Зміна пір року і температур призводить до кашлю та ГРВІ. Так не хочеться хворіти, а ще менше хочеться нашпиговувати організм аптечними медикаментами. Чи можна організувати лікування кашлю самотужки, народними методами? Відповідь можна.
Тутка попереджує: самолікування може завдати як користі, так і шкоди здоров’ю. Перед тим як вживати той чи інший засіб треба проконсультуватися з лікарем та виключити всі можливості розвитку бронхіту чи інших захворювань. Підходьте до свого здоров’я відповідально!
Читайте також: Уся правда про гречку: що станеться з нашим організмом, якщо ми будемо її їсти?
Молоко з медом і боржомі
До склянки теплого молока додайте 1 ч. ложку меду та кілька столових ложок боржомі, розмішайте. Засіб допомогає при перших порах захворювання, коли біль в горлі ще дуже болючий.
Малинове варення
Скажете, в чому його секрет? Насамперед в самому ефекті рясного пиття, яке так рекомендують медики, адже воно здатне виводити мокротиння з бронхів. Залийте кілька ложок варення кип’ятком і дайте настоятися.
Калиновий компот
Засіб багатий вітамінами, особливо вітаміном С. Цим методом для Лікування кашлю часто користувалися наші предки, додаючи до напою трохи меду. Візьміть 1 л кип’ятку, 1 склянку ягідок калини та 3 ст.л. меду. Ягоди розімніть, залийте водою і проваріть 5 хвилин. Остудіть і додайте мед. Не додавайте меду до гарячої води, бо остання вбиває всі його корисні речовини. Настій не рекомендується вживати вагітним. Вживайте його 3-4 рази на день по пів склянки.
Картопляний компрес
Дієвий народний засіб для лікування кашлю та при застуді. Відваріть картоплю зі шкірою, розімніть до стану пюре, покладіть до пакету, загорніть в рушник і поставте на груди хворій людині. Слідкуйте, щоб компрес був теплим, а не гарячим, можливі навіть опіки, якщо засіб буде дуже гарячим. Пролежте з компресом під ковдрою щонайменше 30 хвилин.
Рослинні відвари
Варіантів їх безліч: з однієї рослини (липи, мати-й-мачухи, малини, ромашки чи смородини), або з міксів усіх цих трав. Заливаємо трави кип’ятком, настоюємо і даємо пити щодня по пів склянки. Увага! Трави можуть викликати алергію, будьте з ними обережними.
Інгаляції
Видів інгаляцій багато від старого бабусиного методу (схилившись над тазиком і вкрившись рушником) до сучасних (за допомогою небулайзера). Одним з найпопулярніших із них з ромашки та евкаліптової олії. 30 хвилин посидьте над посудиною з рідиною, температура має бути невисокою, щоб не обпалити шкіру. Інгаляції з ефірними олійками не рекомендують для дітей.
А якими народними методами користуєтесь ви?
Всі фото з відкритих джерел
За матеріалами