7 речей, якими батько несвідомо руйнує свої стосунки з сином

Ми, батьки, завжди думаємо, що робимо для своїх дітей найкраще. Однак декотрі татусі не знають, як поводитися з дітьми, і проблема лиш поглиблюється. Навіть найбільш турботливі батьки своєю гіперопікою спричинять дітям лише шкоду.

Тутка вивчив найтиповіші помилки татусів і опише ці промахи, щоб ніхто їх не припускався.

1. Ви гіпертурботливі під час вільного часу дитини

Батьки відіграють важливу роль для адаптації сина в шкільному середовищі. Татусі розмовлять з синами іншою мовою, аніж матусі, тож і комунікація з ними інша. Та якщо тато контролює сина постійно, навіть під час гри, хлопчику буде важко вибудувати стосунки з однолітками. Дорослому порадимо прислухатися до сина і за потреби давати поради.

2. Уникаєте можливості спільно провести час

батьки

Чомусь, в житті лише — робота і робота, а на сина часу — хвилини… Це геть не добре ні для одного з вас. Ваша присутність підвищує дитячу самооцінку, допомагає хлопчику розв’язувати притаманні віку проблеми, та й ви на крок станете до нього ближчими.

Читайте також: 7 позитивних моментів, яких навчиться дитина розлучених батьків

3. Уберігаєте його від небезпек

Уберігати дитину від можливих небезпек — лише додавати їй страху. І не треба тицяти пальцем на загрозу, навіщо? Дитина, яка не йде на ризик в молодшому віці, не піде на нього і в дорослому. Не годуйте страхи дитини — дозвольте їй набратися свого власного досвіду.

4. Не дозволяєте дитині проявляти емоції

батьки

Якщо дівчаток заохочують вихлюпувати свої почуття і так давати собі з ними раду, хлопчиків натомість вчать їх не проявляти. Однак таке придушення емоцій не матиме позитивних наслідків у майбутньому дитини: не знаючи, як справлятися з емоційними стрибками, дитина поринатиме у тривожність та стрес, не зможе зав’язати нормальних дружніх стосунків.

5. Дисциплінуєте без любові

батьки

Синові справді потрібна дисципліна й добрий провід, а не покарання. І ваша мета — встановити для нього нормальні правила й розумні обмеження, нагадати, що кожна дія має свої наслідки. Та без любові та у постійних криках дитина виросте боягузливою і агресивною.

6. Ховаєте свої провали

Помилки — найкраща життєва наука. Якщо бачите, як помиляється хтось інший, то двічі подумаєте перед тим, як ступити хибний крок. І якщо ви приховуєте від сина перешкоди, які можуть спіткати і його, малий однозначно наступить на “ваші” граблі. Якщо ви на власному прикладі покажете, як треба вчитися на помилках — дитина піде за вашим прикладом, зрозуміє, що не варто боятися помилок, прийме їх та перетворить на сходинки до здобуття ще більших перемог та вершин.

7. Ви не поважаєте його маму!

батьки

Якщо хлопчик постійно бачить ваше роздратоване, злісне та зневажливе ставлення до його мами, а вашої дружини, майбутніх гармонійних стосунків з дівчиною він однозначно не збудує. Дитина має бачити ваші прояви любові до своєї матусі. Навіть розлучені — ставтеся до неї з повагою: так син навчиться гарно ставитися до сестри, подруги та дружини.

А яких помилок з нашого переліку ви припускаєтеся? Чи не припускаєтесь жодної? Діліться думками в коментарях.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
7 речей, якими батько несвідомо руйнує свої стосунки з сином
Як швидко схуднути в ногах: Лише одна вправа!