9 на вигляд буденних звичок, які нам дуже можуть нашкодити

Екорух невпинно завойовує нашу планету. Він полягає й у турботі за довкілля, і за своє здоров’я. Щодня виникають десятки нових звичок. Та якщо сліпо за ними іти, можна собі дуже серйозно нашкодити.

Тутка спробує сьогодні з’ясувати, які “корисні звички” насправді є дуже шкідливими.

9. Щоденне використання сонцезахисного крему

Колись люди користувалися кремом від сонця лише під час відпочинку, а сьогодні наносять його, навіть якщо виходять на вулицю на незначний проміжок часу. У 2019 році Управління з продовольства і медикаментів США стурбував той факт, що хімічні сполуки з кремів поглинаються нашою шкірою, тож організація почала більш детальне дослідження. Його результати стали поправкою та доповненням до інструкції з застосування протисонцевого крему від 2011-го року.

У ній йдеться, що без гострої потреби варто не зловживати протисонцевими кремами, а користуватися їх мінеральними замінниками. Річ у тім, що такі мінеральні сполучення, як оксид цинку та діоксид титану створюють фізичний бар’єр на шкірі, котрий відбиває сонячні промені. Вони не розчиняються у воді та не поглинаються шкірою, тож є більш ефективними та безпечнішими.

8. Вживаємо забагато дієтичних добавок

Дуже популярні сьогодні, їх придбати можна вже всюди, не лише в аптеках. Та без попередньої консультації лікаря вживати їх самостійно досить небезпечно для здоров’я. За останніми дослідженнями вчених, харчові добавки, до складу яких входить магній, вітамін В6 та залізо негативно впливають на осіб старшого віку.

Тож перед кожним вживанням незнайомого продукту проконсультуйтеся з лікарем. Звісно, бажано одержувати всю необхідну кількість вітамінів та мінералів зі збалансованого харчування, та якщо бажаєте вживати ці добавки – спершу запишіться до спеціаліста.

Читайте також: 6 частин нашого тіла, які ви, мабуть, миєте неправильно

7. Відмовляємося від молочних продуктів

З недавнього часу на молочні продукти впала тяжка ноша бути продуктами «нон грата», а даремно. Без будь-яких очевидних протипоказань (алергії тощо), відмова від товарів молочної промисловості загрожує вам втратою найважливіших поживних речовин для організму та ризиком проблем шлунково-кишкового тракту. А без кальцію та вітаміну D, які містяться в молоці та сирі, важко доведеться і кісткам.

6. Чистимо зуби після кожної їди

Стоматологи рекомендують чистити зуби двічі на день – вранці та ввечері. Та декотрі люди роблять це значно частіше: після кожної їди! Заради здоров’я та гігієни ротової порожнини.

Подумайте про те, що ви їсте. Якщо з’їли їжу, яка містить в собі кислоту, — навіть не беріться за зубну щітку. Кислоти й так послаблюють зубку емаль, а зубна паста лише цей процес пришвидшить.

5. Користуємося ватними паличками для вух

Як би дивно це не звучало, та ватні палички насправді шкодять вушкам. Річ у тім, що при чищенні вух цими засобами сірка не вичищається, а ще глибше заштовхується у вушко. Якщо притиснути занадто сильно, таким чином ви ризикуєте пошкодити барабанну перетинку.

4. Їмо протеїнові батончики

Протеїнові батончики – це саме те, що вам потрібно після інтенсивного та важкого тренування. Принаймні так нас переконує багато фітнес-тренерів. Та чи справді це так?

Якщо бути відвертими, протеїнові перекуси – це не свіжі овочі чи фрукти, які ростуть на городі чи на дереві. Ми часто забуваємо, що до їх складу входять не лише численні калорії, але й жири та цукор. І останніх організм не дуже критично потребує після виснажливого тренування в спортзалі. Тож удержуйтеся від надмірного споживання протеїнових батончиків.

3. Користуємося санітайзерами для рук

В наш час гігієна рук – особливо актуальна справа, тож практично усі користуються санітайзерами для рук. Проте Центр з контролю та профілактики захворювань США переконують, що найкращий метод проти мікробів – мити руки з милом.

Річ у тім, що вода в поєднанні з милом вбиває всі типи бактерій, а санітайзери борються лише з певними їх видами. Звісно, вони прекрасно продезінфікують руки, якщо у вас немає під руками води з милом, та якщо ви все ж маєте змогу помити руки милом – краще це зробити.

2. Використовуємо щоденні прокладки

Зручні у використанні, незамінні для жінок – рука так і тягнеться до них. Та спеціалісти переконані, що надмірне їх використання подразнює чутливу шкіру. Особливо їх ароматизовані варіанти.

1. Часто користуємося кухонними ганчірками та губками

Звичайно, всім відомо, що кухню треба мити ретельно та регулярно: раковину та інші поверхні. Ми часто після їх миття кухонною ганчіркою не викидаємо її, а залишаємо висохнути обабіч раковини.

На жаль, вологе середовище сприяє розмноженню бактерій та мікроорганізмів. Щоби перешкодити цьому, просушуйте вологі ганчірки та губки в мікрохвильовій печі. Так вони добре висохнуть.

А які інші корисні звички, які виявилися шкідливими, вам відомі? Поділіться з нами в коментарях.

Джерело

Оцініть статтю
Тутка
9 на вигляд буденних звичок, які нам дуже можуть нашкодити
12 порад, які допомагають королівським особам мати неймовірний вигляд