6 методів попередження акне

Акне — один із найбільш поширених станів шкіри. Воно утворюється через бактерію P. acnes (звідси й назва), котра вражає прищі. Останні виникають, коли фолікули збільшуються та підшкірний жир накопичується під епідермісом. Окрім численних факторів, серед них — генетики та гормонів — які визначають, будете ви страждати від акне чи ні, науці відомо багато методів, як з акне можна боротися та запобігати його виникненню.

Тутка поділиться ними, як і списком, чого варто робити та не робити для здоров’я шкіри. Можливо, він вам знадобиться.

1. Вмивайте обличчя, особливо під час тренувань

Якщо ви маєте чи не маєте акне, важливо підтримувати стан шкіри у гарному стані. Рекомендується вмиватися двічі на день, а занадто часте вмивання може призвести до серйозніших проблем. Важливо ще і те, як ви вмиваєтеся. Скрабування лише подразнює шкіру та провокує виникнення акне, тож найкраще вмиватися спеціальним тонером. Не витирайте обличчя, а промокайте його сухим рушником.

  • Порада: Піт, що стікає по обличчі, містить бактерії, які здатні спровокувати акне, тож необхідно вмиватися одразу після тренувань.

2. Стежте за чистотою волосся та щоб воно не потрапляло на обличчя

Підшкірний жир, що з волосся потрапляє на шкіру обличчя, теж може стати призвідником акне. Чисте волосся — запорука чистого обличчя, особливо зони чола. Жирний тип волосся треба мити значно частіше, аніж сухе, тож радимо частіше вдаватися до делікатного шампуню та кондиціонера.

Поради:

  • Якщо постійно забирати волосся з чола — справді можна запобігти акне, але носіння пов’язки для волосся може мати прямо протилежний ефект. Остання затримує піт, який виділився зі шкіри голови, в одній зоні, найчастіше біля того ж таки чола. Якщо ви маєте довге волосся — заплітайте його у високий хвіст, щоб воно не падало на лице.
  • Стежте, щоб спрей чи гель для волосся не потрапляли на обличчя. Вони можуть забивати пори та призводити до висипань. Те ж стосується олійок, масок та інших засобів.

Читайте також: Що спричиняє пігментацію шкіри та як її уникнути?

3. Замість видавлювання прищів наносьте на них спеціальні засоби

акне

Уникайте частих доторкань до обличчя, особливо якщо воно схильне до акне, і тим більше не видавлюйте прищі! Натомість користуйтеся місцевими засобами лікування — кремами та сироватками — щоб локалізувати та перешкодити поширенню висипань, особливо в таких проблемних зонах, як підборіддя, ніс та чоло. Завжди звертайтеся за порадою до дерматолога, щоб він призначив правильне лікування, яке підійде саме для вас та дасть бажаний результат.

  • Порада: Певні косметичні засоби, що позиціюють себе як найкращі для сухої чи зрілої шкіри, мають у своєму складі компоненти та олії, що забивають пори шкіри. Радимо не потрапити до них на вудочку та не купувати таку косметику. Товари, в яких немає олій, зазвичай звуться “некомедогенними”.

4. Пильнуйте за харчуванням

акне

Лікарі досі ще не дійшли до одностайної думки щодо зв’язку між їжею та акне, та споживання здорової їжі ще нікому зла не спричинило, а шкіра справді стане чистішою. Науково доведено, що споживання певних видів їжі, котра має високий вміст цукру в собі — печива, тортів, пирогів та інших вуглеводів — призводить до надмірних висипань, тож науковці радять їсти її менше. Як і молочні продукти, особливо молоко, підвищує ризик виникнення акне.

  • Порада: В різних людей їжа впливає на шкіру по-різному. Дотримання харчового щоденника — прекрасний спосіб відстежувати всі ефекти, які їжа чинить на шкіру, чи спричиняє вона висипання чи ні, і обмежити їх вплив на організм.

5. Захищайте шкіру від сонця

акне

Ультрафіолетове сонячне випромінювання посилює запалення та почервоніння, окрім інших несприятливих ефектів. Якщо ви занадто довго перебуваєте на сонці, шкіра виробляє надмірну кількість підшкірного жиру, що ще додатково провокує висипання. Ба більше — засоби проти висипань роблять шкіру ще більш чутливою до сонячного світла.

Поради:

  • Обмежте час перебування на сонці, особливо з 10:00 до 16:00 години.
  • Носіть одяг, який захищає від прямого сонячного проміння, як от сорочки з довгим рукавом, штани чи капелюх з великими полями.
  • За 20 хвилин до виходу на вулицю нанесіть сонцезахисний крем широкого спектра дії (6% оксиду цинку або вище та рекомендований SPF 30 або вище).
  • Шукайте позначку “некомедогенний” на кремі від сонця, щоб зменшити видимість акне на шкірі.

6. Зменште рівень стресу та, якщо можливо, займайтеся спортом щодня

акне

Стрес посилює запальні процеси в організмі, від чого висипання лише посилюються. Спитайте себе, що є джерелом тривожності у вашому житті та почніть більше молитися чи медитувати, практикуйте йогу, розслабляйтеся перед сном за читанням цікавої книги, прийміть ванну, проводьте більше часу на лоні природи чи займайтеся улюбленими хобі.

  • Порада: Регулярні тренування — прекрасна можливість знизити рівень стресу в житті. Спорт корисний для всього організму, а ще суттєво запобігає утворенню акне.

Бонус: Чому важливо часто прати наволочки та інші корисні “робіть” та “не робіть”

акне

✅ Щонайменше щотижня змінюйте наволочки на подушках. Якщо на тканині накопичується підшкірний жир та бруд, вони під час сну неминуче потраплять на шкіру. Особливо це актуально для наволочок, адже ваше обличчя напряму контактує з ними.

⛔️Не лягайте спати з косметикою на обличчі. Завжди змивайте макіяж перед сном, навіть якщо ви користуєтеся некомедогенними засобами.

✅ Піт з обличчя завжди витирайте чистим рушником промокальними рухами, особливо під час тренування, та ніколи різко не стирайте піт з обличчя, щоб не втерти його у шкіру.

⛔️Не носіть одяг чи спеціальне спорядження, яке під час тренувань може натерти шкіру та спричинити подразнення.

✅ Дбайте про чистоту інструментів для макіяжу, мийте їх з милом та водою. Пам’ятайте, що ці засоби мають бути лише вашими, ними не може користуватися хтось інший.

⛔️Не варто щотижня змінювати засоби проти прищів. Натомість користуйтеся одним продуктом від 6 до 8 тижнів, а потім оцінюйте результати. Змінюючи засоби з догляду, пам’ятайте, що на повне усунення ефекту попереднього піде щонайменше 3-4 місяці.

✅ Уважно видаляйте волосся з обличчя. Ретельно мийте бритву та голіться за лінією росту волосся. Епіляція воском може сприяти утворенню акне, тож будьте обережними.

Джерело

ТУТКА - Відпочивай корисно
6 методів попередження акне