8 натуральних антисептиків, якими треба обробляти порізи та рани

Якщо ви поранилися, не обов’язково одразу ж бігти в аптеку за антисептиками. Продукти з вашого холодильника впораються з порізами ще краще!

Та й корисно знати кілька природних засобів на випадок непередбачених ситуацій.

Ось найкращі з них:

1. Картопля.

Вам це може здатися дивним, але компрес з сирої подрібненої картоплі зменшить запалення і попередить інфекцію. Просто нанесіть подрібнену сиру картоплю на чисту тканину, прикладіть її до рани, а потім накрийте марлею і харчовою плівкою.

Залиште пов’язку на ніч. Перед тим, як надягати нову, обробіть уражену ділянку солоною водою.

2. Мед.

Саме ферменти та антивірусні сполуки роблять мед таким липким і солодким. Дослідники з Нової Зеландії виявили, наскільки сильні антибактеріальні властивості меду: він повністю зупиняє ріст всіх основних видів бактерій!

3. Олія чайного дерева.

Це повністю натуральний антибіотик і антисептик, продається в будь-якій аптеці. Додайте півтори чайної ложки ефірної олії на склянку теплої води та нанесіть рідину на поріз за допомогою ватного диска або марлі.

Читайте також: 7 рослин, корисних для нашого здоров’я

4. Часник.

Додайте 3 подрібнених зубчики часнику на чашку вина. Дайте суміші настоятися протягом 2-3 годин, потім процідіть. Використовуючи чисту тканину або марлю, наносіть антибактеріальну суміш на рану 1-2 рази в день.

5. Каєнський перець.

Сильний дезінфікувальний засіб з протигрибковими та антибактеріальними властивостями. Дивовижний факт — якщо додати каєнський перець до рани, через 10-12 секунд кровотеча зупиниться.

Для внутрішнього застосування випийте склянку води (250 мл) з 1 чайною ложкою перцю.

6. Кокосова олія.

Чарівний антибактеріальний і антигрибковий засіб, який загоює рани, знезаражує їх і навіть запобігає утворенню шрамів! Нанесіть кокосову олію на рану і накрийте її тканиною або марлею. Змінюйте пов’язку 2-3 рази на день.

7. Олія орегано.

Цей антибактеріальний засіб придатний не тільки для салатів, ви спокійно можете лікувати ним рани та порізи. Олія орегано чудово впорається з паразитами, вірусами та грибками.

8. Цибуля.

Як і часник, цибуля славиться своїми антибактеріальними та антисептичними властивостями. Просто натріть сиру цибулю прямо на рану, щоб знезаразити її. Для профілактики можете залишити сиру цибулину на кухні, так у бактерій не залишиться жодного шансу!

Врахуйте, що антисептики запобігають інфекції, зменшуючи кількість мікроорганізмів на шкірі або тканині. Але, якщо мікроорганізми вже потрапили у тканину, то для лікування все ж потрібні антибіотики та консультація лікаря.

*Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

Джерело

Оцініть статтю
Тутка
8 натуральних антисептиків, якими треба обробляти порізи та рани
Квашені помідори як в бочці! Виявляється, навіть в банці на 3 л можна досягнути знаменитого смаку!