6 простих тестів для оцінки здоров’я

Якщо візити до лікаря — не ваше улюблене заняття, але вам не байдуже власне здоров’я, то ця стаття для вас. Тутка пропонує кілька простих тестів, які допоможуть стежити за станом організму.

Очі

якщо

Заплющте одне око, зробіть 3-5 кроки назад від монітору і погляньте на коло. Зверніть увагу, чи не стають деякі з ліній темнішими, ніж інші. Якщо так, то це привід перевіритися в офтальмолога, оскільки ймовірне виникнення астигматизму.

Гнучкість

якщо

Для проведення цього тесту сядьте на підлогу, витягніть ноги та спробуйте дотягнутися руками до кінчиків пальців на ногах. Якщо у вас це вийшло легко, то ваше тіло у прекрасній формі. А якщо ні, то не зайвим буде зайнятися йогою, пілатесом або плаванням, щоб розвинути гнучкість та запобігти надмірному ослабленню суглобів.

Читайте також: Що замість антибіотиків: Комаровський розповів, як лікувати Covid-19

Серце

Спокійно посидьте 5 хвилин в тиші, потім покладіть 4 пальці на внутрішню сторону зап’ястя іншої руки. Знайдіть пульс. Засічіть 1 хвилину і порахуйте кількість серцевих скорочень. Для дітей старше 10 років та дорослих, включаючи людей похилого віку, норма становить 60-100 ударів в хвилину. Більша або менша кількість може свідчити про проблеми з тиском. Проте не поспішайте ставити діагнози самостійно, краще зверніться до лікаря.

Пальці

якщо

Налийте в склянку дуже холодної води та занурте туди пальці на 30 секунд. Якщо кінчики пальців побіліли або посиніли — у вас порушена циркуляція крові. Різке зниження температури (або стрес) викликає спазм у судинах, які забезпечують кров’ю пальці на руках і ногах, ніс і вуха. І тепер в ці частини тіла перестає надходити достатня кількість крові та вони німіють. Вам варто уникати різкої зміни температур.

Дихальна система

Запаліть сірник і витягніть руку із сірником перед собою. Зробіть глибокий вдих через ніс і видихайте через рот, при цьому намагаючись загасити полум’я. Скільки спроб вам потрібно? Якщо кілька, то не виключено, що ваша дихальна система ослаблена. Можливі причини: куріння, відсутність занять спортом, будь-які хронічні захворювання дихальних шляхів.

Затримка рідини

якщо

Натисніть великим пальцем зверху або знизу стопи — якщо через кілька секунд після того, як ви забрали палець, залишаються ямки, вірогідно, в організмі відбувається затримка рідини. Рекомендується зменшити вміст солі в їжі й уникати вживання оброблених харчових продуктів.

Щитовидна залоза

якщо

Заплющте очі, витягніть руки вперед, розсуньте пальці в боки і попросіть когось покласти на них аркуш тонкого паперу. Якщо папір почне виразно тремтіти разом з пальцями, вам варто відвідати ендокринолога.

Ці спостереження не є фундаментом для встановлення діагнозу, адже вони можуть збігтися з ознаками інших захворювань. Проте якщо ви помітили перераховані вище симптоми, не варто їх ігнорувати. Треба якомога швидше проконсультуватися з лікарем і пройти детальне обстеження.

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 простих тестів для оцінки здоров’я