9 кулінарних секретів з Китаю, які так класні, що їх треба передавати з покоління в покоління

В процесі приготування їжі вдома одні люди бачать обов’язкову нудну рутину, а інші – дивовижний творчий процес. Але кожен, хто має справу з плитою та продуктами, прагне зробити свою страву смачною, корисною і приємною для очей. Досягти цієї мети допомагають кулінарні хитрощі, які можна часом почерпнути й з інших культур.

Ми в Тутка вивідали прийоми, якими користуються на своїх кухнях жителі Китаю. Знання цих секретів допоможе кожному готувати так само круто, як це роблять вони.

Миють овочі та фрукти в солоній воді

приготування

Жителі Піднебесної ретельно промивають овочі та фрукти. Вони ополіскують плоди проточною водою, після чого занурюють в розчин солі та знову обполіскують.

У 2006 році китайські вчені провели дослідження і довели, що вода з сіллю дійсно змиває з овочів і фруктів залишки пестицидів. Щоб помити плоди за схемою китайців, візьміть сіль та воду у співвідношенні 1:10.

Варять ідеальний рис без мірних склянок і ваг

приготування

Для приготування рису китайцям не потрібно пам’ятати точні цифри співвідношення крупи та води, а також їм ні до чого мірні склянки. Вони просто засипають в місткість для варіння необхідну кількість рису, після чого до його поверхні приставляють вказівний палець під прямим кутом. Залишається лише налити води рівно стільки, щоб вона покривала одну фалангу пальця.

Читайте також: 19 кухонних хитрощів, які можна передавати дітям і онукам у спадок

Додають стравам апетитного вигляду за допомогою крохмалю

Ви, напевно, не раз дивувалися, як китайським кулінарам вдається створювати для м’яса або риби таке апетитне глянсове покриття. Секрет криється в кукурудзяному крохмалі, який вважається підручним продуктом на будь-якій кухні Піднебесної. Практично жоден соус не обходиться без нього, коли мова йде про готування при високих температурах.

Розм’якшують м’ясо за допомогою яєчного білка

приготування

Китайці можуть зробити шовковим і ніжним навіть найжорсткіше м’ясо. Для цього вони маринують його до 15 хвилин в яєчному білку. Такий спосіб може викликати у європейців недовіру, адже ми переконані в тому, що м’ясо стає м’якшим лише за допомогою кислого середовища: лимонного соку, оцту, розсолу.

Китайські кухарі пояснюють дію яєчного білка так: він забезпечує м’ясу гладке покриття, яке захищає його при подальшій тепловій обробці. Це і собі перешкоджає випаровуванню з волокон рідини, завдяки чому страва буде просто танути в роті. Схоже працює і крохмаль, доданий в маринад.

Часто перед приготуванням м’яса його попередньо варять

Жителі Китаю кладуть сире м’ясо в воду, доводять її до кипіння, після чого виливають рідину та знову беруться до теплової обробки, — смаження, тушкування або знову варіння, але вже у свіжій воді. І на те є ряд причин.

По-перше, попереднє варіння дозволить вимити з продукту весь бруд і зайву кров. По-друге, цей спосіб розм’якшує деякі види м’яса, наприклад свинину. По-третє, відома спеціальна техніка, коли м’ясо повністю доводиться до готовності у воді, а після йому лише надають аромат, коли обсмажують з овочами та спеціями.

Ліплять корисні пельмені

приготування

Важливе правило приготування пельменів по-китайськи автор цієї статті дізналася від знайомої, уродженки Синьцзяна. «Ви заліплюєте в пельмені лише фарш, виходить дуже жирно!» — прокоментувала східноєвропейський варіант пельменів співрозмовниця з Піднебесної. І пояснила: «У мене на батьківщині є правило: 50% овочів, 50% м’яса. Смачно та корисно».

Готують на пару без спеціальної електротехніки

приготування

Китайська кухня охоплює безліч страв, які готують на пару. Цей метод теплової обробки застосовується навіть для борошняних виробів. Місцеві використовують бамбуковий кошіль, котрий розміщують над місткістю з киплячою водою.
Щоб готувати корисні страви на пару так, як це роблять жителі Китаю, зовсім не обов’язково вирушати в азійські інтернет-магазини за пристосуванням з бамбука. Можна сміливо використовувати звичайне металеве сито, яке треба гарно помістити над каструлею з кип’ятком, опісля накрити кришкою. Але не варто надовго відходити від плити: важливо стежити за наявністю води в каструлі.

Солодкість десертів робиться за допомогою рослинних продуктів

приготування

Жителі Китаю не використовують велику кількість цукру при приготуванні десертів, а також у них не особливо популярні джем і шоколад. Легкої солодкості борошняним виробам вони надають за допомогою рослинних начинок: батат, кунжут, бобові. Тому європейцям китайські десерти часто здаються прісними через звиклість до цукру. Але, може, в цьому і полягає горезвісний секрет стрункості більшості жителів Піднебесної.

Повсюди використовують інгредієнт, що дарує здоров’я і молодість

приготування

Уже далеко не одну сотню років жителі Китаю залишаються вірні кунжуту і посипають ним практично всі страви. Також з нього готують і традиційний десерт – кунжутні кульки. За словами китайців, таку смакоту можна їсти хоч кожен день і не боятися старості.

Їх твердження не безпідставне: в кунжуті міститься велика кількість кальцію, а також мідь, залізо і марганець. Тому безперечно варто відправитися в магазин за таким скарбом.

Яку кулінарну пораду жителів Піднебесної ви взяли собі на замітку?

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 кулінарних секретів з Китаю, які так класні, що їх треба передавати з покоління в покоління