5 причин, чому діти не слухають батьків. Яка у вас?

Ми завжди намагаємося створити міцний зв’язок з дітьми, знайти з ними спільну мову. Для деяких батьків це завдання стає надважким.

Але таємниця здорових стосунків між батьками та дітьми дуже проста. Американська психологічна асоціація (APA) стверджує, що ключ до них – в умінні слухати й говорити. Однак це доступно не всім і вимагає роз’яснення.

Експерти назвали 5 причин, чому ваші діти вас не слухають.

1. Занадто багато інформації

Маленькі діти не можуть сприймати за один раз так багато інформації, як дорослі. Припиніть забагато говорити та використовувати при цьому довгі речення.

Дозуйте інформацію так, щоб ваша дитина могла зрозуміти та перетравити те, що ви їй говорите. Викладайте свої думки чітко і коротко.

2. Ви часто переходите на крик

Зберегти терпіння в спілкуванні з дітьми буває важко. Але ви мусите це зробити. Особливо тоді, коли ви намагаєтеся їх чогось навчити. Не принижуйте дітей, не кажіть того, що може їх образити.

Через таке ставлення підлітки, наприклад, можуть відчувати гнів, роздратування, проявляти ознаки депресії, погано поводитися в школі. Ставтеся до дітей так, як би ви хотіли, щоб до вас ставилися в цьому віці.

Читайте також: 10 речей, які кожна дитина, задля підвищення своєї самооцінки, має почути від батьків

3. Ви уникаєте відвертих розмов

дітьми

Погляньмо правді в очі — діти дійсно багато говорять, всі їх тиради слухати неможливо. Але не обривайте різко розмову, не затикайте рота дітям, не дратуйтеся через запитання, навіть якщо вони здаються вам дурними.

Просто попросіть дитину почекати, поки закінчите з більш важливими справами. Пообіцяйте, що обов’язково повернетеся до цієї розмови та вислухаєте все, що вона хотіла сказати – виконайте обіцянку. Це навчить дитину поваги, співчуття і тактовності.

4. Ви ігноруєте почуття і думки дитини

Коли ви бачите, що дитина засмучена або злиться, не відмахуйтеся від неї, не намагайтеся просто угамувати. Просто скажіть: «Я розумію, як ти почуваєшся. Мені теж було б сумно». Потім обійміть дитину – цього має бути досить.

Діти теж хочуть відчувати себе дорослими, тому дуже ображаються, коли ви відкидаєте їхню думку. Так, у вас більше досвіду і знань. Тому вам потрібно поступитися дитині. Не зачіпайте її почуттів, вислухайте, спробуйте зрозуміти та домовитися.

5. Ви не розмовляєте на абстрактні теми

дітьми

Так, ми багато говоримо з нашими дітьми. Але про що? Про уроки, домашні обов’язки, школу. Слід урізноманітнити тематику розмов. Виберіть ідеальний час для цього – перед сном, під час вечері.

Розмовляйте про важливі для дитини речі – її інтереси, захоплення, улюблених героїв фільмів, минулий день. Головне – покажіть зацікавленість у розмові. Поставтеся до неї з усією серйозністю.

Фото: freepik.com

ТУТКА - Відпочивай корисно
5 причин, чому діти не слухають батьків. Яка у вас?