9 лайфхаків із прибирання, за допомогою яких ми назавжди попрощаємося з ненависними бактеріями

На щетині зубної щітки містяться тонни бактерій, небезпечних для ротової порожнини. Інші штами шкідливих мікроорганізмів можуть ховатися в місцях, в яких ми ніколи б не здогадалися прибирати, або ми просто лінуємося ретельно там прибирати. Тому дуже важливо знати про вогнища розмноження бактерій в нашому домі і вміти правильно їх знешкоджувати.

Тому Тутка розповість сьогодні про корисні лайфхаки з прибирання. А в бонусі розкажемо, як ефективно очистити посудомийну машину.

Ополіскувач для рота підійде для дезінфекції зубної щітки

Щоразу при користуванні зубною щіткою бактерії з ванної кімнати потрапляють прямо до нашого рота. Якщо ж ви миєте туалет ополіскувачем, часточки мийної речовини і води розбризкуються по всій кімнаті й осідають на поверхнях і предметах.

Рекомендується дезінфікувати зубну щітку в ополіскувачі для рота впродовж 2 хвилин після користування нею.

Мийте духовку 1/5 ложки соди

Нагрійте духовку до 220 градусів, вимкніть, насипте 1/5 ложки соди у чашку й покладіть на її верхню поличку. Миску з кип’яченою водою розмістіть на одну поличку нижче, зачиніть дверцята, і нехай речовини співдіють між собою.

Так кіптява легше відійде від стінок приладу і наступного разу легше відчиститься.

Читайте також: 15+ життєвих лайфхаків, які розлетілися Інтернетом, як гарячі булочки

Дезінфікуйте губки у мікрохвильовій печі

На губках для миття посуду також мешкає велика кількість бактерій, і, звісно, ніхто не хоче, щоб вони перемістилися на посуд. Для дезінфекції губок намочіть їх повністю і на 1 хвилину покладіть до мікрохвильовки.

Висока температура знищить всі мікроорганізми. Повторюйте кожних 5 днів, коли губка почне неприємно пахнути.

Очистьте дерев’яні кухонні пристосування

бактерій

На кухні страждають ще і дерев’яні вироби, особливо після миття в посудомийці або коли їх залишають напризволяще висихати. Щоб запобігти утворенню на них неприємних запахів, рекомендують натирати дерев’яний посуд і кухонні приладдя долькою лимону, зволожувати кокосовою або рослинною олією. Так вони стають більш сяючими і не покриваються руйнівною вологою.

Якщо такі вироби надто часто перебувають у вологому середовищі, то легко вкриваються пліснявою, що, погодьтеся, для кухні абсолютно не бажано.

Регулярно мийте підвіконня і віконні рами

Підвіконня і рами — ідеально джерело розмноження грибків і бактерій (через конденсат, який регулярно там збирається). Тож не забувайте про постійну чистоту цих місць.

Мийте шампунем щітки для волосся

бактерій

І ми справді часто забуваємо про очищення щіток для волосся, а скільки там бруду! Через щітки і навпаки, з волосся на щітку, постійно мігрують багато різних мікроорганізмів.

Радимо щомісяця чистити щітку, виймаючи з неї зайве волосся, і щомісяця мити її шампунем.

Килимок для йоги промийте яблучним оцтом

Килимки для йоги стають розплідниками хвороботворних організмів не лиш через піт, який виділяється з нашого організму, але й через те, що він збирає мікроби з підлоги (до прикладу, у фітнес-центрі). Тож мийте килимок щоразу, коли бачите, що він забруднився. Розведіть воду і яблучний оцет у співвідношенні 1:1 і чистою ганчіркою протріть килимок.

Оцет — чудовий дезінфектор і освіжувач, чого так потребують такі предмети для фітнесу.

Очистьте срібло содою із сіллю

Срібні вироби можна повернути до попереднього вигляду так: застеліть поверхню посудини фольгою, змішайте 2 столові ложки соди і одну — солі. Зверху покладіть прикраси і залийте кип’ятком.

Залиште вироби на ніс: суміш розщепить наліт та поверне срібним прикрасам попередній вигляд.

Гелем очистьте клавіатуру

бактерій

Слайм-очисник прекрасно пригодиться для вичищення бруду та сміття із важкодоступних місць, і його дуже легко виготовити самотужки. Змішайте 1 склянку теплої води з бурою в одній посудині та 1/2 склянки теплої води з клеєм у іншій. Змішайте дві суміші та перемішуйте, допоки вона не затвердне. Далі сформуйте з неї твердий клубок.

Бонус: Сумка-сіточка для посудомийної машини

бактерій

Для ідеального миття дрібних предметів у посудомийній машинці підійде сумка-сіточка. Так вони ефективно очистяться і не будуть просто омиватися водою.

А якими методами ви боретеся з мікробами? Розкажіть і нам.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 лайфхаків із прибирання, за допомогою яких ми назавжди попрощаємося з ненависними бактеріями