8 методів побороти надокучливий біль у спині та шиї

М’язові спазми — таким чином організм часто сигналізує нам, що в житті варто щось змінювати. Можливо, ви перетренували м’язи в спортзалі, неправильно сиділи впродовж дня за комп’ютером чи перед екраном телевізора. Добре, що біль можна попередити багатьма способами.

Тутка бажає усім своїм читачам ідеального здоров’я, тож сьогодні публікуємо дієві поради боротьби з болем в шиї та спині.

1. Терапія теплом і холодом

біль

В перші 48-72 години лікарі рекомендують накладати холодні компреси на місце болю (на 10-20 хвилин). Холод допомагає побороти запалення, сповільнює м’язові імпульси, що “заморожує” біль. Якщо після процедури спостерігається подальша скутість та біль, нанесіть опісля теплий компрес чи прийміть теплий душ. Тепло посилить кровотік та полегшить скутість м’язів.

2. Легкий масаж

біль

Масаж — завжди чудове рішення, та якщо біль дошкуляє саме в цю мить, зверніться за допомогою до чоловіка чи дружини, друга та попросіть розмасажувати болючу зону. Спочатку легко розітріть м’яз, де відчувається біль та злегка натисніть на нього. Якщо такі маніпуляції не допомагають — натисніть на зону пальцями.

3. Пийте достатню кількість води

біль

Вчені зазначають, що одним із наслідків недостатнього насичення організму водою впродовж дня є болі в м’язах і спазми. Отож забезпечте собі щоденний достатній водний баланс.

Читайте також: 10 вправ для розслаблення плечей та зняття щоденного стресу

4. Тренуйтеся, а не навпаки

Біль у шиї та спині дуже часто виникає після посилених тренувань. Спеціалісти рекомендують припинити тренування наступні кілька днів, а потім повертатися до їх спрощених варіантів, обов’язково включаючи до комплексу вправи з розтягнення.

У цей час варто не виконувати такі типи фізичної активності:

  • біг підтюпцем;
  • танці;
  • присідання;
  • заняття гольфом;
  • командні види спорту тощо.

До розтягнення варто внести підіймання й опускання плечей, кругові оберти плечима. Запитайте лікаря чи масажиста, які типи розтягнення доцільно виконувати у вашому стані.

5. Перевірка подушки

біль

Не забуваймо, що здоров’я шиї та спини напряму залежить від подушки та матрацу, на яких ми спимо, адже саме ці щоденні атрибути для сну забезпечують надійне чи ненадійне підтримання шиї у правильному положенні. Наповнення може бути різне — пір’я, синтепон, пінка, та головне, щоб подушка не була високою та твердою.

6. Скористайтеся м’яким коміром для шиї

Таке медичне застосування значно обмежує рухи, та його варто носити лише після консультації лікаря.

7. Ляжте та розслабтеся

біль

Спазми у м’язах — сигнал про те, що вам треба відпочити, і саме ця техніка здатна полегшити ваш біль. Спеціалісти вкладають пацієнтів лягати та підкладають під голову одну подушку, а під коліна — іншу. Задля ще більш розслаблювального ефекту вмикають музику чи вдаються до ароматерапії.

8. Подумайте про майбутнє

Попередити біль у шиї та спині можна багатьма способами — ось найбільш поширені з них, які рекомендують лікарі:

  • Якщо ви годинами працюєте за комп’ютером, радимо регулярно вставати й виконувати вправи на розтягнення (навіть на робочому місці).
  • Скористайтеся спеціальним утримувачем для документів, який розмістіть на рівні очей.
  • Не носіть високих підборів.

А ще споживайте достатньо вітаміну D та кальцію.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам відчути таке омріяне полегшення. А які інші методи від болю знаєте ви? Поділіться з нами.

Увага! Будь-яка інформація щодо здоров’я та лікування, має лише ознайомлювальний характер! Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря або до лікувального закладу!

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
8 методів побороти надокучливий біль у спині та шиї
18 найпростіших порад, які зроблять ваше життя простішим, а дім — чистішим