9 батьківських методів попередження дитячого непослуху й істерик

Дитячі пустощі виникають через багато причин і найперша з них — нудьга. Вони розуміють, що примхливість зможуть добитися свого та маніпулювати батьками та іншими дорослими. Тому дуже важливо вміти перемогти дитячі забаганки та вміло їх контролювати.

Тутці так би хотілося полегшити ваше батьківське життя, тож нині подаємо для вас 9 методів попередження дитячої впертості.

1. Покажіть дитині спокій у будь-якій ситуації

 

Зазвичай діти копіюють батьківську поведінку, тож саме ми, дорослі, мусимо показати молодшому поколінню приклад спокою та рівноваги. Якщо дитина починає істерити, а ви — на неї за це кричати, вони звикнуть до цього. Варто продемонструвати дитині інший спосіб розв’язання такої ситуації.

2. Запропонуйте їй вибір: хай дитина сама обере

Згідно лікарем-практиком Енджі Т.Кренор, дати дитині право вибору — це допомогти їй почуватися у безпеці. І якщо малому треба поприбирати та почистити зубки, спитайте, що він спершу хоче робити.

3. Носіть з собою перекуси

дитині

Нечемна поведінка часто пов’язується з голодом, тож якщо ви вийшли з дитиною на прогулянку киньте в сумку перекус. Так ви зможете попередити істерику й забезпечити дитині гарний настрій.

4. Попередьте дитину про можливі неприємні наслідки

“Тому що я сказав “Ні!” — не найкраща порада та відповідь дитині. Намагайтеся завжди спілкуватися з дітьми, пояснювати їм, що буде, якщо вони будуть неслухняні чи не будуть виконувати своїх обов’язків. Донесіть до них, що кожна справа має свій наслідок, і на помилках можна вчитися.

Читайте також: 19 коміксів від мами 3 дітей, переглядаючи які так і хочеться вигукнути: «Як же мені це знайоме!»

5. Запровадьте домашні правила, за виконання яких дитина одержить винагороду

Допоможіть дитині встановити свій режим: не дивитися телевізора після певного часу, допомагати мити посуд, чистити зуби, лягати спати у відповідний час. Хочете креативності — розграфіть дошку на увесь місяць. Якщо дитина буде 1-2 тижні додержуватися розпорядку, вкінці на неї чекає винагорода.

6. Розкажіть про логічні наслідки поганої поведінки

дитині

Нечемна поведінка тягне за собою логічні наслідки. До прикладу: дитина не їсть овочі — не давайте їй десерту. Не складає іграшки — не давайте їй ними гратися. Такі поради особливо формують самостійність та відповідальність.

7. Відверніть увагу малюка

Американська асоціація педіатрів визначила, що діти погано поводяться тоді, коли їм нудно чи вони не мають чим зайнятися. Знайдіть для дитини якусь справу, заняття, розвагу — так їхня увага зосередиться на чомусь корисному, а не на дурницях.

8. Запитайте дитини її думки у розв’язанні проблем

дитині

Спитайте дитини, що її турбує, якщо щось не так — попросіть її поділитися, сядьте поруч з нею та все обговоріть. Розпитайте: як би вона бачила розв’язання проблеми. Дитина не знає, що відказати, — допоможіть їй, головне — підштовхнути сина чи доньку до логічного мислення, заохотити та підтримати.

9. Визнайте їх емоції та допоможіть їх пережити

дитині

Замість того, щоб звертати увагу на помилки дитини, її нечемну поведінку, покажіть дитині, що ви знаєте та розумієте її емоції. Без визнання емоційного підґрунтя тут не обійтися. До прикладу, слова “Я знаю, що ти відчуваєш: тебе засмутило, що через погану погоду ми не змогли сьогодні піти на пляж. Давай замість цього зробимо щось інше”, — заспокоять та підтримають дитинку.

А як ви долаєте прояви дитячого непослуху? Якщо знаєте інші дієві методи — поділіться ними у коментарях!

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
9 батьківських методів попередження дитячого непослуху й істерик