7 позитивних моментів, яких навчиться дитина розлучених батьків

Люди помилково вважають, що розлучення може спричинити для дитини лише хаос та біль. Та це не повністю правда, і, зосереджуючись на негативі, ми забуваємо, що після розлучення дитині вдасться нарешті уникнути конфліктів і постійного стресу.

Тутка висвітлить сьогодні такі сторони розлучення батьків, про які часто забувають. Та вони аж ніяк не негативні.

1. Дитині не треба буде миритися зі сварками батьків

розлучення

Коли дитина звільняється зі стресового середовища, вона починає психологічно та емоційно відпочивати. Звісно, в цей час вона не зможе бачити обох батьків, та, як не дивно, їй так буде краще.

Дитині тепер не треба буде миритися з батьківськими сварками. Батьки: після розлучення залиште всі свої суперечки поза домом і примиріться заради блага своїх нащадків. На прикладі такої моделі поведінки останні зрозуміють, що життя і нормальні стосунки можливі після розлучення та адекватно спілкуватися можна і треба.

2. Розлучення зробить дітей більш відповідальними

розлучення

Мова йде про старших діток, особливо братів/сестер: старші будуть піклуватися за молодших братів/сестер. У них буде розквітати співчуття, бажання допомогти та підтримати. І дівчатка, до слова, теж стають більш відповідальними.

Читайте також: 8 найчастіших помилок батьків, через які діти починають брехати

3. Дитині буде зрозуміле значення терміну “здорові стосунки”

розлучення

Безумовно, за стосунки треба боротися. Але найважливіше — зупинитися та припинити жертвувати своїм часом заради того, що приречене. Тобто, не мучитися і не страждати, якщо не виходить бути разом. З вашого прикладу дитина зрозуміє, що не варто жертвувати собою заради нещасливих стосунків.

4. Розвинеться співчуття

розлучення

Однозначно передбачити розвиток співчуття в дитини дуже важко — цей процес індивідуальний. Все ж, зміни в сім’ї зроблять дитину більш чулою до потреб інших людей та допоможуть їй розвинути співчуття. Розлучення батьків може допомогти дитині стати більш толерантною, турботливою, здатною приймати людей і ситуації.

5. Дитині легше буде соціалізуватися

розлучення

Дитина буде бачити, як батьки спілкуються, хоча вже перебувають в розлучення і буде також вчитися висловлювати свої думки. Та для цього батькам справді треба постаратися нормально спілкуватися. Хоча б при дитині.

6. Дитина стане сильнішою та успішнішою

75-80% дітей, у кого батьки розлучені, легше впораються з різними життєвими ситуаціями. Їм легше буде досягти успіху у роботі чи навчанні, як і побудувати здорові стосунки.

7. Поділ опіки дасть дітям змогу якісніше проводити час з батьками

Насправді у сім’ї один з батьків зазвичай перебирає на себе більше обов’язків з догляду за дітьми. Після розлучення кожен з подружжя зможе повністю зосередитися на своєму чаді. І дитина краще зможе окремо пізнати маму і тата та весело проводити час з кожним із них.

Як гадаєте, чи може розлучення стати спасінням і для людей, і для їх дітей? Цікава ваша думка в коментарях.

За матеріалами

Оцініть статтю
Тутка
7 позитивних моментів, яких навчиться дитина розлучених батьків
Сила думки — найпотужніша матеріальна енергія, яка впливає на клітини, мозок і гени