8 помилок прання, через які пральна машина може вийти з ладу та доведеться витрачатися на нову

Пральна машина — один з найпотрібніших побутових приладів в будинку. При цьому агрегат цей примхливий та потребує дбайливого ставлення. Адже якщо щось піде не так, може і сусідів залити. Але найчастіше в зламанні винні ми самі: недотримання інструкцій та правил експлуатації скорочує термін служби побутової техніки.

Ми в Тутка вже писали про те, як неправильне прання псує одяг. А тепер розповімо, які дії завдають шкоди самому приладові. Сподіваємося, що наші читачі дотримуються всіх правил і використовують свої машинки дбайливо, тому вони прослужать їм вірою і правдою багато років. В бонусі розповімо, чому і як довго випрані речі можуть лежати в барабані.

Насипаємо занадто багато порошку

Багато людей вважає, що чим більше порошку, тим краще: нібито одяг добре відпирається. Насправді це не так, і про це кажуть навіть самі виробники. Використання занадто великої кількості мийного засобу, особливо в машинках із фронтальним завантаженням, може привести до несправності. Надлишки піни можуть блокувати зливну систему.

Також надлишок порошку може засмітити кювету — відсік, в який засипаються засоби. Через це одяг гірше випраний.

Перемо спідню білизну та шкарпетки без мішечка

За статистикою, найбільше ламань пов’язано з барабаном. Крім того, що мішечок гарантує, що після прання ви витягнете з машинки рівно стільки шкарпеток, скільки туди поклали, дрібні предмети також не потраплять в фільтр приладу та не спровокують засмічення. А ще речі прослужать довше, адже у бретельки мереживного бюстгальтера не буде жодних шансів застрягти в барабані.

Читайте також: Як відмити плісняву з пральної машинки

Не очищуємо фільтр або робимо це занадто рідко

Фільтр в пральній машинці виконує важливу функцію. Саме він збирає з барабана те, що не повинне туди потрапити: копійки, волосся, гумки для волосся, інші дрібниці. Очищувати фільтр необхідно 4 рази на рік. Можна і частіше, якщо відчуєте неприємний запах або машинка почне гірше прати.

Завантажуємо занадто багато речей в барабан

Навіть якщо гора непраної білизни погрожує затьмарити собою Еверест, перевантажувати пральну машинку не варто. По-перше, так одяг гірше випереться. По-друге, надмірне навантаження на внутрішній бак може коштувати вам виходу з ладу підшипників або амортизаторів агрегату. Але і прати кілька дрібних речей теж немає ніякого сенсу — одне марнотратство.

Золота середина в пранні виглядає так:

  • якщо перемо одяг з бавовни та льону — завантажуємо на 3/4;
  • з синтетики — половину барабану;
  • з вовни – 1/3 барабана.

Неправильно встановлюємо машинку

прання

Іноді до ламання можуть призвести не наші побутові звички, а те, наскільки добре встановлена ​​сама машинка. При відтисканні барабан крутиться і неправильно встановлена ​​машинка може стрибати.

Ось найчастіші причини того, що машинка рухається під час роботи:

  • НЕ викручені гвинти;
  • машинка встановлена ​​на нерівній підлозі;
  • несправні амортизатор або підшипники.

Засипаємо в відсіки або барабан засоби, не призначені для цього

прання

Проблеми починаються, коли разом з упакуванням у сміттєвий кошик вирушає інструкція з експлуатації. А в ній написано, що в машинку не можна класти ніякі засоби, крім призначених. Що буде, якщо засипати в автоматичну пральну машинку порошок для ручного прання? Через велику кількість піни машинка може вийти з ладу.

Рідко миємо та очищуємо пральну машину

Як правило, якщо всередині машинки починає неприємно пахнути, ми просто не звертаємо на це увагу, засипаємо у відсік якнайбільше порошку або намагаємося не залишати білизну в барабані. Але неприємний запах з барабана — наслідок того, що за приладом неправильно доглядають. Крім очищення фільтру машині також необхідно: раз на місяць слід запускати режим очищення барабану. Якщо такого режиму немає, можна запустити прання без білизни при високій температурі зі столовим оцтом.

А ще у вологому та теплому середовищі швидко розмножується цвіль. Тому, коли машинка не працює, за можливістю її дверцята повинні бути прочинені. Також періодично необхідно виймати та сушити кювету — місце, куди засипається порошок і кондиціонер для білизни.

Не пом’якшуємо воду

прання

Всім відомо, що з водопровідного крана рідко тече вода, яка за властивостями та смаком нагадує гірське джерело. Тому люди купують фільтри або п’ють воду з пляшок. Турбота про себе — класна річ, але хто подбає про вашу пральну машинку? Жорстка вода знижує якість прання, через неї утворюється накип. Щоб зрозуміти рівень жорсткості вашої води, проведіть невеликий тест.

Для цього знадобляться рідке мило, вода, прозора пляшка. Заповніть пляшку водою з-під крана приблизно на 1/3. Додайте кілька крапель рідкого мила, закрийте кришку та інтенсивно потрясіть пляшку. Якщо вода стала каламутною, набула молочного кольору, а бульбашок немає, швидше за все у вас жорстка вода. І навпаки: якщо на поверхні води утворилася піна, а сама вода залишилася прозорою — у вас м’яка вода. Якщо жорсткість води значна, використовуйте більшу кількість мийного засобу.

Бонус: ви можете залишити випрану білизну в машині, але не довше ніж на 12 годин

прання

Іноді нам приходиться змінювати свої плани через прання. Так часто стається: вже час виходити з дому, але цикл прання закінчується лише через 10 хвилин — гріх не почекати. Насправді експерти з’ясували, що залишати білизну в машинці на кілька годин не так вже шкідливо. «Кілька» – це не дні та тижні, а максимум 8-12 годин.

За словами експертів, якщо підтримувати машинку в чистоті, регулярно очищувати барабан і тримати дверцята відчиненими, неприємного запаху так швидко з’явитися не повинно.

Впізнали себе? Яких помилок припускаєтесь?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
8 помилок прання, через які пральна машина може вийти з ладу та доведеться витрачатися на нову