6 методик японської системи виховання, які налаштовують дитину на успіх в житті

Школу в Японії вважають необхідною сходинкою в житті. Тож діти навчаються в останній 210 днів у році (для порівняння у США ця цифра складає лише 180 днів). І якщо японська система освіти має багато чого спільного із закладами освіти інших країн, певні моменти все ж відрізняють її від решти світу та роблять супер ефективною.

Тутка з’ясував, чим японські освітяни значно випереджують наших, чим радо поділимося сьогодні з вами. А наприкінці статті шукайте приємний бонус.

1. До 4-го класу японські діти не мають іспитів

Може прозвучати дивно, та японські школи насамперед виховують особистість, а вже потім навчають. Найпершою метою перших трьох класів початкової школи є розвиток характеру дитини, навчання гарних манер, а не оцінка знань. Малеча вчиться бути співчутливою, великодушною та доброю, поважати інших. Школа будує тісний зв’язок дитини та природи, виховує повагу до тваринного світу.

2. Діти самі прибирають в школі

в Японії

Якщо у всіх школах світу працюють службовці, які прибирають приміщення, в Японії все геть не так. Там школярі відповідальні за чистоту класів та коридорів, їдалень, і навіть за туалети.

Японська система виховання вважає, що якщо діти разом прибирають, вони вчаться співпрацювати та співдіяти в команді. Миючи дошки, підлогу, витираючи пилюку, діти вчаться поважати свою працю, і роботу інших дітей.

3. Діти їдять в класах разом з учителями

В інших країнах неприпустиме поняття спільної їжі вчителя та учнів, а в Японії певні, що така практика сприяє вибудовуванню тісних стосунків між педагогом та його вихованцями. За обідом виникають цікаві теми для обговорення та панує сімейна атмосфера.

До того ж японські діти їдять здорову та смачну їжу, у приготуванні якої беруть участь професійні кухарі.

Читайте також: Як виховати генія: 7 правил єврейських батьків

4. Діти відвідують післяшкільні заняття

Післяшкільні заняття дуже популярні серед японців. Тут діти вивчають нові предмети, окрім тих, які їм подають в школі під час звичних 6-ти уроків. Ці заняття проводяться ввечері, їх відвідує дуже багато дітей, тож успішність тут дуже висока. І, на відміну від решти світу, діти в Японії вчаться навіть на вихідних та канікулах.

5. Діти-японці вивчають поезію та каліграфію окремо від інших предметів

в Японії

Японська каліграфія, чи як її називають “шодо” — це справжній вид мистецтва, під час якого діти навчаються писати сильні за значенням літери “канджі” (китайські ієрогліфи, яким користується японське письмо), проте в дуже емоційному та творчому ключі.

Хоку — це вид поезії, в якому короткі речення передають читачам глибокий сенс. Її вважають терапевтичною, інтелектуальною та естетичною. Обидва заняття навчають діток поважати свою багатовікову традицію та цінувати свою культуру.

6. Майже всі діти зобов’язані носити шкільну форму

в Японії

Правило шкільної форми майже в усіх закладах молодшої освіти Японії покликане сформувати дух єдності, братства та сім’ї в лоні шкільного колективу. Дрес-код має на меті скерувати увагу дітей саме на навчання, вчить дітей само висловлюватися та самостверджуватися через розум, а не через зовнішність.

Бонус: Японська школа застосовує безіменні фарби

в Японії

Безіменні фарби замінюють знайомі назви кольорів візуальними зображеннями лише основних кольорів: пурпурового, жовтого та блакитного. Для того, щоб створити додаткові відтінки помаранчевого, зеленого або синього, система візуального маркування посилається на пропорцію, що ілюструє більш-менш різний колір.

Рівність кольорів допомагають дітям зрозуміти основні поняття теорії відтінків та вчать їх, як цікаво поєднувати та створювати нові кольори.

Якою є система освіти у вашій країні? Який із цих методів ви б запровадили у школах вашої країни?

За матеріалами

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 методик японської системи виховання, які налаштовують дитину на успіх в житті