7 ознак недолюбленої дитини

Багато батьків помилково вважають, що, забезпечивши дитині достатньо безбідне життя, дах над головою і гарну освіту, вони виконали свій батьківський обов’язок. А чого чекає дитина? Єдиного — любові, розуміння, опіки й піклування. Без цих фундаментальних почуттів остання має багато проблем у дорослому житті.

Тутка розповість, якими труднощами загрожує людині недолюбленість у дитинстві. І як з нею боротися.

Кожна людина, дитина не виняток, потребує емоційної підтримки й розуміння, ніжності та любові, так само як води та їжі. Ще несформований організм і світогляд гостро шукає турботи — і батьки зобов’язані її забезпечити!

Дитячий мозок

Весь дитячий вік, а особливо вік 6-7 років, характеризується стрімким розвитком структур головного мозку і формуванням нових нейронних зв’язків.

Від народження до 6 років мозок досягає свого майже повного розвитку, і якщо дитина недоотримує тепла й любові, структури, які відповідають за емоції, не досягають свого остаточного становлення. Що і відбивається на дорослому житті.

Читайте також: Влучний текст про те, чому не варто просити своїх дітей ділитися речами

Дитинство формує шаблони поведінки й особистість маленької людини. А ось такі риси характеру свідчать про те, що крихітку недолюбили у перші роки життя:

1. Надмірна чутливість

Діти, які в ранньому дитинстві відчували себе непотрібними й не любленими, страждають на невпевненість в собі й страх бути відкиненими. Нам усім важко не сприймати всі коментарі чи критику близько до серця, а їм — і поготів. Людина, яку не любили в дитинстві, болісно реагуватиме на прояви емоцій ближніх.

2. Схильність до депресій

Розвивається, як і тривожні розлади, якщо в сім’ї малюку бракувало душевного тепла і розуміння.

дитина

3. Відчуття себе в небезпеці та прив’язанні

Якщо людина не довіряє людям, які привели її у світ, то як вона зможе довіритися іншим дорослим? Психологи стверджують, що у більш зрілому віці нехтування батьків можуть компенсуватися іншими дорослими, проте це не завжди так.

4. Схильність до токсичних стосунків

Чому в дорослому віці нас тягне до токсичних людей, які нищать нас і руйнують життя? Дорослішання головного мозку проходить через розпізнання образів й асоціації — інформація із зовнішнього світу зіставляється з наявними даними у пам’яті.

  • Висновок: якщо дитині не вистачало любові й підтримки в ранні роки, її тягнутиме до тих осіб, від яких вона цього ніколи не одержить.

5. Страх перед помилками

Емоційно холодне середовище нівелює в дитині почуття власної гідності; те ж, яке мотивує й піклується, сприяє розвитку витривалості й формує впевненість у своїх силах. Перше породжує страх припуститися помилки. Навіть емоційно дуже сильна людина не зможе в повноті зреалізувати свій потенціал тому, що в дитинстві тато чи мама її недолюбили.

6. Низький емоційний інтелект

Діти висловлюють свої емоції через жести й слова. Що перше, що друге — дуже важливі для молодого організму. Якщо маля не відчуло себе любленим в колі сім’ї, у нього будуть труднощі з висловленням своїх почуттів у зрілому віці.

дитина

7. Невміння довіряти

Саме позитивне середовище в сім’ї формує в дитини почуття довіри. Останнє буде зростати, якщо дитину підтримуватимуть і емоційно мотивуватимуть найближчі. Без сприятливого домашнього емоційного клімату дитина не зможе довіритися іншим людям.

Поради експертів, щоб уникнути таких проблем:

  • Часто висловлюйте свою любов до дитини
  • Зберігайте позитивний настрій і гарні емоції
  • Обіймайте і хваліть дитину за всі її старання.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
7 ознак недолюбленої дитини