7 щоденних звичок, які забивають пори

Кожна пора на шкірі — це відкритий волосяний фолікул. Волосинки бувають такі крихітні, що ми їх майже не помічаємо, та якщо видно забиту пору — вона вже наповнена брудом. Розмір пори залежить від генетики — тут вже нічого не зробиш, та можна змінити щоденні звички, які закупорюють пори і спричиняють обридливі “чорні цятки”.

Тутка відшукав щоденні звички, які забивають пори та перешкоджають процесу створення сяючої й здорової шкіри.

1. Не застосовувати засобів для краси з ретинолом

Якщо неможливо повністю забрати пори, то за допомогою певних засобів краси їх можна зменшити. Ретинол на ніч — найкращий для цього варіант. Як різновид вітаміну А, він покращує процес утворення нових клітин, покращується загальний стан шкіри.

2. Тримати телефон плечем біля вуха під час розмови

На екрані смартфону живе до 10 разів більше бактерій, ніж під сидінням унітазу. Впродовж дня на ньому накопичуються бактерії, бруд, залишки від макіяжу та пилюка з навколишнього середовища. Близьке розташування телефону біля обличчя сприяє проникненню цього у шкіру, а там і забиті пори не за горами.

Читайте також: 9 домашніх способів проти росту волосся на обличчі

3. Тривале перебування на сонці

пори

Сонце зневоднює шкіру, сальні залози починають більш продуктивно працювати, тому і пори здаються більшими. Крем від засмаги лише тимчасово зменшує їх, та з часом справи можуть погіршитися: розширитися ще більше, закупоритися і важко очищуватися.

Дерматологи рекомендують щодня користуватися сонцезахисним кремом для запобігання збільшенню пор.

4. Уникати тонеру для шкіри

пори

Пори, довгий час забруднені підшкірним жиром і пилюкою, закупорюються на ще довший час. І навіть спеціальні очищувальні засоби не можуть їх очистити. Тонер забезпечує щоденний догляд за шкірою обличчя, змиває відмерлі клітини та забруднення, запобігає накопиченню бруду й розширенню пор. Без нього шкіра не зможе природньо очищуватися.

5. Не очищуємо засоби для макіяжу

пори

Навіть якщо ви неухильно дотримуєтесь всіх б’юті-порад, інші ліниві звички поряд забивають вам пори. Щоразу при користуванні щіточками й пензликами для макіяжу, на них назбирується жир, пилюка, відмерлі клітини і залишки косметики. Без належного миття всі ці речовини потрапляють на шкіру обличчя й закупорюють пори. Тому належне і вчасне очищення косметичних інструментів знижує перенесення надмірної кількості бактерій на обличчя.

6. Використання засобів для волосся, що містять олійки

Якщо засоби для волосся мають у своєму складі олійки, вони однозначно спричиняють забиті пори. Їх можна спостерігати там, де волосся контактує зі шкірою: біля лінії росту волосся, на чолі, шиї, по боках обличчя. Навіть якщо шкіра не схильна до прищів, вони можуть з’явитися саме після такого типу засобів. Їх називають “косметичні прищі”.

7. Нанесення водостійкого макіяжу

пори

Водостійкі макіяжі мають за свою основу силікон, а він важкий для нашої шкіри й забиває пори, не дозволяє шкірі дихати. Тож лікарі не рекомендують щодня наносити водостійкий макіяж: його важче змивати, та і шкірі він шкодить.

А такі звички притаманні і вам? Які, на вашу думку, найбільше забивають пори?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 щоденних звичок, які забивають пори