6 класичних принципів виховання, про які час забути назавжди

Як часто ви замислюєтеся про те, наскільки гарні ті принципи виховання, які ви застосовуєте до своїх дітей? Як часто ви робите їх оновлення, співвідносячи з реаліями сучасного життя? Практично кожен з нас в більшій чи меншій мірі керується тими висловами, які були закладені батьками: «добре вчися», «роби все на совість», «виростеш і станеш директором».

Однак, відомий дитячий психолог, автор ряду книг і наукових статей Л.В. Петрановська пише про те, що таке виховання готує дітей не до завтрашнього дня, а до вчорашнього.

Ми в Тутка були вкрай здивовані цим твердженням і постаралися з’ясувати, чи дійсно нам всім час провести ревізію у своїх головах і позбутися від застарілих принципів виховання.

Необхідно збирати гроші

виховання

Головне правило наших батьків і батьків їхніх батьків зараз практично не має будь-якого сенсу. Збирати гроші можна протягом досить короткого терміну і на щось конкретне. Довготерміновий вклад «під подушку» або банківський депозит — це дуже сумнівна перспектива. Швидше за все, ви отримаєте зворотний результат. Залишати резерв, звичайно ж, необхідно, але краще зробити так, щоб ці накопичення працювали на вас.

У сучасному світі гроші треба ощадливо вкладати, що вміють робити далеко не всі. Саме для цього знадобляться основи фінансового планування, які просто необхідні кожній сучасній людині.

Якщо щось робиш, роби це максимально добре

Одне з найбільш вживаних правил, яке наслідують люди з покоління в покоління.

Але якщо поглянути, наскільки насичений звичайний день школяра, як багато йому потрібно встигнути зробити, то єдиним виходом залишається вирішити, до чого докласти максимум зусиль, що просто прочитати, а що взагалі списати у сусіда по парті.

Дійсно, якщо ти робиш все добре, то як ти зможеш зробити щось на відмінно?

І саме ця навичка розподілу сил стане однією з найбільш корисних в дорослому віці, коли доведеться ділити зусилля між роботою, сім’єю, хобі та іншими неодмінними складовими життя.

Читайте також: 7 дрібних звичок, які щодня руйнують ваше життя

Для досягнення успіху потрібно важко працювати

виховання

Ви говорите це своїй дитині, а вона бачить абсолютно інші приклади в житті: Марк Цукерберг, Стів Джобс та інші найвідоміші люди світу, які не гарували на ненависній роботі, щоб добитися якогось міфічного успіху. Вони просто робили те, що подобається, горіли своїми ідеями, і врешті отримали величезну віддачу.

А ще є ті, хто не доклав жодних зусиль, а удача чомусь посміхнулася саме їм.

Успіх і важка праця вже давно не синоніми. І взагалі, чим більше ти працюєш на ненависній роботі, тим менша ймовірність, що тобі вдасться досягти успіху.

Потрібно накопичувати якомога більше знань

виховання

«Як можна цього не знати?» — вигукуєте ви, коли дитина не може сказати, хто така Анна Франк. А насправді це знання абсолютно ніяк не вплине на її подальше життя. Щобільше, цю інформацію можна за лічені секунди знайти в Інтернеті.

А ось це якраз є ключовим умінням — вміння швидко знайти інформацію, оцінити її вірогідність і систематизувати. Саме цього обов’язково вчити дітей.

Загальна ерудиція — це добре, але малопридатна в реальному житті.

Головне — здобути надійну професію

Скільки дитячих мрій розбилося через це твердження! «Які книги, які вірші?! Це все несерйозно. Ось бухгалтер — гідна професія!» Але через 10-15 років важливість і потрібність обраної професії може змінитися.

Світ у наш час настільки мінливий, що тільки ті, хто вміє бути гнучким і чітко вловлювати перетворення, які насуваються зможуть досягти успіху.

Рух вверх по кар’єрних сходах — показник успіху

виховання

Для багатьох людей стає відкриттям, що кар’єрний ріст може бути не тільки вертикальним (робітник — бригадир — начальник цеху і так далі), але і горизонтальним.

Приклади цього у багатьох буквально перед очима: успішні профілі в соцмережах, які виросли з уміння в’язати, шити, малювати, працювати з деревом…

У нашому світі будь-яке хобі може перетворитися на улюблену роботу. І вдосконалення у цій роботі може стати справою всього життя.

Якщо дитина мало цікавиться математикою, але чудово малює, то, можливо, саме це треба заохочувати, а не наймати репетитора, щоб підтягнути предмет?

Змінюємо застарілі принципи

виховання

Для успішного життя в сучасному світі, як стверджують фахівці, необхідно володіти:

  • високими навичками комунікації (замість «Іванюк, сядь, стули пельку і слухай!»);
  • здатністю до співпраці, умінням працювати в команді (доросле життя, зазвичай, передбачає часті випадки спільної роботи над якимось проєктом);
  • креативністю, умінням мислити поза рамками;
  • наявністю розвиненого критичного мислення (саме воно допомагає вижити в сучасному світі).

А ви згодні змінити свої погляди на виховання чи вважаєте, що є вічні істини, які ніколи не виявляться зайвими?

Фото: freepik.com

Оцініть статтю
Тутка
6 класичних принципів виховання, про які час забути назавжди
Фітнес-експерти визначили найкращу вправу для округлих сідниць. І це не присідання!