8 правил поведінки з токсичними людьми, які варто знати кожному

Токсична людина характеризується 7-ма основними ознаками: зверхністю, агресивністю, грубістю, підозріливістю, маніпулятивною поведінкою, домінуванням та схильністю до ризику. І якщо ми не можемо змінити її характер, то самі можемо підготуватися до наступної розмови з такою людиною.

Ми в Тутка відшукали кілька корисних порад, які, ми впевнені, стануть в пригоді під час спілкування з людиною такого непростого характеру.

1. Розв’язуйте конфлікти під час прогулянки

Якщо ви плануєте розмову чи розв’язання питання з токсичною людиною, робіть це під час прогулянки. Так в обох сторін конфлікту вичерпається негативна енергія, ви уникнете розмови віч-на-віч. Чим більше вас буде відвертати навколишнє середовище, тим більше буде шансів уникнути словесної перепалки.

До прикладу, якщо колега запрошує вас випити кави, скажіть, що ви щойно її пили та запросіть його на прогулянку.

2. Застосуйте підхід “сендвіч”

токсична

Розмову із партнером, колегою, другом розпочинайте з позитивного коментаря. Запевніть співрозмовника в тому, що ви цінуєте його старання, а далі переходьте до основної частини бесіди. Завершуйте спілкування словами подяки за те, що людина погодилася вас вислухати.

Читайте також: 9 делікатних натяків, що людина вас недолюблює

3. Будьте переконливими у словах

токсична

Змініть підхід до коментаря делікатних ситуацій, замінивши підмет із “ти” на “я”. До прикладу, якщо ваша дівчина запитує вас, чи личить їй ця спідниця, не кажіть, що вона їй не підходить, щоб ваші слова не стали причиною сварки.

Натомість скажіть, що вона красива у всьому, та інший колір їй краще пасує. Так вона не образиться і буде поважати вашу думку.

4. Залиште почуття та розповідайте про факти, а не емоції

Токсичним людям складно побачити себе в багатьох перспективах, тож сподіватися, що вони поставлять себе на ваше місце, не варто. Замість того, щоб витрачати свої сили й час та доносити їм про свої відчуття, краще подайте як приклад факти та поясніть ситуацію з об’єктивної точки зору.

5. Уникайте певних тем для розмови

токсична

Якщо в минулому, під час певної розмови, ви посварилися зі співрозмовником та конфлікт залишився відкритим, просто уникайте таких делікатних моментів та розмовляйте на інші теми. Наприклад, якщо в розмові з братом виринає неприємна для вас тема сімейних свят, не говоріть з ним про це прямо. Усі плани вирішуйте через посередника.

6. Встановіть особисті кордони та додержуйтесь їх

Спочатку встановити такі кордони з людьми досить важко, особливо якщо вони вам близькі. Та саме такий тип поведінки з ними може допомогти побудувати здорові стосунки.

Уявіть: якщо мама десятки разів надокучає запитаннями про дітей, ви можете відповісти: “Якщо ти мене ще раз про це спитаєш — я піду”. Та пам’ятайте, що завжди варто додержуватися вами ж встановлених правил, інакше люди будуть вами користуватися.

7. Переводьте увагу на токсичну людину

токсична

Токсична людина намагається всіляко вас присоромити? Якщо ви не будете захищатися, то дозволите кривднику булити себе. Переведіть увагу знову на співрозмовника, поставивши питання йому.

Тож якщо ви бачите, що ваш візаві готується засипати вас неприємними коментарями, миттю змінюйте тему розмови, давайте йому питання чи розпитуйте про минулі події.

8. Сконцентруйтеся на позитивних моментах, а не на негативних

токсична

Не відпускайте неприємних коментарів та зберігайте приязність. Ви не знаєте, через які моменти зараз проходить інша людина, тож її поведінку можна виправдати. Наприклад, якщо друг запізнився на зустріч, не дорікайте йому за це, а краще скажіть, що раді його бачити.

Так він вибачиться за затримку та подякує вам за очікування. Тож вечір ви обидвоє проведете у приємному настрої.

А як ви ладнаєте з токсичними людьми? Якщо знаєте, поділіться своїми методами співдії у коментарях.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 правил поведінки з токсичними людьми, які варто знати кожному