

взуття

Щоб взуття не спричинювало дискомфорту, потрібно міряти його в тих шкарпетках або колготках, з якими ви плануєте його носити. Наприклад, якщо вибираєте зимові чоботи, приміряти їх на тоненькі колготки товщиною 20 ден безглуздо. Взимку вам, швидше за все, знадобляться теплі шкарпетки — з ними й потрібно приходити в магазин. Так ви зможете підібрати взуття, яке не буде перетискати ногу.

А на що ви найперше звертаєте увагу при виборі взуття?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 помилок, яких ми всі хоч раз припускалися у взуттєвому магазині, а потім страждали