6 порад від фахівців, як перемогти погану звичку та замінити її на добру

Вчені певні, що будь-яка погана звичка має бути подоланою. Дуже оптимістично й багатообіцяльно звучить, але як це зробити? Чи, краще, як під час цього процесу не опустити рук?

Тутка опише 6 рекомендованих кроків, як здолати погану звичку. А вкінці статті поговоримо про надокучливу звичку колупатися в носі.

Крок 1: Будьте з собою чесними

погана звичка

Психологи певні, що чим швидше ви визнаєте, що маєте погану звичку, тим швидше зможете її здолати. Близькі люди, яким ви небайдужі, можуть допомогти й вказати на ті риси, які вам варто змінити — можливо, ви постійно нахиляєте голову тощо.

Якщо ви самі усвідомлюєте, яка погана звичка вас турбує, — це великий плюс. Перший крок подолано, психологічний бар’єр знищено, — можна рухатися вперед.

Зберіть інформацію та запишіть її

погана звичка

Спеціалісти радять самостійно проаналізувати погані звички — до прикладу, можна завести власний щоденник. До прикладу, вас непокоїть погана звичка хрустіти пальцями чи обгризати нігті. Записуйте, як ви почуваєтесь, коли ви це робите, коли ви почали це робити, плюси та мінуси. Так ваша погана звичка стане більш усвідомленою.

Зберіть записи за тиждень, і ви легко зрозумієте, що спричиняє вашу погану звичку і які почуття вона спричиняє у вас в серці.

Читайте також: 7 дивних харчових забаганок, які виявлять справжні потреби організму

Маніпулюйте давніми поганими звичками

погана звичка

До прикладу, ви зрозуміли, що любите запізнюватися. Вам подобається заходити останніми й привертати до себе увагу всіх людей, вас при цьому полонять захоплюючі відчуття: адреналін припливає в кров.

Спробуйте відшукати задоволення в якісь здоровій звичці, наприклад, у занятті спортом тощо. Замініть одне задоволення на інше.

Будьте реалістом і не квапте себе

Велика ймовірність того, що погана звичка роками жила з вами. Тож не вимагайте від себе надмірного, наприклад, кардинальних змін за місяць. Не навантажуйте себе надмірно, поставте перед собою мету й насолоджуйтеся процесом.

Якщо ви спізнюєтесь, поставте собі за мету приходити на 10 хвилин пізніше, і з кожним тижнем зменшуйте час на кілька хвилин.

Встановіть застосунок

погана звичка

В Інтернеті багато корисних застосунків, які будуть фіксувати ваші успіхи: контроль за вагою чи часом сну. Вони допоможуть вам виміряти успіх — вам сподобається конвертація його в цифри. Це буде таким собі доказом того, що ви все робите добре.

Не забувайте, що “правильна” система десь може дати збій і буде не так легко відмовитися від старого життя і почати нове. Все гаразд — все занотовуйте до записника. Встановіть для себе систему винагороди за здобутки, тому процес зміни стане ще більш приємним. Коли відчуєте себе добре від звільнення від поганої звички — рухайтеся до кроку 6.

Попросіть додаткової підтримки

погана звичка

Просіть підтримки в родичів, друзів і навіть у спеціальних клубів — з другом худнути завжди легше. Домовтеся підтримувати одне одного; якщо часто запізнюєтеся на роботу, зверніться до мами чи колеги, щоб вони вас щоранку будили.

У спортзалі вдайтеся до допомоги професійного тренера. Він мотивуватиме вас не пропускати занять і викорінювати погану звичку.

Бонус: Погана звичка колупатися в носі

погана звичка

Дослідження засвідчили, що 8,7% людей зізналися, що ніколи не колупалися в носі. Натомість 91% зізналися у щоденному практикуванні цієї навички. Все ж, попри всі заперечення, декотрі вчені звуть цю звичку позитивною, адже таким чином імунна система зміцнюється.

Які погані звички ви б хотіли здолати? А які ви вже подолали? Діліться досвідом.

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 порад від фахівців, як перемогти погану звичку та замінити її на добру